+++
„Týka sa to "iba" Rádia Devín, Rádia Patria, Rádia Pyramída a Rádia Regina,“
Napríklad, Rádio Pyramída hrá programovo klasickú hudbu, čomu zodpovedá aj výber hudby a tam logicky asi 20% neneškrabú. Či?
Tu netreba oslavovať vojakov, ktorí za žold chodia umierať na misie. Tu treba písať o tom, že vojna je zlo a že je choré, ak v 21. storočí sa ľudia živia zabíjaním iných ľudí.
Jaj, sedlák, sedlák nasadil stromy, kvety a ktomu iné veci stupídne a preto, preto my, chlapci z Bratislavy, starý môj nemáme kam stúpiť, ne?
Pomenovanie Róm sa objavilo v našom jazyku už koncom 60. rokov minulého storočia a tak ako iné slová, ktoré sa stali súčasťou našej slovnej zásoby, začiatkom 90. rokov sa zaznamenalo v slovníkoch a jazykových príručkách.
Čítajte viac: http://jazykovaporadna.sme.sk/q/7714/#ixzz44…
Pre Slovákov a Slovensko je príznačné obetovať princíp na oltár svojich vlastných záujmov.
Čo už?
Inak, dúfam že tie darčekové predmety nebudú v štýle slovenská moderna verzus slovenské kultúrne fašistické dedičstvo s prvkami čičmianske grafity v tvare hakenkreuz.
Nuž, taký je život. Ja nie som ani nacionalista ani prívrženec SNS. Na môj vkus je tam až príliš veľa Mečiarovcov a starých "ese(n)sákov".
Jáj, a ešte, všimol si si ako ťa začali pluskovať? Ver, o mesiac tu budeš populárnejší než kráľ Maroka. Darmo, ty ako kamarát Sulíka a kamaratčák Sulíka s Kotlebom to sa ráta do plusu :-)))))))
Drž sa! Trochu žartujem, ale iba trochu :-)))
Z čoho si v šoku? Že sa Sulík stretol s ko.ktavým Bystričanom?
Mimochodom, všimol si si, že od kedy tu prevláda 50 odtieňov hnedej neprejde slovo ko.ktavý cez filter Pravdy?
Pekný večer do Eperješa :-)))
Jánoš, nepoddávaj sa!
Ešte dva články na tomto e-denníku o tom ako sa stretol BB Duce KKK so Sulíkom a budeš na tejto nacistickej Debate populárnejší než Putin.
Keby videli ako dopadla ich Revúca od novembra 89 Miloslav Hodža, Vladimír Hurban či Martin Kukučín, tak rovno vstanú z mŕtvych.
Kto sa chce z tejto zúfalej správy rovno obesiť, tak tomu uštrikujem štránok v jeho obľúbenej farbe za 5 eur meter.
Mimochodom, "si plánuje" je čo? Že keby niečo, tak nič?
Podľa mňa mal ohlásiť, že "som si pozastavil výkon advokátskej činnosti", nie masírovať prostatikom z tejto debaty prostatu, že "si plánujem"...
Čo táto komplikovaná a ťažko čitateľná definícia vôbec znamená?
V princípe, a veľmi zjednodušene teda ide o to, že fašisti sú presvedčení, že žijú v úpadkovom období, v dekadentnej a degenerovanej spoločnosti. Namiesto rezignácie však podľa svojho vlastného presvedčenia bojujú v „očistu“ a vytvorenie novej, alternatívnej (a hádam ani netreba dodávať – utopickej) spoločnosti alebo spoločenského usporiadania. Demokracia ako forma vlády podľa nich zlyhala a je absolútne nevyhnutné nastoliť nový spoločenský systém – fašizmus. Pri tomto nastoľovaní je podľa nich nevyhnutné (v princípe vždy násilím) odstrániť všetky prekážky, vrátane príčin zodpovedných za „neblahý“ stav vecí.
Fašizmus je teda forma radikálneho autoritatívneho nacionalizmu vyznačujúca sa obsesívnymi predstavami o rozklade spoločnosti, dekadencii a o národnom potupení, prostredníctvom populizmu sa snažiaca o dosiahnutie utopického národného znovuzrodenia.
Viac tu: https://dennikn.sk/blog/co-je-to-fasizmus/ :-)))))))))))
„druh modernej politiky, ktorej ašpiráciou je vytvorenie totálnej revolúcie v politickej a spoločenskej kultúre určitého národného alebo etnického spoločenstva. Zatiaľ čo je extrémne heterogénny v špecifickej ideológii rôznych svojich permutácií, spoločenskej podpore, forme organizácie, ktorú príjme ako antisystémové hnutie, a i v type politického systému, režimu či domova, ktorý plánuje vytvoriť, obecný fašizmus čerpá svoju internú kohéziu i citovú hnaciu silu z mýtického jadra, podľa ktorého vnímané obdobie dekadencie a degenerácie bezprostredne alebo časom ustúpi a dá priestor obdobiu znovuzrodenia a regenerácie v post-liberálnom novom svetovom poriadku.“ (Griffin, Primacy of Culture, 2002)
Definícia fašizmu je jednou z najkontroverznejších tém, ktorými sa historici v 20. storočí zaoberali. Existuje takmer nezvládnuteľný počet jeho definícií a existuje takmer niekoľko miliárd uhlov pohľadu, z ktorých sa na fašizmus dá pozerať.
Od 90. rokov 20. storočia sa ale medzi historikmi v „západných“ krajinách istý úzus ale nakoniec predsa len vytvoril. Oxfordský profesor Roger Griffin v roku 2002 vyhlásil existenciu školy tzv. „Nového Konsenzu,“ ktorý všeobecne akceptuje, že fašizmus je:
Alebo nebodaj od včera povýšili fašizmus na slovenské kultúrne dedičstvo a ty ho tu teraz urputne brániš?
Odporúčame