aky 2/3 zisk??....co ty tu trepes??...
NDS síce uhradila prevádzkovateľovi za vybudovanie systému 256 mil. eur, no ten jej napriek tomu nepatrí.
Celkové výnosy systému elektronického výberu mýta pre vozidlá nad 3,5 tony za deväť rokov jeho prevádzky v rokoch 2010 až 2018 dosiahli 1,577 mld. eur. Čisté príjmy po odrátaní nákladov na prevádzku systému v uvedenom období predstavujú 716,2 mil. eur s podielom na výnosoch 45,4 %, náklady vo výške 860,5 mil. eur dosahujú podiel 54,6 % z vybraného mýta.
vies, co je to 1/2 a 2/3 ??....


