Vieme že Vikingovia prechádzali cez územia Slovanov, kradli ľudí a išlo dole do Konštantínopolu, kde ich predávali ako otrokov. Zrejme sme boli dosť početní a aj iné národy nás predávali ako otrokov. Toto anglické slovo slave = otrok ma tiež zaujalo. Ale pôvod slova slave vidím v slovanskom sláva. Myslím si, že sme boli kedysi slávni Slávovia. Tak sme sa zrejme sami označovali. Musel zrejme nastať úpadok medzi Slovanmi, keď sme dali podnet vzniku významu slova slave v angličtine = otrok. Slovanské Slávi = slávny národ.

