komu sa nepáči dedinský kolorit -kikiríkanie kohútov,"smrad " z maštalní, brechanie psov a td,tak nech ostane v meste a basta !!!
komu sa nepáči dedinský kolorit -kikiríkanie kohútov,"smrad " z maštalní, brechanie psov a td,tak nech ostane v meste a basta !!!
nuž,nie je pivo ako pivo-v Košiciach na hlavnej ulici v "letných" terasách dostanete pivo-je jedno akej značky aj za 1,5 eura !
takže,bchodníci,majitelia krčiem,reštaurácií sa nastavili cenami na zahraničných hostí (pre nich je aj pivo za1,5 eura "lacné") a na "domácich z vysoka"se.r.ú)
ak sú takí rozbehnutí za zbohatnutím na pive a iných mokoch,tak nech si čakajú na zahraničných hostí.Druhou klientelou,na ktorú sa takíto tiež obchodníci zameriavajú,je mládež-Oni totiž väčšinou neplatia zo "svojho",peniaze majú od rodičov,a je im jedno čo pijú a za koľko,hlavne,nech to tečie dolu hrdlom
osobne nemusím pivo každý deň-a tak,ak si kúpim pivo,tak to "lepšie" česý budvar,alebo plzeň,či Kozla.
nakoniec,odkedy slovenské a české pivovary majú spoločného zahraničného majiteľa,je to už jedno-české sa varí na slovensku a slovenské v česku
len čakám na to,kedy sa zastavia ceny piva a iných produktov u nás na slovensku - pretože ceny už máme bezmála svetové,ale platy stále socialistické
fyzické rozdelenie železníc na tri samostatné subjekty neprinieslo želané efekty a dodnes je nedoriešených mnoho otázok s touto transformáciou
Opätovné zjednotenie troch železničných podnikov by muselo okrem politických aspektov jednoznačne zabezpečiť súlad so smernicou Európskej únie z roku 1991 o rozvoji železníc, hlavne z pohľadu nezávislosti riadenia. Železnice boli totiž rozdelené na samostatné subjekty v zmysle uvedenej smernice.
Podľa môjho názoru delenie železníc SR len kvôli tomu, že sa pripravovala privatizácia nákladnej dopravy - Carga, ktoré bolo jedine ziskové. Podľa mňa si to niekto pripravoval, aby to mohlo byť sprivatizované,"
Brusel,a Europska komisia sú úplne v područí veľkých firiem,národných a nadnárodných spoločnéstí a bánk-doposiaľ prijali len opatrenia z ktorých prosperujú beľkopodnikatelia a bankári-finančná oligarchia.Zatiaľ EÚ a jej komisie neprijali žiadne opatrenie na zlepšenie života obyčajných občanov EÚ !! EÚ je teda zapredaná veľkopodnikateľom a finančníkom najmä z nemecka,francúzska ,čiastočne anglie !! EÚ je teda vytvorená len pre "elitné štáty a ich podnikateľov" EÚ sa rozšírila na východ len preto,aby získali nové trhy a lacnú pracovnú silu pre daných podnnikateľov -EÚ je teda nespravodlivá voči novým členským štátom,vrátane SR !!
Využíva nás,pre podnikateľské záujmy finančnopriemyselnej oligarchie SRN a Francie !!
tí lekári,či už štátní,súkromní,alebo ambulantní,spolu so sestričkami ma už se..rú !!! Ináč sa to nedá povedať !!
Všetci žiadajú vyššie platy !! a čo ostatné profesie-stavební robotníci,robotníci v strojárenstve,poľnohospodárstve,elektropodnikoc h,atd tí nemajú nárok na vyššie platy? nemajú nárok na to,aby za kvalitnú prácu dostali aj primeranú plácu ??
Ibaže tí pracovníci nemajú si koho zobrať za rukojemníka -Do čerta s doktormi,ak sa im nepáči,tak nech idú robiť tam,kde ich zaplatia !!
Nikde na západe nepotrebujú toľko doktorov-a ešte takých nenásytných...
radšej nech dajú prax mladým lekárom,ktorí sú ochotní robiť a tých nespokojných treba pustiť k vode.Ak budú chýbať odborníci,radi k nám prídu z iných krajín-za tie peniaze,čo berú naši,si lekári z cudziny to u nás budú vážiť-bude to pre nich "amerika" Netreba sa dať vydierať lekármi. A Kollára treba zatknúť ako škodnú...
Troška na pobavenie - čo sa chystal robiť Ivan Mikloš - článok z Pravdy
Mikloš chce zobrať druhému pilieru
Branislav Toma | 11. októbra 2011 12:03
Na budúcoročnú rezervu vlády vo výške 50 miliónov eur sa má zložiť 1,5 milióna sporiteľov v druhom dôchodkovom pilieri. Minister financií Ivan Mikloš (SDKÚ) nečakane presadzuje zníženie navrhovaného odvodu na súkromné penzie zo 6,7 percenta na 6,5 percenta zo superhrubej mzdy. Tá má od budúceho roka na výplatnej páske zahŕňať súčasnú hrubú mzdu s odvodmi zamestnávateľa.
Teraz ide do druhého piliera deväť percent penzijných odvodov a druhá polovica odvodov putuje do Sociálnej poisťovne. Aby sa pomer zachoval, analytici hovoria najmenej o 6,7–percentom odvode zo superhrubej mzdy. Mikloš by tak znížením odvodu siahol na peniaze sporiteľov. Súčasní predstavitelia vlády pritom ešte v opozícii tvrdo kritizovali minulú vládnu stranu Smer za uvažovanie nad oslabením druhého piliera.
Teda kto klame a zavádza občanov SR ?
SDKÚ DS !
Predčasný starobný dôchodok je dôchodková dávka,ktorá sa za podmienok ustanovených zák. 461/2003 Z.z.v znení neskorších predpisov poskytuje zo starobného poistenia.Účelom predčasného starobného dôchodku je zabezpečiť poistencovi príjem v starobe
Nárok na predčasný starobný dôchodok má po 31.12.2007 poistenec,ktorý nie je sporiteľ,ak
získal najmenej 15 rokov obdobia dôchodkového poistenia,chýbajú mu najviac dva roky do dovŕšenia dôchodkového veku a suma predčasného starobného dôchodku ku dňu,od ktorého požiadal o jeho priznanie,je vyššia ako 1,2-násobok sumy životného minima pre plnoletú fyzickú osobu
Nárok na predčasný starobný dôchodok má po 31.12.2007 poistenec,ktorý je sporiteľ,ak získal najmenej 15 rokov obdobia dôchodkového poistenia chýbajú mu najviac dva roky do dovŕšenia dôchodkového veku a
suma predčasného starobného dôchodku ku dňu,od ktorého požiadal o jeho priznanie, je vyššia ako 0,6-násobok sumy životného minima pre plnoletú fyzickú osobu
každý si to mal rozmyslieť
plne súhlasím s tým,aby volebné kvórum do NR SR bolo10 % !!!
aspoň by sa do parlamentu nedostali strany založené len kvôli desiatke ľudí,ktorí by sa ináč nedostali do parlamentu,resp.do vlády- viď napríklad SaS,ktorá nemá ani 1500 základných členov !!
Je to strana "zostrojená" Z HORA na mieru Sulíkovi a jeho desiatke prisluhovačov a sponzorom!!
NR SR by mala prijať Zákon,že pokiaľ strany nepredložia zoznam minimálne 150 000 základných členom,platiacich pravidelne členské príspevky (preukázateľné v príjmoch strany -platené-mesačné,polročné,ročné-podľa stanov strany) pracujúcich minimálne v 79 okresných organizáciách,nemôžu kandidovať v parlamentných voľbách !!
A samozrejme - volebné kvórum 10% !!
To by malo za následkok buď likvidáciu "karierných" politických strán typu SaS,či OĽaNO,atd,jednak by sa strany spájali do väčších celkov a vyselektovali by sa 3-4 strany - ľavicová,pravicová,liberálna,kresťanská-a punktum !!
Viac strán pre 5 milionové slovensko ani netreba -
súhlasím,a preto by sa malo v týchto závodoch pracovať naplno,v licencii by sme mohli vyrábať mnohé lieky,vakcíny,či probiotiká,ktoré dnes dovážame
Mohli by sme mať ztiskové fabriky na výrobu liečiv,avšak,to nie je v záujme zahraničných farmakologických firiem
"tajná" továreň-biznis ako hrom pre SDKÚ DS.
Ak by naozaj chceli dobro pre občanov,stačilo sa obrátiť na Imuna Šarišské Michaľany - Prešovský kraj
1. januára 1953 vznikla v Šarišských Michaľanoch spoločnosť Imuna š.p.. Postupne sa predmet činnosti rozvinul na tieto oblasti výroby a vývoja:
Živné pôdy,Infúzne roztoky,Dialyzačné koncentráty,Dietetické prípravky,Tampóny,Tablety
Krvné deriváty.Alergény
IMUNA PHARM, a. s. prevzala portfólio pôvodnej spoločnosti IMUNA a pokračuje vo výrobe daného sortimentu farmaceutických výrobkov pre zdravotníctvo..
IMUNA PHARM, a. s. momentálne zabezpečuje zber plazmy v SR a jej následný zvoz do španielskej firmy Grifols,kde sa spracuváva a vracia späť na slovenský trh vo forme výrobkov. Je jedinou firmou na trhu ponúkajúcou produkty zo slovenskej plazmy.
Akciová spoločnosť IMUNA PHARM odkúpila v jeseni 2005 akcie českej farmaceutickej spoločnosti SEVAPHARMA, a. s.,čím rozšírila svoje portfólio o výrobu vakcín, alergénov a imunomodulátorov.
Ja by som navrhoval nasledovné:
skresať štátny príspevok za hlasy o 3/5 stranám, ktoré vo voľbách získali najmenej 5% !.
prijať Zákon,podľa ktorého by banky platili nám,vkladateľom financií na účty v banke / občanom,fyzickým,ako aj právnickým osobám/ minimálne 80% z úrokov,za aké nám banky poskytujú pôžičky ( úroková sadzba pre nás je v rozmedzí od 7,1 do 17,5% podľa druhu pôžičky)
Veď keby sme My občania a firmy nevkladali peniaze do bánk,bynky by nemali z čím obchodovať ! teda,zaslúžime si viac,než nejakých 1,5-2,8% p.a. na bežnom účte
Kríza upriamila pozornosť na dva zásadné fenomény.Presun ťažiska ekonomickej aktivity od výroby k finančnému sektoru (financializácia kapitálu),druhým problémom je klesajúca spotreba.Kapitál je vystavený rizikám prebiehajúcich cyklov stagnácie a finančnej expanzie namiesto toho, by kontinuálne rástol.Charakterizujú ho menové špekulácie.Obchodovanie s komplikovanými derivátmi.Rastúca zadlženosť spojená s poskytovaním úverov jednotlivcom a korporáciám a nárast štátnych dlhov.Postupne sa začala zmenšovať globálna spotreba,keďže niekoľko % najbohatších nemôže nahradiť spotrebu upadajúcej strednej vrstvy.Presadzovanie neoliberálnych reforiem spojených so znižovaním daní a odvodov,stagnácia rastu miezd a zvyšujúce sa náklady domácností, presadzovanie flexibilných foriem práce a rast nezamestnanosti (osobitne mladých ľudí) majú za následok radikálny úpadok strednej vrstvy. Hrozba straty zamestnania ohrozuje všetky vzdelanostné kategórie.
je nanajvýš absurdné,aby v čase krízy a nedostatku peňazí na príjmovej strane štátu,štát vyplácal miliony politickým stranám-
Poslanci SMERUspolu s ďaľšími parlamentnými stranami by mali dať návrh Zákona,ktorým by sa zrušili príspevky politickým stranám,ktoré dosiahli zákonom prikázané % vo voľbách !
Politické strany majú byť platené v prvom rade z členských príspevkov !
Ak by to takto fungovalo,na slovensku by ostali možno 3-4 politické strany a hnutia,pretože viac politických strán by "voliči"-členovia neuživili ! ale,bol by poriadok v členskej základni a medzi politickými stranami
Všetci politici,členovia vlády a poslanci NR SR by mali začať setriť u seba-aa nie od seba -teda u druhých -
žiaľ,stále platí - bližšia košeľa ako kabát, a tak väčšinu úsporných opartení nakoniec zaplatia pracujúci občania - členovia vlády,poslanci NR SR,či podnikatelia si všetky opatrenia vynahradia na náš úkor-teda,všetky opatrenia nakoniec odse..rie..me MY
už som písal o slovenskom školstve - detí sa rodí oveľa menej,ako v roku 1990,ale základných škôl je viacej,ako v r.1990,takisto,ako je viac učiteľov oproti r.1990
To isté platí o gymnáziách,stredných priemyselných školách a stredných odborných školách,nevynímajúc ani vysoké školy,či univerzity !!
Výsledkom je,že je tu boj o žiakov,pretože školy dostávajú za každého žiaka peniaze !
Známkovanie učiteľov nie je rovnaké na všetkých školách - jedni učitelia dávajú jednotky,či dvojky za vedomosti,kde na iných školách sú štvorky,či trojky
Výslekom je skutočnosť,že mnohí žiaci nakoniec nezvládajú deviatacký test vedomostí, a dosahujú 40-60% z celkového počtu.
Žiaľ,takýto žiaci zaberajú aj miesta na SPŠ,SOČ,či gymnáziách!!
Mnohým rodičom to vyhovuje -pretože ináč by ich detičky skončili na učňovke ! a nier na gymnáziu,či SPŠke !
Školstvo má reagovať na potreby národného hospodárstva- a nie na "túžby" rodičov,ktorí chcú mať z detí "obsluhu" počítačov,ekonómov,či doktorov,právnikov,atd,
246 gymnázií v 79 okresoch !!to je teda neslýchané !
počet ZŠ sa zmenil len o pár.oproti r.1990,kedy bolo omnoho viac detí v školskom veku,ako je tomu dnes-teda,ale počet učiteľov sa nezmenil ! ostal takmer na takom čísle,ako v r. 1993 !
žiakov odvtedy rapídne ubudlo,ale učiteľov dá sa povedať pribúda !
paradoxom je však skutočnosť,že vedomosti dnešných 9-kov sú nižšie,ako 9-kov z rokov 1989-1993 !
učitelia neznámkujú žiakov podľa vedomostí,ale podľa potreby školy- a výsledkami sú testy monitoring,kde žiaci nepotvrdzujú vedomosťami známky,ktoré dovtedy mali od učiteľov -PREČO JE TOMU TAK ?
ak škola vykazuje veľký počet neprospievajúcich žiakov,rodičia dávajú vinu učiteľom,miesto toho,aby sa zaoberali svojimi deťmi - ak nie sú žiaci,nie sú peniaze pre školy, a tak učitelia,aby mali koho učiť a za čo učiť,"merajú" známky od buka do buka
a tak sa na gymnáziu,či SPŠke stretnú žiaci s "rovnakými" známkami z matiky,slovenčiny,fyziky,atd,ale vedomosti majú rôzne - dôvod som opísal-
..ľudia sa po oslabení druhého piliera musia pri starnutí populácie pripraviť na postupné zvyšovanie veku odchodu do dôchodku a nižšiu valorizáciu penzií..
Najväčšia blbosť,ktorú stále každá vláda opakuje:zvyšovanie veku odchodu do dôchodku.
Dnes majú problém sa zamestnať ľudia nad 50 rokov !
Táto vláda pripravuje program na začlenenie mladých ľudí do pracovného procesu,ale zase sa zabúda na občanov,ktorí chcú pracovať,ale z vekových dôvodov ( 50 a viac rokov ) ich už málokto chce
Keď sa zvýší veková hranica odchodu do dôchodku,tak títo ľudia nebudú mať nárok na dôchodok,ale budú buď na podpore,či sociálke
Vláda by sa mala zamyslieť a naopak,dať možnosť ísť do dôchodku skôr!
Veď štátu je "jedno",či bude týchto ľudí platiť z položky-dôchodok,alebo z položky -sociálna podpora
Každá vláda sa zaoberá nezamestnanosťou mladých ľudí,romskou nezamestnanosťou,ale nikto,ani jedna vláda nechce priznať,že "kašlú" na starších občanov,ktorí majú,mladosť za sebou,ale do dôchodku ďaleko...
oprava,zauradoval škriatok..každá zo súčastných parlamentných strán je " z á v i s l á " od niektorej finančnej skupiny,či podnikateľov
..vízia krajiny, kde štát a politici chránia slušných ľudí a nie oligarchov,
Daniel Lipšic ide so svojou víziou ruka v ruke s "komunistami"
Veď komunisti stále tvria,že je potrebné chrániť občanov pred vykorisťovaním kapitalistami,teda - slovwnskou a zahraničnou oligarchiou ...
žeby chcel založiť kresťanskú komunistickú stranu? ale to by potom nebola už pravicová strana..
Daniela nemusím,ale povedal pravdu,že ..každú politickú stranu platia finančné skupiny..a teda každá zo súčastných parlamentných strán je nezávislá od niektorej finančnwej skupiny,či podnikateľov-
jednoducho,je úplne jedno,či vládne pravica,alebo ľavica,vláda a parlanent prijímajú len to,čo chcú finančné skupiny a podnikatelia...
a pracujúci,teda zamestnanci,sú im ľahostajní..občas pre nich ľavica,ale aj pravica prijme zákon,ktorý im akože pomáha,ale to len preto,aby zamestnancov udržali na "uzde" -ale v konečnom dôsledku vlády idú jednotnou cestou -pravice
Ľudia v SR sa v priemere dožívajú vyše 69 rokov,ale rómske ženy len 51 a rómski muži iba 47 rokov.„Rómovia v osadách zomierajú už okolo 45,muži dokonca krátko po štyridsiatke,“ hovorí Peter Marko,všeobecný lekár pre dospelých v Kežmarku
Rómovia tvoria asi 11 % obyvateľstva. SR tak predbehla Rumunsko aj Bulharsko.„V niektorých okresoch tvoria ešte väčšiu časť populácie.V Levočskom asi 16% a v Kežmarskom dokonca viac ako 24 %t,“ tvrdí Marko.V roku 2005 sa odhadovalo,že ide spolu o vyše 400 000 ľudí.Podľa prognóz by ich v roku 2025 malo byť 524 000,uvádza Infostat.
V komunitách často šíria infekčné ochorenia, ktoré ohrozujú celé obyvateľstvo. Na problém sa poukazuje už desaťročia,ale zo škôl v niektorých okresoch SR vychádzajú vždy nové generácie mladých Rómov, ktorým chýba základná vedomosť o hygienických návykoch, nebezpečenstve nákazlivých chorôb alebo plánovanom rodičovstve
teda,romovia sú si sami na vine ako žijú- vybrali si"svoj" štýl života a ten nevyriešia ani miliony z EU
v Nemecku po 2 sv.vojne boli kvôli obnove hospodárstva zavedené rozkazom vrchného velenia spojeneckej armády okrem normálnej dane 100% ZDAŇOVANIE ZISKOV A DIVIDEND,ak nešli na reinvestície,a 95% ZDAŇOVANIE OSOBNÝCH PRÍJMOV prekračujúcich 6000 nemeckých mariek ročne.Ročné príjmy do 6000 nemeckých mariek zdaňované neboli -neskôr 25 000 nem.mariek ročne
Keď sa nemeckého ministra pre hospodárstvo a neskoršieho kancelára Ludwiga Erhardta pýtali,ako by definoval tieto HOSPODÁRSKE opatrenia,keďže komunizmus to nebol-nič sa nezoštátňovalo, kapitalizmus to nebol-okrem normálneho zdaňovania tam bolo ešte aj 100%-né zdaňovanie ziskov a dividend,tak on tieto HOSPODÁRSKE opatrenia nazval:TRETIA CESTA
Preto sa taký hospodársky zázrak ako sa udial v Nemecku nikde inde na tejto planéte neudial a nikdy sa neudeje,ak štáty nepríjmu tie isté opatrenia,ktoré L.Erhard nazval treťou cestou.
Avšak,toto musí chcieť EÚ a nie len SR,pretože ináč Veľké firmy budú "zastrašovať vlády" rušením prevádzok
Odporúčame