opr. príspevok patrí pod blog Realista1,
opr. príspevok patrí pod blog Realista1,
Pán autor článku je v ňom určitá neistota .Nezaťažujme sa územnými nárokmi.Ale diverznou otázkou prevedenou či už z vonku alebo z vnútornej strany.Aké sú tam reálne možnosti na prevedenie poškodenia štruktúry objektov ,či živej sily
Ako to bolo v skutočnosti s Krymským mostom,dávnejšie odstavenie dodávky vody na Krym.
Pán autor článku je v ňom určitá neistota .Nezaťažujme sa územnými nárokmi.Ale diverznou otázkou prevedenou či už z vonku alebo z vnútornej strany.Aké sú tam reálne možnosti na prevedenie poškodenia štruktúry objektov ,či živej sily
Ako to bolo v skutočnosti s Krymským mostom,dávnejšie odstavenie dodávky vody na Krym.
Prohibícia si vytvorí vlastné pravidlá v domácom i zahraničnom prostredí čo sa týka návykových látok.
Je to nepriama forma pre podmienky tieňovej ekonomiky kde štátne rozpočty prichádzajú o príjmovú časť.
Pôvodný zámer má svoju časovú zotrvačnosť u výrobcov ,dodávateľov i spotrebiteľov.
Taká perestrojka v ZSSR a potom i v Rusku nepriniesla očakávaný efekt.Prebytočné výrobné kapacity na lieh do určitého času boli exportované smerom von i na Slovensko nevynímajúc.Cisterny s vykurovacími olejmi v rámci importu sa prevážali podobným spôsobom.Rozdiel bol iba taký ako sa tovar deklaroval aby za sa vtesnal do zákonných pravidiel a noriem v rámci výkonu štátnej správy alebo vyslovene klasické pašovanie v malej či väčšej miere kde patria i iné návykové látky.
Podobne to bežalo i v minulosti i za morom, alebo Číne- Ópiová vojna,Afganistan.
Tieňová ekonomika si nájde a určuje v rámci podmienok vlastné pravidlá
Možno Sadám im navrhol aby mu helfli.
Rozprávky starej matere.
Zlyhanie pozemnej ochrany v osobe chránenej najvyššej priority?
Je mi známe že v prípade ochrany určeného chráneného priestoru vzdušných cieľov napadnutia sa dávajú do bojovej pohotovosti okrem iných i malovýškové zariadenia na vyhodnocovanie vzdušných cieľov,dokonca i pozorovanie na vid a sluch.Otázka znie prečo prečo a z akých príčin- prečo útočný cieľ nesplnil plánovanú úlohu?
Vysvetlenie zachytenie útočného cieľa sa vedie a vyhodnocuje v rámci protivzdušnej ochrany s najvyššou prioritou , významné cudzie sa v širšom okruhu a vlastné či menej sa vedú a vyhodnocujú podľa významu a závažnosti.
Z článku vyplýva pád-zrútenie samo sa to pokazilo.
(Exluzívny klub ) + Irán ?
Dve jadrové veľmoci disponujú približne 90 percentami jadrových zbraní na svete: USA majú odhadovaných 7000 hlavíc a Rusko 7290, vyplýva z údajov inštitútu.
Siedmimi ďalšími krajinami s nukleárnou výzbrojou sú Británia, Francúzsko, Čína, India, Pakistan, Izrael a Severná Kórea.
India, Pakistan a Čína pokračovali v rozširovaní svojich jadrových arzenálov a modernizácii nukleárnych síl, píše sa v správe. Čína mala k januáru 260 jadrových hlavíc, India okolo 100 až 120 a Pakistan od 110 do 130 hlavíc. India a Pakistan pritom zvyšovali svoje kapacity výroby štiepneho materiálu pre takéto zbrane.
(údaje z roku 2016)
Najhorší možný variant pre civilizáciu PERIMETER (Mŕtva ruka) sa inicializuje bez obsluhy ľudského faktora.
Jadrové elektrárne v rámci vnútorných ,,štandartných,, podmienok patria medzi prioritné chránené objekty tie sú odvodené z medzinárodných zmlúv..
opr. kozmický a pozemný štít
Útok dronu-hračky- možno rakety dokáže eliminovať šírší ochranný štít i samotného mesta Moskvy. Samozrejme zachytený a vyhodnotený cieľ dáva do najvyššej bojovosti všetky strategické obranné mechanizmy RSFR i Vami uvedené .
opr. v budúcom možnom strete priamej konfrotácie.
Na stretnutí SCO ochladené vzťahy s Čínou sa mierne zblížili čo sa týka spoločnej hranice. Hoci India vykonávala nedávno spoločné vojenské cvičenie kde bola i účasť B1B Lancer.
Útok na Krym možno ako tak...
Ale útok na Moskvu informovala rozviedka.
V prípade útoku na Moskvu nebude Zelenskyj žiť dlhšie ako dva týždne
V prípade útoku na Moskvu nebude Zelenskyj žiť dlhšie ako dva týždne. Uviedol to bývalý spravodajský dôstojník amerických ozbrojených síl Scott Ritter v rozhovore so Stephenom Gardnerom.
Fáza a taktika stretu veľmocenských záujmov začína nadobúdať možný obraz, s presunutím sa do rozhodujúceho strategického Indo-Pacifického priestoru známych účastnikov v Naií Dillí v riešení a hľadaní východísk ekonomicko-hospodárskych záujmov, kde inicializácia vychádza z oblasti Perzského zálivu v možnom strete priamej konfrontácie.
„V dôsledku toho sa dnes vážne usilujeme o zintenzívnenie multilaterálnej obrannej diplomacie a aktívnej účasti v regionálnych a medzinárodných bezpečnostných mechanizmoch,“
,,Iránsky minister obrany navrhuje vytvoriť „Šanghajský námorný bezpečnostný pás“
Iránsky minister obrany brigádny generál Mohammad Reza Ashtiani uviedol, že jeho krajina je pripravená uskutočniť spoločné námorné cvičenia s členskými krajinami Šanghajskej organizácie pre spoluprácu (SCO).
Pán dentista prosím čítať s porozumením vyššie.Príliš veľa otáznikov v jednej vete.Pravidlo 3x by ste mohol rešpektovať i v komunikácii v tomto priestore . Získať informácie na podnose zvyčajne neprináša očakávaný výnos orientovať sa v danej problematike.
No za pokus to ako i v iných oblastiach stojí.
https://www.drishtiias.com/daily-updates/dai…
Možno Samarkandská deklarácia Rady hláv štátov Šanghajskej organizácie pre spoluprácu (16. septembra 2022)
Nájdete.
Čerpanie a príjímanie zdrojov informácii v ústnej, hlasovej, knižnej, elektronickej,písomnej a v súčasnosti hlavne obsiahnuté v mediálnej podobe je interakcia medzi entitami je kauzálna súvislosť hmotného sveta do ktorej patrí i človek.Vyhodnocovať a spracovať ich na primeranej úrovni vyjadrujú sa odborníci sa má približovať k celostnému poznaniu v rámci možnej celej dĺžky aktívneho života ale tiež i jeho určitých možných obmedzení.
Človek je svet v malom.
Demokritos z Abdér (* 460 pred Kr. – † 350 pred Kr.) bol starogrécky filozof, matematik.
V zaužívanej terminoĺogii sa to nazýva terorizmus, či už vo vnútri alebo smerom von ku dosiahnutiu vlastných záujmov.
V tejto fáze stretu záujmov veľmocí výmena vysokých dôstojníkov nie je v priamom velení nezvyčajná,neobvyklá a vyplýva z domáceho. zahraničného i vojenského spravodajstva.Rada obrany štátu to nie je iba armáda a prezident hoci má právomoc najvyššieho veliteľa.
Zaujímavejšie informácie prichádzajú z Indie.
V týchto dňoch sa v Indickom hlavnom meste koná stretnutie šéfov vojenských rezortov krajín ŠOS,(Šanghajská Organizácie Spolupráce) na ktorom sa zúčastňujú ministri obrany Indie, Kazachstanu, Kirgizska, Číny, Pakistanu, Ruska, Tadžikistanu a Uzbekistanu. Pozorovateľský štatút v organizácii majú Afganistan, Bielorusko, Irán a Mongolsko. Partnermi ŠOS sú Azerbajdžan, Arménsko, Kambodža, Nepál, Turecko a Srí Lanka.
Pred začiatkom stretnutia a medzi zasadnutiami si ministri S.Shoigu a Li Shangfu tiež vymenili názory na otázky, ktoré zaujímali strany.
Fenomén informačných technológii a umelej inteligencie je jav tohoto tisícročia ktorý vznikol v rámci procesu vývoja ľudskej civilizácie.
Odpoveď a prijateľné riešenia zjednodušiť na dve otázky s ktorými dokáže pracovať v súčasnosti AI nezodpovedá pozornosti a vážnosti ktoré sa dotýkajú Života človeka na Zemi najmä v doterajšom priebehu dejín,ktorý znamenal a znamená a bude určovať akým spôsobom sa prijme táto nová výzva.
Filozofia jej predmety a vedné obory môžu jedine ponúknuť a nájsť prijateľné riešenia a optimálnejšie odpovede v tejto oblasti v rámci otvoreného dynamického systému živej či neživej možno kombinovanej hmoty v podmienkach priestoru a času v mikrokozme či makrokozme.
Bližšie ku Artificial intelligence -AI
Odporúčame