A síce ako mu "ustúpil"? Pár litrov pre včelárov a rybárov?
A síce ako mu "ustúpil"? Pár litrov pre včelárov a rybárov?
Neviem, či ich potrebuje...pre istotu sa predkloní (keby potreboval v budúcnosti).
Ak je niekto tak blbý, že si myslí, že týmto sa zlepší kvalita zdravotnej starostlivosti...tak si zaslúži masáž gulí.
Koncepciu zdravotníctva po 35 ročnej pauze nezachráni ani Superman. Možno Mimozemšťania (keby sa im chcelo).
Ak sa nemýlim, Petko je slušne zabezpečený, je mu dobre keď je pokoj. On nie je bojovník.
Nie som zrovna fanúšikom Visolajského, no asi dobre včera povedal: kto/čo je ANS? Impotentná inštitúcia o ničom.
Bojovník je ešte Lévyová...asi aj šéf združenia ambulantných lekárov, no oni teraz statočne mlčia, pripravujú sa na boj o svoje záujmy. Nie sú totiž totožné so štátnymi nemocnicami a o solidarite by som ani nehovoril.
LOZ je teraz v pozícii priebojná päsť. Ostatní podriemkavajú a akási Asociácia...je abstraktný pojem.
Čo to trepeš? O zdravotníctve som napísal asi tisíckrát viac než ty. Konzistentne, už dlhé roky to isté. Aj včera, aj dnes.
Nemám prečo byť spokojný/nespokojný, nikoho nepodporujem ani naopak. Mne je slovenské zdravotníctvo ľahostajné. Netýka sa ma, no nie som slepý.
Už včera si mi napísal maňovinu, že každý absolvent medicíny by mal byť kompetentný riadiť rezort. Daj si sériu čelovíc o roh kasne. Nevnímaš čo sa píše. Vy (tunajší štamgasti) sa iba vyjadrujete o textoch iných diskutérov, no nič s obsahom nepíšete. Kde je obsah tvojich postov? V Márii? Základ je: treba sa klaňať tomu, koho potrebujem? Kombinačky máš? Tak ich zober a vykrúcaj si nimi uši.
Ty konkrétne sa ideš roztopiť na kolomaž z toho, že raz možno budeš potrebovať kohosi. Iste, aj pochovať/spopolniť ťa niekto bude musieť. A to má byť argument prečo ten oný má pravdu a treba mu vyhovieť?
Bol si sa pozrieť v tom mrazáku? Robíš aj jedného dvojníka? Pekný výkon.
To som odbočil od "univerzitných" nemocníc. Mám rád malé pracoviská, no to je už úplne iná téma.
Pred pár dňami som bol doslova šokovaný cenou lôžkodňa v hospicoch: 230 eur denne. To je tuším 7.000 mesačne. Vraj ich je 12, kapacita spolu necelých 200, malo by byť okolo 450. Čo s tým?
Doplním: mála nemocnica, to ja nevnímam zle, mám rád malé špitály. Ale nech sa netvária ako veľké. No a samozrejme...blízko musí byť špitál najvyššej kategórie.
Inak, toto je malá nemocnica, bľabotanie o "všetko pod jednou strechou" je choré. Odjakživa prednostovia boli školskí zamestnanci, teda šéfovia kliník (nie oddelení). Oddelenie vedie primár. Teraz sú už prednosta, primár, podprimár, podpodprimár, vedúci olekár...už ich je viac ako je počet lekárov na pracovisku. Nenosia menovky, pri dverách nie sú mená pacientov (teda tak to bolo keď som mal potešenie pred pár rokmi navštíviť nemenovanú Univerzitnú nemocnici Staré mesto v slovenskej metropole).
Ktorý lekár? No taký tučnejší, menší, trochu plešatý...*****, takto sa označujú lekári? Kto ťa operoval? Neviem, ale chodí sem jeden ostrihaný dohola. No super!
Mimochodom, osobne mi už trhajú nervy tri výrazy: memorandum, pacient...a dlhé roky diagnóza.
Pre Slováka zrejme termín "memorandum" znie vznešene a vníma to ako čosi so silnejším nábojom než písmo sväté. Pacient...je pár výrazov, ktoré sú za určitých predpokladov vhodnejšie. Neprezradím ich, nikto ma za to neplatí.
Nikdy sa nelieči po***tá "diagnóza". Dg. je iba pracovné označenie choroby. Čo sa lieči - ani to nepoviem.
Ešte som si spomenul na genitálne slovné spojenie "hospitalizovaný v nemocnici". Tak *****, samotné slovo "hospitalizovaný" znamená, že v špitáli. Azda nie na vrakovisku?
Fliaskať chodidlami je málo.
Vlastne krv mi pijú aj prívlastky nemocníc, každá je univerzitná či fakultná. To ako vážne? Prípadne "národná", to je extra honosné. Národný ústav/centrum hentoho a tamtoho...
Veľmi zlé vnímanie. Úplne nesprávne.
Na druhej strane, odborári "prepaľujú". Zrejme majú pocit, že tiahnu na Berlín či Moskvu a tak to berú rad radom. Prekračujú kompetencie, neprináleží im riešiť koncepčné záležitosti (na to sú iné inštitúcie).
Píšeš milo, to treba uznať. Náhodou som sa sem pozrel a mám príjemný pocit.
Moje texty o zdravotníctve z dnešného dňa...sú k dispozícii. Asi nie sú porovnateľne pohodové. Ale bozkávam.
Pardon, okrem riaditeľa (Kuželu) tam predsa len bol aj trojjediný Mesiáš: Matúš, Šutaj a Eštok v jednom. Ten verejnosti vysvetlil, v čom spočíva výnimočnosť prevratnej liečebnej metódy, ktorá presahuje hranice galaxie.
Potom sa vyjadrili dvaja lekári a jeden pacient, ktorému sa prihodilo znovunarodenie.
Takže, beznádejne chorí...hor sa do spomínaného špitálu.
Mimochodom, dnes som počul slovné spojenie, ktoré mi vyrazilo mozog: pracovisko excelentnosti. To nebudem rozvíjať. Ale týkalo sa NsM, ktorá je vraj niečo takéto...
Robí sa tam medicína presahujúca rozmery galaxie...je dostupná každému občanovi SR, stačí tam prísť. Tak...počul som o tomto špitáli, kde je vraj 90% bežných civilov mierny opak. Možno je tam slušný komfort, možno dobrá starostlivosť.
Príde tam Paľo a povie, že mu je akosi nevoľno a uložia ho do postele? Kto Paľa nasmeruje zrovna tam? Asi nikto, idú tam privilegovaní.
No a "akciovka"...v tomto som diletant. Vnútro, obrana, univerzita...majú spoločnú akciovku? To radšej nechcem vedieť, aké sú tam finančné prievany.
Tri super-silné štátne inštitúcie, spoločná akciovka...to už je asi ten komunizmus. Univerzitná nemocnica, kde sú dominantnými akcionármi vnútro a obrana (???). No a riaditeľ...čírou náhodou bývalý riaditeľ Detskej fakultnej/či po novom univerzitnej/ nemocnice. Chýba iba Mesiáš.
Lekárov je na Slovensku v každej chvíli okolo 20.000. Neviem, prečo by som ja (cudzinec) mal byť Mesiášom. Nakoniec, nikdy som sa organizáciou/managementom nezaoberal. Slepý ale nie som.
Odborári existujú od pradávna. Kto dovolil, aby slovenská zdravotnícka flotila začala naberať vodu a klesať k dnu...to mi neprináleží súdiť. Odbory to nezachránia.
Odporúčame