Minule som čítal jednu prácu
JANOVSKÁ BANKA SAN GIORGIO: PRÍSPEVOK K DEJINÁM VEREJNÉHO DLHU
Kapitalizmus od svojho vzniku počas celého svojho 400 ročného obdobia mal rôzne vývojové fázy.V súčasnosti vo vnútri nastáva stret záujmov v podobe globálny kapitalizmus a staršej formy štátneho kapitalizmu realizovaného Číne. Je možné za daného stavu niečo vylepšovať ak tu nastáva tento jav niečo riešiť v nejakom kratšom období ak sa na to pozeráme z pohľadu globálnej ekonomiky a z hľadiska nového multipolárneho usporiadania sveta.
Donedávna so sa pohyboval v tejto oblasti oblasti dlhé obdobie.Zákon stanovuje termín 1.júl 2019.Problémom je hardvérová podpora na realizáciu úpravy zariadení v rámci nového zákona.Tak isto mešká proces certifikácie týchto zariadení.Úpravy a predaj i nových zariadení sa mali začať už od začiatku apríla.Z časového a aj kapacitného hľadiska podpory užívateľov týchto zariadení je z môjho pohľadu tento termín nereálny- je tam sklz jeden a pol mesiaca.
Dňa 24. októbra 2017 prijal 19. národný kongres Komunistickej strany Číny rezolúciu o ústave Komunistickej strany Číny (novela). Nová éra socializmu s čínskymi charakteristikami Xi Jinpinga bola zapísaná do straníckej ústavy .
11. marca 2018, prvé stretnutie 13. Národného ľudového kongresu prešlo "Dodatok k Ústave ľudovej republiky Číny" a nová éra socializmu s čínskymi charakteristikami Xi Jinpinga bola zapísaná do Ústavy Čínskej ľudovej republiky. Nová éra socialistickej ideológie s čínskymi vlastnosťami je akčným sprievodcom pre celú stranu a ľudí celej krajiny, aby sa usilovali o veľké omladenie čínskeho národa
Nič nezahodili do koša.Na vedenie 1,4 mld národa treba mať vytvorenú ideológiu a koncepciu hospodárskeho rozvoja.Riadenie zabezpečuje čínska CPC s 80 miliónmi členov na čele ktorej je komunistické vedenie Činy.Je tam dovolené súkromné vlastnictvo,ale s významnou kontrolou štátu.
Čínsky prezident Xi Jinping zároveň generálny tajomník čínskej CPC to nazval ,,nová éra socializmu s čínskymi vlastnosťami,,.
18. októbra 2017, na 19. Národnom kongrese Komunistickej strany Číny , generálny tajomník Xi Jinping najprv navrhol „novú éru socializmu s čínskymi vlastnosťami“.
Na Marxa nepľujú ani v Číne. Tu je prvý bod stanov člena čínskej komunistickej strany .
(1) Štúdium marxizmu-leninizmu, myslenia Mao Ce-tunga, teórie Deng Xiaoping, dôležitého myslenia „troch predstaviteľov“, koncepcie vedeckého vývoja, novej éry socializmu Xi Jinpinga s čínskymi charakteristikami, študovania línie strany, princípov, politík a rezolúcií a štúdia strany. Základné vedomosti, učenie sa vedy, kultúry, práva a obchodných vedomostí a snaha o zlepšenie schopnosti slúžiť ľuďom.
Indentita s 15 krycími menami niet sa čím pýšiť,je to skôr na pováženie tohoto správania sa prispievateľa.
Tá 30tka v karikatúre je vyjadrením,pre všetkých predstaviteľov moci v tomto uplynulom období,v mojej reakcii na pobirmovaného som k vôli tomu uviedol tú karikatúru v príspevku, snažil som mu objasniť že to nie je záležitosť iba určitého vládnuceho obdobia.Je na škodu že v tomto prostredí sa pohybujú prispievatelia s takouto úrovňou vystupovania ktorá sa nachádza i v jeho predchádzajúcich príspevkovkoch .
Ja som ten podnet dostal vo vlákne ale ako vidím Fico sa stal skoro hlavným objektom prispievateľa
Kaplana s viac ako 20 tis.príspevkami a blogmi.Pobirmovaný v mnohom sa približuje ku Kaplanovi alebo Šimurdovi ako vidím i zvýšenou aktivitou.
V tej karikatúre je vyobrazený postoj k zdravotníctvu za obdobie 30 rokov a vzťah ku nemu.
V reči Kaplana ,,dedičstvo otcov zachovaj... ,,
Ak za Rázsochami vidíte iba Fica,tak si tiež niečo pamätám pre akého prispievateľa bol vždy červeným súknom a súdruhom pochodujúcim v kruhu.A ja že kde sa podel prispievateľ Šimi.
Skúste si pozrieť dnešnú karikatúru v Pravde v ktorej je vyjadrený postoj zodpovedných v uplynulom období k tomu čo tu zostalo z minulosti a trošku sa nad tým zamyslieť a neohraničovať to iba do určitého obdobia.
Vlastnosti človeka sa pokúšate zamieňať zo spoločenským systémom.
F.Castro po nástupe k moci vedel čo je to korupcia a šedá ekonomika v ekonomike štátu.Dnes sa o tom nahlas hovorí ako základe fungovania ekonomiky a hospodárstva v Číne a tiež vo veľkom medzinárodnom projekte BRI (Jeden pás jedna cesta).
K problematike šedej ekonomiky sa vyjadril i náš ekonóm prof. P.Staněk spomenul tam i zdravotníctvo.
re.mirius nestačí čítať prvú vetu a nadpis blogu.
Problém zdravotníctva je systémový problém ktorý sa opakovane rieši už dlhé roky vo vzťahu Ministerstvo zdravotníctva-Národný kontrolný úrad-vláda SR a parlament SR - s výsledkom oddlžovanie zdravotníctva.
Ten zdravotnícky systém mal takmer po 50 rokoch blokády a sankcií už dávno skolabovať.
Na otázku musí treba vytvoriť predpoklady na reverzný tok plynu zo západu,alebo treba mať dobudovanú spomínanú trasu z Poľska.I Nemecko s obavami upozorňovalo a sledovalo vývoj na Ukrajine a z toho dôvodu zvolilo trasu Nordstream 2 za čo je kritizované a je tam snaha voči nemu na sankcie zo strany dodávateľa LNG.Ak je tu vytvárané úsilie nad kontrolou a dodávkou energetických zdrojov v EU a vo svete vieme komu patria riešia sa a ich vývoj sa odvíja na mocenskom základe v rámci sveta.
Tému globálnej energetickej bezpečnosti mal pripravenú predniesť na stretnutí s M.Pompeom i Ruský prezident v Soči.
Odporúčame