17.7.2019 6:00
ROZHOVOR Érsek o D4 R7: Na stavbe sú látky, ktoré tam nemajú čo robiť. Dal som ultimátum
Posledné výsledky, ktoré ste aj zverejnili, hovoria o tom, že pri Jarovciach ste namerali zvýšené hodnoty azbestu.
– Áno, sú tam nejaké azbestové vlákna, čo by tam nemali čo hľadať.
Pochádzajú z umelého kopca z Petržalky?
– Neviem vám na to odpovedať, pretože ja neviem, odkiaľ vozili tento materiál. To mňa nemá ani čo zaujímať. Mňa zaujíma kvalita toho, čo tam je vynosené. A tú môžeme merať z dvoch strán. Jedna je statická kvalita, teda, či udrží tú diaľnicu. A druhá vec je, či je tam vyvážaný materiál, ktorý tam má čo hľadať, alebo ktorý tam nemá čo hľadať.
,,Posledné vzorky pôdy násypu D4 R7 potvrdili výskyt azbestu. Rezort dopravy preto okamžite vyzval koncesionára, aby ihneď odviezol všetok materiál, ktorý tam nemá čo hľadať. Zároveň koncesionár má povinnosť do piatich dní informovať ministerstvo, ako s takýmto odpadom naloží.‘‘


