Keď tým "neagresívnym, mierumilovným a dobrým ľuďom" nevadilo prehadzovať cez ostnatú zábranu zo Srbska do Maďarska na protest decká, prečo by im mali vadiť mínové polia?
Keď tým "neagresívnym, mierumilovným a dobrým ľuďom" nevadilo prehadzovať cez ostnatú zábranu zo Srbska do Maďarska na protest decká, prečo by im mali vadiť mínové polia?
Presne. Zrejme aj preto zaujali ešte pred pár hodinami pozíciu tých "dobrých," ktorí chudákom migrantom nebudú brániť v prechode a v porovnaní s Maďarmi ich budú vítať a zametať im cestičku do vytúženého raja.
To mi pripomína kreslenú karikatúru z Viedenských novín:
Keď začali migrantov nekontrolovateľne po Maďaroch smerovať do Nemecka aj Rakúšaci, dvaja starší viedenskí manželia - dôchodcovia sa bavia pri kávičke. Žena sa pýta: A aký je teraz rozdiel medzi nami a Maďarmi? A muž múdro odpovedá: My sme tí dobrí.
"Nikomu nedovolíme, aby nás ponižoval. Vyzývám Evropskou unii, aby zareagovala tak, aby se její členové chovali ve shodě s evropskými hodnotami. Pokud EU nezareaguje, najdeme sami způsob, jak ochránit naše hranice a evropské hodnoty."
Srbský premiér plače na nesprávnom hrobe. Má pocit, že je ponižovaný. Ako a kým? A ktože to ohrozuje jeho hranice? Maďari? Nie sú to náhodou práve agresívni migranti, ktorých si nekontrolovateľne vpustil do krajiny? A spôsob, ako ochrániť svoje hranice pred tisíckami migrantov mal hľadať už dávno.
Aký citlivý. Ale to, že migranti hádzali zo srbského územia na maďarskú stranu kamene už podľa srbského ministra bolo OK? A je v poriadku aj to, že nechali migrantov putovať až k ostnatému drôtu, hoci vedeli, veď Maďari včas upozorňovali, že už nikoho bez registrácie nevpustia a v prípade nutnosti použijú aj tvrdšie opatrenia. Prečo Srbi, napriek tomu, pokojne pustili mašírovať po svojej krajine ľudí mimo oficiálnych prechodov a bez kontroly? Čo si mysleli, keď sa iba nečinne prizerali, že ako to dopadne? Zrazu pochopili, že už je to aj ich problém a tak pán minister aspoň zaprotestoval, že mu na jeho zvrchované územie dopadlo trocha vody.
Nuž je to smutný pohľad. Na jednej strane ľutujem matky s malými deťmi. Na druhej strane sme počas uplynulých dní mali možnosť vidieť aroganciu až bezočivosť mnohých migrantov. (Posunky podrezania, provokačné a neúctivé ničenie ponúkaných potravín a vody, špinu a neporiadok, ktorý bezostyšne po sebe zanechávali... ) Úplne preto súhlasím, v záujme ochrany vlastnej krajiny a svojich občanov, s opatreniami Maďarska a schvaľujem ich. Nič iné, ako takýto tvrdý postoj im nezostal. Maďarsko nechala EÚ v celom probléme osamotené. Čo čakali? To nič nemení ani fakt, že istý podiel viny nesú aj samí Maďari, ľahostajným nechránením hranice. Dá sa byť ústretoví k desiatkam, stovkám ľudí, ale desaťtisíce, stotisíce až milióny emigrantov nezvládne ani celá EÚ bez toho, aby neohrozila samú seba. Najmä ak ide o ľudí s úplne odlišnou kultúrou. výchovou a náboženstvom. V terajšej situácii je tolerantný postoj samozničujúcou samovraždou.
Hoci v diskusii oplzlosti a vulgárnosti nemusím, lebo si myslím, že každá výmena názorov by mala mať určitú úroveň a kultúru, v tomto prípade si ma úprimne rozosmial. Oceňujem tvoju vtipnú a pohotovú odpoveď zábudlivcovi, ako aj jeho spätnú, tiež vtipnú a pohotovú reakciu.
Petrozza,
myslím si, že pán Lajčák, v rámci svojich možností a diplomatickou rečou použil správne slová a argumenty. Čo sa týka Grékov a Talianov, tí mali už dávno pred emigrantskou krízou zodpovednejšie pristupovať k ochrane svojej časti Schengenu. Na túto svoju povinnosť nepotrebovali špeciálne dovolenie z EÚ. Oni ale nerobili, kým bol ešte čas, zhola nič. Ale pravdu máš, keďže problém už prerastá EÚ cez hlavu, aby si čím skôr začali dôsledne kontrolovať vonkajšiu hranicu Schengenu aj iní zúčastnení. Aspoň tak, ako sa to svojho času vyžadovalo od nás na hranici s Ukrajinou.
"Debata bola uzavretá a už nie je možné do nej prispievať." Toľko informačná správa z Pravdy.
Správne mala byť informácia nasledovná:
"Debata bola uzavretá a ZMAZANÁ a už nie je možné do nej prispievať.
Nemci predpokladajú, že 50% migrantov vrátia do Maďarska. Divadielko s nadšeným vítaním bolo pre svet a potichučky, už bez ovácií ich budú vracať. Maďarom tak zostala len nasadená psia hlava.
Medzi štúrovcov nepatril nielen Hviezdoslav, ale ani Ivan Krasko. Druhá otázka je zle položená. Správna odpoveď by mala byť : nepatril tam ani Hviezdoslav ani Ivan Krasko. Krasko bol iba veľmi vzdialený príbuzný básnika Jána Bottu. Nejaký bratranec z tretieho, či štvrtého kolena.
Veľmi dobrá otázka. +++++ O obyčajného pracovitého človeka, ktorý slušne žije a plní si povinnosti voči štátu, by sa mali starať všetky vládne i nevládne organizácií a inštitúcie predovšetkým, lebo on prináša najmenej problémov, ale najviac znáša ťarchu neraz nezmyselných nápadov a rozhodnutí spomenutých pochybných organizácií a inštitúcií.
Nuž, potom treba nadávať predovšetkým na politikov a systém, ktorý je nastavený tak, že oberá políciu o slobodu konania. Mne ale ide skôr o radových členov polície. Často to majú ťažké. Napr. aj najnovší nedeľný incident v osade v Rudňanoch. Polícia vzhľadom na všelijaké mimovládky a pochybnú slobodu a demokraciu je bezmocná a grázli to veľmi dobre vedia a zneužívajú. Najnovšie správy hovoria, že polícia na Novom Zélande zastrelila Slováka. Zrejme sa tamojší policajti s kriminálnikmi nepárajú ako u nás.
Osobne si myslím, že kým tú našu "slávnu slobodu" trocha neumravníme, nebude tu nikdy poriadok a agresívnych jedincov bude stále viac narastať a budú drzejší a bezočivejší. A slušní občania budú ťahať za kratší koniec.
Neviem, či boli drzí a agresívni. Ak aj áno, aspoň bol poriadok a nebolo toľko grázlov ako dnes, ktorí si robia čo chcú.
Osobne som sa nikdy nestretla s drzým a agresívnym policajtom. Ani pred rokom 89 ani doteraz. Ono je to často aj o slušnosti. Ako sa správame my k policajtom, tak sa chovajú aj oni voči nám. Ak je občan slušný, väčšinou nemá dôvod byť arogantný ani policajt. Napr. ja by som nikdy nezvolila taký agresívny a hysterický postoj voči Tiefenbachovi ako mnohými obhajovaná ženská v nedávnej afére. Osobne som presvedčená, že pri slušnom vystupovaní spomenutej občianky by k takému nechutnému výstupu nedošlo.
A na záver: konštatovanie, že polícia si za to, že nemá rešpekt je sama vinná je dosť zjednodušené.
(Je to o systéme, výchove, o prístupe nás ostatných a áno, samozrejme aj o polícii.)
Ale áno. Uvedomujem si to. Ale stávajú sa aj prípady, keď polícia háji záujmy slušných jednotlivcov a aj vtedy sa nájdu ľudia, čo na ňu brýzgajú. Nemôžeme sa potom čudovať, že nevraživosť : občan - policajt je vzájomná. Nechcem sa policajtov nejako zastávať, ale chápem, že tiež sú iba ľudia. Napr. som bola doslova šokovaná, keď nedávno sfetovaný grázel zastrelil mladého príslušníka pri obci Boleráz, bezdôvodne strieľal aj na policajtku a našli sa na internete jedinci, čo sa cynicky vytešovali, že o jedného policajta menej. A takých prípadov je dosť. Policajtov tiež nemožno hádzať všetkých do jedného vreca a zovšeobecňovať.
Pokračovanie
Občania sú frustrovaní a majú pocit bezmocnosti, že sa nič netrestá, nedeje. Že grázli môžu beztrestne všetko.
Pokuty, čo aké vysoké, u bohatších agresívnych jedincoch nič neriešia.
Iste, medzi políciou sa nájdu tiež všelijaké "kvietka" ale ak budeme mať taký nepriateľsky, až nenávistný postoj k práci príslušníkov polície, ako je to dnes módne, bude stále horšie a nespokojnosť a frustrácia tých slušných bude len narastať.
Pred rokom 1989 sa agresivita u ľudí prejavovala iba ojedinele. Slušní ľudia sa cítili na verejnosti bezpečne. Polícia mala rešpekt, neprístojnosti a narušovanie spoločenských noriem sa okamžite riešili a trestali a nie ako dnes, že trest príde neskoro (aj po mesiacoch, alebo vôbec). A boli nepomerne prísnejšie. S grázlami sa na polícii nemaznali. Napadnutie, či lúpeže takmer neboli. Polícia nemá žiadne právomoci, ak aj ostrejšie zakročí, hneď sa vyroja kadejaké ľudskoprávne organizácie, a tak sa radšej do ničoho nemontujú. ( A ani sa nedivme. Aj policajti sú len ľudia)
Autor článku má pravdu: Tresty sú mierne a trestné činy sa bagatelizujú
Tresty prichádzajú neskoro, alebo vôbec
Ľudia sa správajú voči policajtom bez slušnosti a arogantne, neraz ich napádajú
Budú tu len dočasne. Nepripomína nám to niečo z minulosti? :-(
Leeloo
Ako vieš, že chcú u nás zapadnúť, pracovať a žiť?
Ako vieš, že nebudú robiť bordel, špinu a zbytočne plno detí, keď čítame, že ten bordel a špinu už inde robia.
Ako vieš, že ich decká, keď dospejú, nebudú sa správať podobne, ako v súčasnosti druhé a tretie generácie v Anglicku, či Francúzsku?
Ako vieš, že po čase nezačnú demolovať ubytovne v Gabčíkove, ako to vidíme už teraz v Čechách, Maďarsku a inde?
Ako vieš, že pre nich nebudeme prinútení stavať mešity, v ktorých (na našom území) budú proti nám, hostiteľskej krajine, vychovávať svoje potomstvo?
A na záver: Kde si počul, že Slováci, ako emigranti, sa správali agresívne, bili sa medzi sebou a s inými a demolovali zberné tábory?
Takto som to nevidela. Ale keď sa zamyslím nad tvojimi argumentami, vlastne musím uznať, že máš istým spôsobom pravdu :-))
Prečo umiestňujeme utečencov nasilu a na príkaz EU u nás, keď aj tak väčšina z nich o našu krajinu záujem nemá. Po čase začnú byť nespokojní a dajú to najavo vzburami, ničením a demolovaním hodnôt našej malej chudobnej krajiny tak, ako to už vidno v Čechách, či Maďarsku. Ich cieľ je predsa jasne Anglicko, Francúzsko, Nemecko atď. Zbytočne, nasilu a na príkaz mocnejších si robíme do budúcna veľké problémy. Väčšina obyčajných ľudí to vidí, a preto proti ich ubytovaniu protestujú.
Odporúčame