doplnenie: .., ktorá vyplíva z obchodov s finančnými derivátmi.
To ale nie je ani zďaleka všetko. Americké banky aktuálne sedia na gigantickej sume, ktorá vyplýva z obchodov s finančnými. Táto suma sa uvádza v rozmedzí 230 až 300 biliónov USD. Kongres USA v tejto súvislosti schválil zákon, ktorý bankám umožnil schovať derivátové portfólium pod štátnu záruku. Štát sa teda za tento dlh bánk zaručil, v prípade že na túto záruku dôjde, prakticky tým odpísal svojich daňových poplatníkov - občanov USA. A ktoré banky sa na tomto v najväčšej miere podielajú? JP Morgan, CitiGroup, Goldman Sachs, Bank of America.
V prvom rade, ekonomika funguje na globálnej úrovni, je celosvetovo navzájom prepojená. Myslíte že toto by hospodárstvo EU nezasiahlo vo veľkej miere? Či kríza v roku 2008 vznikla v EU? Nebolo to skôr v USA? V akom stave je súčastnosti ekonomika USA? Prečo aj tomto nemáme v mainstreame množstvo článkov? Podľa mnohých správ je totiž v katastrofálnom stave a tiež sa nezadržateľne blíži ku kolapsu. Dlh USA sa najčastejšie uvádza na úrovni 17 bilónov USD. Podľa mnohých už toto nie je možné splatiť. Niektoré zdroje však uvádzáju, že tento dlh je oveľa vyšší a síce niekde na úrovni 60 biliónov USD. Momentálne FED emituje nové peniaze len za účelom splácania terajšieho dlhu - starý dlh sa kryje novým. Len za posledné mesiace takto tento dlh narástol o další jeden bilión USD.
Správne.. ale.. ľudia, ktorý ešte majú prístup k informáciám, väčšinou nemajú ochotu riskovať to čo ešte majú .. aj keď v porovnaní s tými, čo držia už skoro všetky zdroje, sú to omrvinky.. na svete sú však masy ľudí, ktorí živoria, nemajú nič.. A nie v zmysle "musím vyžiť z minimálnej mzdy a nedá sa to" .. ich domovom je smetisko, každý jeden deň sa zobudia s vedomím, že nevedia či ich deti budú mať v tento deň nejaké jedlo.. čisté zúfalstvo.. Toto "naše" médiá moc neukážu, a ak aj sem tam prebehne nejaká správa - o hladomore v Južnom Sudáne alebo o genocíde v Rwande .. človek si tak maximálne povie: "To je strašné".. a dopije svoju kávu alebo pivko a viac nerieši ... Koľko ľudí na svete už žije v absolútnej chudobe? Takto to fungovať nemôže.. Raz som počul takúto vetu: "Na tejto planéte je dostatok zdrojov na to, aby sa tu uživilo oveľa viac ľudí, ako tu je teraz.. Ani zďaleka však nie dostatok na to, aby sa uspokojila chamtivosť pár šialených jednotlivcov."
K tomuto oprava, samozrejme: 17 biliónov USD a 235 biliónov USD ... tak ako aj nárast dlhu o jeden ďalší bilión USD ... (pravdaže stále gigantické čísla)
Neviem celkom ako sa môže z takýchto vecí niekto tešiť.. Budúci rok nemusí byť z pohľadu ekonomiky vôbec dobrý.. Niekde som čítal, že pokiaľ ste zatiaľ neuskutočnili svoje plány, tak s tým nečakajte na budúci rok..
Ako asi myslíte, že sa prípadnému ekonomickému kolapsu vyhneme u nás? Zachráni nás USA? Zamyslite sa znova, keď pouvažujete nad týmto: USA majú v súčasnosti dlh vo výške 17. triliónov USD. To je dlh, ktorý je nemožné splatiť. Momentálne FED emituje nové peniaze len za účelom splácania terajšieho dlhu - starý dlh kryje novým. Za posledné obdobie takto tento dlh narástol o další jeden trilión USD.. Okrem toho US banky sedia na 235. triliónoch dolárov z derivátových obchodov, kde kongres USA odsúhlasil zobrať tieto pod štátnu garanciu (teda ho prakticky "presunul" na daňových poplatníkov USA). Ktoré banky majú najviac týchto derivátov?: JP Morgan, CitiGroup, Goldman Sachs, Bank of America.. Pamätáte si ich z roku 2008?
Naopak priateľu, tvoje príspevky nie sú z pohľadu argumentácie na moc vysokej úrovni. Príklad: "...lebo sa boja Rusa, ktory chce obnovit velky ZSSR" - toto je demagógia a nie fakty, tvrdenie ktoré za nezakladá na realite..
K tomu príspevku (asi si to nepochopil), som písal že v tých zmiených štátoch skutočne USA aktuálne jadrové zbrane nemajú. Narážka na Poľsko len preto, že ich rétorika voči politike USA je všeobecne známa..
Faktom naopak je, že USA na území Európy svoje atómové rakety majú (Nemecko, Holandsko, Belgicko, Taliansko a Turecko).
"Kazdy stat sa moze slobodne rozhodnut, koho armadu chce, alebo nechce na svojom uzemi" ... Toto má akože platiť v prípade USA? Slobodne sa o tom rozhodli napríklad vo Vietname alebo Iraku?
Stručne o pôvode týchto fanatických bláznov: Korene organizácie Taliban nájdeme v roku 1979, v dobe invázie Sovietskych vojsk do Afganistanu a v čase kedy bola studená vojna medzi USA a Sovietskym zväzom v plnom prúde. Reakciou USA bola podpora skupín určených na boj proti Sovietskym vojskám, tzv. Mudžáhidov. Táto skupina bola podporovaná a financovaná hlavne zo strany USA, Pakistanu a Saudskej Arábie. Za Reganovej administratívy došlo k dohode s Pakistanskou tajnou službou (ISI), ktorá zastrešila rekrútovanie a čvičenie Mudžáhidov. Do tejto akcie USA naliali cca 3 miliardy dolárov. Taliban bol jednou z Mudžáhidskych frakcií, ako "plnododnotné" hnutie známe od roku 1994. Prakticky až do roku 2001 sa mohli spoľahnúť na intenzívnu a otvorenú podporu hlavne zo strany Pakistanu, ale aj Saudskej Arábie a Spojených Arabských Emirátov.
Mňa sa nemusia.. Občania USA by sa na to svojej vlády ale opýtať mohli.. Že či ich skutočne potrebujú v takomto rozsahu alebo či tiež nemajú skôr iné priority..
Ani nie, moja otázka bola prečo sú na druhej strane vojenské akcie USA v poriadku? Faktom je, že ich bolo nepomerne viac, ako napríklad v prípade Ruska..
A USA majú na základe čoho právo starať sa do vnútorných záležitostí iných štátov? A je toho nepomerne viac, ako na strane Ruska. Pozri sa, kde všade sa vojensky angažovalo USA od roku 1945. Milióny ľudí to zaplatili životom. Žiadne akcie, kde zbytočne zomierajú ľudia nie sú v poriadku, a je mi jedno či dôvodom je Rusko alebo USA.. Človek by aj očakával, že sa ľudstvo po Druhej svetovej vojne poučí, žial sa tak nestalo.. Prioritou ale teraz musí byť, aby sme toto nemali na území Európy znovu.. A podľa politiky USA v tomto smere - bude im úplne jedno, koľko ľudí by tu zomrelo..
Z pohľadu medzinárodného práva takáto anexia určite v poriadku nebola. Dá sa ale aj povedať, že medzinárodné právo je v súčasnosti v tejto oblasti v troskách (a to už od Druhej svetovej vojny).. Alebo ako bolo v súlade s medzinárodným právom napadnutie suverenného štátu Iraku zo strany USA v roku 2003? Na jednej strane je vojnová politika USA v poriadku (od r. 1945 je padli za obeť milióny civilistov), vojenská organizácia NATO sa neustále rozširuje a na druhej strane Rusku sa "odopiera" akákoľvek možnosť reakcie na tento vývoj (ktorá zákonite musí prísť). To je objektívne? Prečo sa USA v čase keď padol Sovietsky zväz tiež nesnažili o mierovú politiku? Vojská ZSSR sa z Európy stiahli, Američania prečo nie? USA môžu mať vojenské základne po celom svete (vojensky sa v súčasnosti angažujú v 156 krajinách sveta)? Rusko má v súčasnosti vojenské základe v 9. krajinách na svete.
V tých krajinách (zatiaľ) skutočne nie sú.. Aj keď minimálne Poľsko je "horúci" kanditát. Na území Európy USA ale skutočne jadrové zbrane drží v pohotovosti - v Nemecku, Holandsku, Belgicku, Taliansku a Turecku. To sa z dostupných zdrojov dá dohľadať, alebo potrebuješ tiež link?
.. a doma na svojom území cca. 6 000 !
Zopár faktov z histórie nukleárneho zbrojenia vo svete:
-) 16.07.1945 Prvý test atómovej bomby (USA)
-) August 1945 USA zhadzujú dve atómové bomby na Japonsko
-) 29.08.1949 Prvý ruský test atómovej bomby
-) V roku 1968 bol pomer nukleárnych hlavíc medzi USA a Ruskom 4500 ku 850
-) V roku 1985 bolo na svete najviac aktívnych atómových rakiet - 68 000
-) 2014 Rozloženie atómového arzenálu: USA 7000 až 8500 , Rusko 6500 až 8000 (z toho pripravené na
okamžité použitie: USA 1920 , Rusko 1600). Ostatné krajiny: Veľká Británia 200, Francúzko 300, Izrael 150,
Čína 250, Pakistan 100, India 100, Severná Kórea 10
-) Krajiny, kde majú USA v súčasnosti inštalované atómové rakety (cca. 200) na svojich vojenských
základniach: Belgicko, Nemecko, Taliansko, Holandsko, Turecko
Vcelku by som aj súhlasil. Keby sa neinvestovali také šialené zdroje do zbrojenia, boli by peniaze na všetko (samozrejme by sme sa najprv museli vedieť vyrovnať s čiernou ekonomikou). Prečo sme ale napríklad po páde ZSSR nevidali touto cestou, potom ako sa sovietske vojská stiahli z celej Európy (dobrovoľne)? Namiesto toho sa ďalej posilňoval vojenský pakt NATO (ktorý stratil svoj proťajšok). Namiesto toho aby aj USA potiahli domov, posilňovali a stále posilňujú svoje základne v Európe - v súčasnosti tu majú cca. 120 000 vojakov. Vieš že USA majú atómové rakety v Európe (cca. 200)?
Bohužiaľ sú dnes atómové zbraňe zrejme práve zárukou toho, že tu už nemáme totálnu vojnu medzi USA a Ruskom. Pre ilustráciu, tu je súčasné rozloženie nukleárnej sily vo svete: USA 7000 až 8500 , Rusko 6500 až 8000 (z toho pripravené na okamžité použitie: USA 1920 , Rusko 1600). Ostatné krajiny: Veľká Británia 200, Francúzko 300, Izrael 150, Čína 250, Pakistan 100, India 100, Severná Kórea 10.
A ty túžiš po tom, aby sme mali US atomové rakety na území Európy? Pretože ich tu máme - sú inštalované na US vojenských základniach v Nemecku, Holandsku, Taliansku, Belgicku a Turecku... Akcia vyvoláva reakciu.. Vskutku je smutné, že sme sa do dnešnej doby nedokázali poučiť.. Ak ale myslíš, že je treba z toho teraz sústavne vyniť len Rusko, tak to môže byť pre teba (a pre nás všetkých) ešte veľmi kruté vytriezvenie..
No, ak už chceš ísť pri tejto téme do detailov, tak ti je určite známe, že sa v tomto prípade jednalo o genocídu ktorej padlo za obeť 80% až 95% pôvodného obyvateľstva na území USA...
Hrozbou je vojenská mašinéria USA, ktorá je rozlezená po celom svete.
Do USA, tak ako aj Saakašvili... Victoria "Fuck the EU" Nulandová predsa potvrdila, že si US Jaceňuka vybrali.
Odporúčame