Milan1 ku tomu HDP možno takéto niečo.
Milan1 ku tomu HDP možno takéto niečo.
Ja som začal písať o projektoch a treba si uvedomiť že tie sa nerealizujú v takom rýchlom časovom slede ako nájazdy lúpežných rytierov.
Otázne pre Vás kto si ich môže dovoliť ponúknuť a postupne realizovať?
ASEAN,BRICS,AIIB,Belt AND ROAD, a ani OPEC pomaly už nie je to čo bývalo.Čo sa týka zvyšovania inestícii v Afrike alebo Južnej Amerike sa pýtam prečo im na to ,,skočia,,
Pokiaľ sa jedná o zlato mal ho okolo 140 ton.Nejako ste nepochopil Africký dinár.
Asi si to predstavuje tak ako prekovať meče na pluhy.
Kde to asi viazne tie testy v Palestínskom pásme Gazy?
Čínaj je pripravená pokračovať v spolupráci s medzinárodným spoločenstvom a vynakladať vytrvalé úsilie na dosiahnutie komplexného, spravodlivého a trvalého urovnania palestínskej otázky v čo najkratšom čase, uviedol prezident Si Ťin-pching.
Xi to uviedol v blahoprajnej správe na utorňajšom mimoriadnom stretnutí OSN, ktoré sa týkalo Medzinárodného dňa solidarity s palestínskym ľudom.
Xi tiež vyzval globálne spoločenstvo, aby prispelo k dosiahnutiu mieru, stability a rozvoja na Blízkom východe.
Svet by mal teraz venovať väčšiu pozornosť závažným výzvam, ktoré pre Palestínu predstavuje pandémia COVID-19, a mal by pomôcť palestínskemu ľudu v boji proti novému koronavírusu, uviedol Xi.
Od vypuknutia pandémie Čína poslala Palestíne prostredníctvom bilaterálnych a multilaterálnych kanálov viacnásobné zásielky pomoci v boji proti vírusu. Ako dobrý priateľ Palestíny bude Čína podľa svojich možností naďalej ponúkať pomoc.
Iba pre zaujímavosť projekt zásobovania a zavlažovania v Líbyi 27mld.dol.pred začatím konfliktu 3 z piatich fáz dokončené.
Najdrahší projekt je vesmírna stanica ISS 100 mld.dol.
Urýchľovač CERN 9mld dol.
Výkladná skriňa Afriky a zlatý dinár to je neprijateľné takéto projekty. Snáď migrácia na ktorú upozorňoval.A v súčasnosti i prejavy otroctva.Samozrejme s Arabskou jarou nebol oboznámený,a v tom čase nemohol očakávať zo strany silnejších podporu napriek projektom ktoré tam mali.
Čítať pozornejšie ,niekedy to bola moja srdcová záležitosť bolo možné najmä na stránkach NASA nájsť toľko dostupných informácii že tam zohrával limit iba môj voľný čas.
Ešte raz je to medzinárodný projekt.Nielen Amíci a Rusáci.Základ a najťažšie a dá sa povedať najrozmernejšie časti Rusi,ak neberiem do úvahy rozvinuté solárne panely.Ak by to nebol spoločný medzinárodný projekt neviem ako by ste v rámci výstavby až do terajšej podoby skladal jednotlivé časti stanice.Vyššie ma ani nenapadlo aby som si nebol vedomý toho čo ste mi ponúkol ako odkaz.
Ak už stavba ISS tak základný modul a ešte dva či tri to boli nosné rakety Proton.
Článok je o zásobovaní, ja som spomínal Progress a nie pilotované lety kde sa zabezpečovali pre stanicu i posádky ISS obrazne povedané všetky podporné i životné funkcie.
Niečo Vám ponúknem i ja aby byuo o čem.
V prvom rade si treba uvedomiť že je to medzinárodný projekt kde základ vytvorili Rusáci.Dlhé obdobie odkedy vypadli raketoplány boli to práve Rusáci ktorí vždy pomocou nákladných lodí Progress okrem iných úloh tlačili ISS v rámci doplňania paliva na jej plánovanú dráhu obežnú dráhu ,ak by tomu tak nebolo tak výsledok by bol známy v rámci gravitácie.
Záhoráci majú na to svoje "Nebyuo o čem..."
Tentokrát by som čo sa týka spomínanej osoby ale i stavu v súdnictve očakával vyjadrenie Judr.Harabína v podstate je to jeho parketa.
Ešte som ani nedočítal článok a vytvoril si názor v podobe Vášho Svedellif.
Práčka nevyhovuje,tak budú prať v koryte.
On ako čierna ovca v priebehu svojho a spôsobom života sa vyčlenil sám.
Toto zadelenie ktoré sa mu ponúklo z titulu jeho funkcie si dovolil otočiť proti zdravotnému personálu .
Stačí si uvedomiť podmienky v ktorých bol umiestnený a nadštandartnú starostlivosť.
Je to také detinské vyjadrenie,pýtam sa kto zo stredného zdravotného personálu by si dovolil takto konať a vystupovať a byť si vedomý dôsledkov svojho konania?
No a a tú svoju dôveryhodnosť vyjadril dávnejšie takýmto argumentom.,, Môžete mi veriť nie som politik,, A dalo by sa isť i ďalej.alebo pokračovať ďalej.
Vychádzam z obdobia roku 2012 kde ponúkam prof.Staněka jeho prednášku ktorá naznačuje nielen príčinu a analýzu či je to správne,vhodné a vychádza mi a naznačuje určitú paralelu v oblasti východisk ktoré sa premietli iba v oblasti mimo iných javov,aj do narastania dlhu krajín až do súčasnosti a koho sa najviac dotýka , dotkne i v budúcnosti.
Moja životná skúsenosť mi radí po prečítaní formou analýzy si zadefinovať príčinu vzniknutého stavu,a hľadať príčinu,možnosti a východiská ,opatrenia a v prípade ochorenia i možnosť prevencie a aké možné riešenia a východiská sa ponúkajú.V konečnej podobe a bo výsledku ktorý by mal byť prínosom v rámci celého systému.
Dnes som si prečítal mimoriadne zasadnutie OSN na tak závažnú tému ako je Covid-19.
Definícía z pohľadu OSN.
V hrubých rysoch
Pandémia COVID-19 nie je len najväčšou globálnou zdravotnou krízou od vzniku OSN pred 75 rokmi. Je to tiež humanitárna, sociálno-ekonomická, bezpečnostná kríza a kríza v oblasti ľudských práv.
Jednoznačne kríza,krízový stav alebo jav.
Naposledy ak hovoríme o poslednej kríze tú vytvoril iný základ ale z môjho pohľadu tak ako je vyššie napísané sa dotkne podstatnej časti civilizácie.
Spoločnosť IBM, tvorca Summitu, však neskôr spochybnila zistenia spoločnosti Google úpravou spôsobu, akým sa jej superpočítač postavil k úlohe, a uviedla, že s riešením môže prísť za 2,5 dňa, a to v primeranom čase.
Pan uviedol, že jeho tím mohol dosiahnuť prielom o niečo skôr, ak by sa nemusel vyrovnať s obmedzeniami vlády Spojených štátov na medzinárodnú vedeckú spoluprácu.
„Vedecký výskum si vyžaduje medzinárodnú spoluprácu, ktorá bude prospešná pre celé ľudstvo,“ uviedol Pan a dodal, že budúce univerzálne kvantové počítače odolné voči chybám sa budú tešiť širokému uplatneniu v oblastiach, ako je predpovedanie počasia a návrh liekov.
„Obmedzenia sa ukážu ako zbytočné, pretože všetky prekážky nakoniec prekonáme sami,“ uviedol.
„Dosiahnutie kvantovej výpočtovej výhody je prvým míľnikom v oblasti výskumu kvantových výpočtov a náš najnovší prielom doviedol Čínu až do tohto bodu,“ uviedol Pan.
Pan je tiež akademikom Čínskej akadémie vied a viceprezidentom Čínskej univerzity pre vedu a techniku so sídlom v provincii Hefei v provincii Anhui.
Minulý rok spoločnosť Google tvrdila, že tento míľnik dosiahla použitím 53-qubitového procesora s názvom Sycamore na riešenie ľubovoľného matematického výpočtu za 200 sekúnd. Podľa štúdie zverejnenej v časopise Nature by rovnaká úloha trvala aj vtedy viac ako 10 000 rokov najmocnejšiemu superpočítaču na svete.
Kvantová mechanika je definovaná ako súbor vedeckých zákonov týkajúcich sa prírody v najmenšom meradle - energetické hladiny atómov a subatomárnych častíc.
Na rozdiel od klasických počítačov, ktoré spracúvajú údaje v binárnych bitoch, kvantové počítače spracúvajú údaje pomocou qubitov, ktoré možno označiť ako 0, 1 alebo obidva. Výsledkom je, že výpočtový výkon kvantových počítačov sa môže exponenciálne zvyšovať so zvyšujúcim sa počtom qubitov.
Výpočtová rýchlosť kvantového počítača sa mohla javiť ohromujúca - natoľko, že žiadny klasický počítač nemohol vykonať rovnakú úlohu v primeranom čase.
Výhodu, ktorú majú kvantové počítače, pravdepodobne nezvrátia algoritmy klasických počítačov alebo hardvérové vylepšenia, aj keď si tieto dva typy počítačov stále konkurujú, uviedol Pan.
Jeho tím to radšej nazýva kvantovou výpočtovou výhodou, aj keď je to viac známe ako kvantová nadradenosť.
A dodávam ako je to z technológiami a duševným vlastníctvom .
Čínsky tím predstavuje mimoriadne rýchly kvantový počítač
Experimentálne zariadenie používané pre Jiuzhang, prototyp kvantového počítača, predstavili čínski vedci 4. decembra 2020.
Nový prístup k výpočtom, ktorý urobila skupina čínskych vedcov, zvyšuje pravdepodobnosť, že dnešné superpočítače už nebudú také super dlho.
Vedci odhalili prototyp kvantového počítača, ktorý dokáže vypočítať 100 000 miliárdkrát rýchlejšie ako najlepšie dnešné superpočítače.
Skupina pod vedením profesorov Pan Jianwei a Lu Chaoyang z Čínskej univerzity vedy a techniky predstavila dnes svoj prototyp na webovej stránke časopisu Science.
Počítač, ktorý pomenovali Jiuzhang, podľa textu starej čínskej matematiky, dokázal pre výpočty manipulovať so 76 kvantovými bitmi.
Z tých ,,vlastných potrieb,, dá sa povedať že sa idú po.....srať. Nezvyknem sa takto vyjadrovať ,ale takto pristupovať k základnému právnemu dokumentu štátu to núti človeka ku takémuto znevažujúcemu a opodstatnenému vyjadrovaniu voči tej zostave ktorá má zo zákona na to mandát i právo ale postrádam zodpovednosť ,pripravenosť a dá sa hovoriť i opodstatnenosti ktorá sa maskuje za vytvorenú koaličnú zlepeneckú väčšinu.
To čo ponúka ČTK,SITA,TASR,PRAVDA,i v podaní nášho ministra na na oficiálnej stránke OSN tohoto mimoriadneho zasadnutia každý má možnosť to vyhodnotiť a nie zúžiť na takto formulované znenie tak ako je to podané mediálne.
V hrubých rysoch
Pandémia COVID-19 nie je len najväčšou globálnou zdravotnou krízou od vzniku OSN pred 75 rokmi. Je to tiež humanitárna, sociálno-ekonomická, bezpečnostná kríza a kríza v oblasti ľudských práv.
Kto vie a dokáže vyhodnotiť čo z toho vyplýva, vie koho sa to najviac dotkne.
Odporúčame