Ukrajinu vojensky napadlo fašistické Rusko, ktoré zmagoril kremeľský liput, ktorý sa zatúžil po vlastnej sláve v učebniciach dejepisu pre ruských školáčikov, ako znovuvzkriesiteľ Ruského (ZSSR) impéria. Všetky zámienky, ktorými túto nevyprovokovanú agresiu zdvôvodňujú, sú čistá demagógia. Ukrajina si však svoju nezávislosť hrdinsky bráni a okupantov postupne vytláča. Mier má v rukách jediný človek, kremeľský liliput, ktorý môže boje okamžite prerušiť a vojská stiahnu späť. Ak by to spravila Ukrajina, je okamžite po nej. Vojnu chcelo a chce jedine fašistické Rusko!

