Od maja. Je marec, tak aky mas dokaz, ze to nebude platit od maja.
.
Chapem ta, uz si si nastudoval, kedy zacne platit zakon a stve ta, ze mam pravdu. Ale ber to pozitivne, naucil si sa nieco nove.
Od maja. Je marec, tak aky mas dokaz, ze to nebude platit od maja.
.
Chapem ta, uz si si nastudoval, kedy zacne platit zakon a stve ta, ze mam pravdu. Ale ber to pozitivne, naucil si sa nieco nove.
Nie je nikde, preto nekonaju v rozpore s ustavou. Je to zauzivany akt este od prezidentovania Kovaca a zatial to kazdy prezident takto riesil.
„Je to iba zaužívaný úzus – že prezident zvyčajne poverí víťaza volieb, nie jeho právna povinnosť,“ potvrdzuje právny redaktor HN Martin Ducár.....Podľa slovenskej legislatívy predsedu vlády vymenúva prezident. Na návrh premiéra následne prezident vymenuje ďalších členov vlády a poverí ich riadením ministerstiev.
Ide však o vymenovanie, nie „poverenie“. Priamo v ústave klauzula po „poverovaní“ nie je. V doterajšej histórii samostatného Slovenska však „poveroval“ zostavením vlády každý prezident.
Ved mi dokaz, ze su to klamstva. Velmi sa nato tesim.
Zakon neplati, pretoze nieje uverejneny v zbierke zakonov.
Ty si tvrdil, ze zakon plati : zas klames zbino, zakon plati aj bez podpisu prezidentky.volicpoplatnik dnes 13:04
.
Co dalsie ti nieje jasne? Budu platit od maja, rok neviem, preto som ho neuviedol
Ano, DPH bude znizena od 1.1.2021. Presnu vysku dph ti nenapisem, este nepadla dohoda
.
Ake klamstvo? Co zas splietas?
ake klamstvo??...prepac,ale neklamem, ty sa mylis a mas to dopletene...
.
napisal si to?.. : zas klames zbino, zakon plati aj bez podpisu prezidentky.volicpoplatnik dnes 13:04
.
akym terminom??...
postup je jasny
1) parlament schvali zakon
2) prezident ma 15 dni na podpis alebo vratenie zakona
3a) ak podpise, zverejni sa zakon v zbierke zakonov a plati
3b) ak nepodpise, parlament prerokuze znovu zakon, na schvalenie potrebuje 76 hlasov
4) ak parlament schvali vrateny zakon, plati aj bez podpisu prezidenta zverejnenym v zbierke zakonov.
5) momentalne mame situaciu,ze ak prezidentka vrati zakon, novy parlament uz nebude schvalovat tento zakon...
.
v com teda klamem?...
4)Ak pripomienky prezidentky neboli akceptované, hlava štátu má právo schválený zákon nepodpísať. V takom prípade sa schválený zákon uverejní v Zbierke zákonov Slovenskej republiky bez podpisu prezidentky. - PLATILO BY TO, AK BY SA NEMENIL PARLAMENT( NOVA VLADA).------vtedy samozrejme plati, ze aj bez podpisu prezidenta zakon zacne platit,samozrejme po zverejneni v zbierke zakonov.
hlupaka zo seba robis ty..ale ja mam cas ti to vysvetlit,aby si to pochopil, ze to mas dopletene...pojdeme postupne..
.
1) zas klames zbino, zakon plati aj bez podpisu prezidentky.volicpoplatnik dnes 13:04
.
2) Po schválení zákona v Národnej rade Slovenskej republiky sa zákon doručí na podpis prezidentke Slovenskej republiky, ktorá môže využiť svoje právo tzv. suspenzívneho veta a schválený zákon vrátiť parlamentu na opätovné prerokovanie.----TOTO JE AKTUALNY STAV-bud podpise,alebo vrati
.
3)Národná rada vrátený zákon opäť prerokuje v druhom a treťom čítaní, v ktorom sa rozhoduje iba o pripomienkach prezidentky. Na opätovné schválenie vráteného zákona alebo prijatie prezidentkinej pripomienky a schválenie zákona ako celku sa vyžaduje nadpolovičná väčšina hlasov všetkých poslancov (najmenej 76 hlasov).--NOVY PARLAMENT UZ NEMA PRAVO SCHVALIT VRATENY ZAKON
.
mas to dopletene...
.
v prvom kroku po schvaleni zakona v NRSR ma prezident 15 dni na posudenie zakona. ma iba 2 moznosti - podpisa,alebo vratit s pripomienkami. zakon neplati, kedze nieje uverejneny v Zbirke zakonov
.
ak vrati zakon, parlament musi najst 76 hlasov na znovuprijatie zakona. ak ho odhlasuje 76 hlasmi, tak ANO, vtedy uz nepotrebuje zakon podpis prezidenta, ministerstvo spravodlivosti takto schvaleny zakon zverejni v Zbierke zakonov a az vtedy zacne zakon platit.
.
takze momentalne zakon o 13stom dochodku NEPLATI. nieje zverejneny v zbierke zakonov, nieje podpisany prezidentom a ani vrateny na znovuprerokovanie...
.
neklamem v nicom, to si ty vymyslas
ano,novy parlament za nebude zaoberat vratenym zakonom, ved som to napisal...MOMENTALNE SME ESTE LEN V PRVEJ FAZE. - to znamena, ze sa caka, ci prezidentka podpise,alebo vrati. ak by aj vratila, novy parlament uz nema moznost schvalovat tento zakon (tak sa zatial vyjadruju pravnici)
mas to neskutocne dopletene.
.
zakon o 13stom dochodku NE PLA TI
.
nedostanu ho, pretoze postup je nasledovny. po schvaleni zakona v NRSR ma prezidentka 15 dni na posudenie zakona - ak ho podpise, plati zakon zverejnenim v Zbierke zakonov. ak ho nepodpise, vrati sa s ripomienkami do parlamentu.
Parlament nasledne znovu prerokuje zakon a ak sa najde 76 poslancov a prijmu ho, zakon zacne platit aj bez podpisu prezidenta zverejnenym v zbierke zakonov.
MOMENTALNE SME ESTE LEN V PRVEJ FAZE. - to znamena, ze sa caka, ci prezidentka podpise,alebo vrati. ak by aj vratila, novy parlament uz nema moznost schvalovat tento zakon (tak sa zatial vyjadruju pravnici).
TAKZE - ZAKON O 13STYCH DOCHODKOCH ZATIAL NELATI. NEBOL ZVEREJNENY V ZBIERKE ZAKONOV A NIEJE ESTE PODPISANY PREZIDENTKOU.
.
nechcem ta urazit,ale pozorne si precitaj tuto vetu : Národná rada vrátený zákon opäť prerokuje v druhom a treťom čítaní, v ktorom sa rozhoduje iba o pripomienkach prezidentky.
.
ZAKON NE PLA TI. rozumies tomu?
Na opätovné schválenie vráteného zákona alebo prijatie prezidentkinej pripomienky a schválenie zákona ako celku sa vyžaduje nadpolovičná väčšina hlasov všetkých poslancov (najmenej 76 hlasov). Ak pripomienky prezidentky neboli akceptované, hlava štátu má právo schválený zákon nepodpísať. V takom prípade sa schválený zákon uverejní v Zbierke zákonov Slovenskej republiky bez podpisu prezidentky.
.
CITAJK S POROUMENIM
ABY SI TO POCHOPIL, NAPISEM TO PRE JEDNODUCHYCH
PARLAMENT PRIJME ZAKON A POSLE HO PREZIDENTOVI NA PODPIS - PREZIDENT MA 2 MOZNOSTI..ZAKON DO 15 DNI PODPISE,ALEBO VRATI S PIPOMIENKAMI NA PREROKOVANIE
...AK PARLAMENT OPATOVNE SCHVALI ZAKON, UZ NIE JE POTREBNY PODPIS PREZIDENTA A ZAKON ZACNE PLATIT UVEREJNENIM V ZBIERKE ZAKONOV...
.
aby bolo jasne, ze to mas popletene...
zákon č. 400/2015 Z. z.
ZÁKON
z 18. novembra 2015
o tvorbe právnych predpisov a o Zbierke zákonov Slovenskej republiky a o zmene a doplnení niektorých zákonov
......§ 19
Platnosť, účinnosť a záväznosť
(1)
Právne predpisy nadobúdajú platnosť dňom ich vyhlásenia v zbierke zákonov.
(2)
Právne predpisy nadobúdajú účinnosť pätnástym dňom po ich vyhlásení v zbierke zákonov, ak nie je v nich ustanovený neskorší deň nadobudnutia účinnosti. Ak je to odôvodnené naliehavým všeobecným záujmom, môže sa v právnom predpise výnimočne ustanoviť skorší začiatok jeho účinnosti, najskôr však dňom vyhlásenia v zbierke zákonov.
.
daj link, kedy a ako bol v zbierke zakonov zverejneny zakon o 13stom dochodku...
mas podpis od prezidentky??...zakon plati dnom zverejnenia v zbierke zakonov...13sty dochodok sluboval fico v roku 2010....ak si dobre pamatam....
.
od maja to bude fungovat - tie operacie
DPH bude znizena od 1.1.2021
presne, a ja ti to este raz napisem, ze tento termin potvrdil Vazny s Ficom..
.
rok 2007
13. júl 2007 - Premiér Robert Fico je stále presvedčený, že motoristi sa v roku 2010 plynulo dostanú diaľnicou z Bratislavy do Košíc.
tak nechapem, co s tym ma Prokopovic...Fico iba potvrdil, ze Prokopovic to nachystal tak, ze sa dala dialnica dokoncit do oku 2010...to, ze to Fico zbabral, nie je problem prokopovica...
mame novu koaliciu?....od kedy??..
.
Smeraci su jedna velka rodina, kde najdes vsetko...
Greta je Blanar...nie nie, to je "KONČITA" ...mas pravdu
saso je blaha...mastne vlasy, vytahane svetre, kaviarensky povalac
na uzere zbohatol Burian..mal nebankovku - inak, kedy ich fico odskodni?.
drogy - pociatek a kalinak su fetaci, jedna radost...
aj ty si sa pomylil?..ja niesom kotleba.. :))))))))))
takze kovac,shuster, gasparovic a kiska konali v rozpore s ustavou?...
ty si neskutocne vymeteny....trapne a ubohe. hanbi sa
ficovolici tu placu, ze nova vlada nevydrzi...a este ani nevznikla
tak sa pozrime na ostatne 4 roky
marec 2016 - 4 strany podpisuju koalicnu zmluvu, vnika vlada - Fico
august 2016 - rozpada sa Siet, koalicna zmluva ohrozena
september 2016 - nova koalicna dohoda bez strany Siet
august 2017 - vypovedanie koalicnej zmluvy - SNS...ale zachranili sa
marec 2018 - demisia premiera fica
september 2019 - koalicia odchodom fedora defacto stratilo vacsinu v parlamente
.
4 roky nestability vlady Fico/Pelle....jedine, co ich drzalo, boli peniaze ...a neplakali ste...
Odporúčame