Aha. Zaujimalo by ma, ako chcu tolko desiatok amperov pri nabijani preniest do mobilu. USBckom? :) A co tie spickove narazove odbery v sieti, ak budeme vsetko nabijat za par sekund?
Podľa:vlákien iba prvá úroveň času |
najnovšie po najstaršie najstaršie po najnovšie |
To ani nie je možné. Aj keby tu bolo USB 5.0 špeciálne pre tento typ batérií, i tak sa to nabiť nebude dať. Nanotechnológiu nemôžu predsa napájať 10 ampérmi alebo 230 V. Veď sa im to upraží.
No i tak, ak zmenšia prísun energie, predĺži sa automaticky nabíjacia doba. Prínosom môže byť síce zvýšená výdrž a redukovaný pamäťový efekt, avšak o to väčšia citlivosť pri nabíjaní - výkyvy, prerušenia, zmeny teploty, tlaku, vlhkosti, elektro-magnetické rušenie, magnetické pole, atď... atď... Všetko čo je malé je citlivé, lebo vo svete nano sa pohybujeme v menšom energetickom spektre.
Prečo? Pretože kým v Li Ion batériách sú v zásade 2 články, jeden s anódou a druhý z katódou, z jednej idú elektróny do druhej, v jednej je zásada, v druhej kyselina, tak v tomto prípade ide o úplne odlišný koncept. Kyseliny a anódy nahradil superkondenzátor - teda kondenzátor s extrémnou životnosťou, extrémne malým rozmerom a extrémne veľkou citlivosťou.
Johny už len dokázať spravit nanocloveka a máme vystarano aj so všetkými sociálno ekonomickými problémami na celom svete aj na iss by sme sa možno všetci pomestili (:
A dá sa za tých pár sekúnd poslať raz týždenne aspoň SOS - kým sa zasa batéria vybije?
Šťastný 1. apríl.... ibaže nie je.
Oceňujem amerických vedcov, vedia aj niečo užitočné vynájsť, keď už majú tie miliardové projekty. Ale... ide o to, že takých nanokondenzátorov by tam muselo byť mrťe. Ak by bola pravda, že stačí len pár sekúnd a nabije sa, tak ok. Ale to nesedí. Nanotechnológia nemôže byť napájaná 230 V 50 Hz. Dokonca ani 12 V, lebo sa nanokondenzátory upražia ako rezeň na ražni, keď zabudnete na olej.
A ak príde menšie napätie a menší prúd, ako je možné nabiť batériu za pár sekúnd? Však také množstvo energie nepostačí ani na to, aby mobil mohol fungovať aspoň 1 minútu, nie to ešte celý týždeň.
Veru čosi sa zle odpublikovalo, zle preložilo alebo pochopilo. Toto nebude také super. Akurát vynašli miniatúrnu nabíjaciu bunku - superkondenzátor.
Ako to už ale s nano technológiami býva, použiteľné sú len v nanotechnológiách, teda v zariadeniach s nízkou spotrebou. Rozhodne nie v mobiloch, ktoré majú Quad-Core, ultra displeje, wi-fi atď...
tých buniek by tam malo byť dosť veľa aby uskladnili tú energiu, s napätím nie je problém, to sa dá dobre rozdeliť a na kondenzátore priamo usmerniť, skúsim si zohnať zopár kondenzátorov a odskúšam to, vlastne mi vnukli jeden nápad, potrebujem väčšiu kapacitu pri malom napätí. viem si to predstaviť v malom ale preniesť takú energiu to je problém. zaujímalo by ma aký elektrický náboj umiestnili do kondenzátora a pri akom napätí, resp. aká bola charakteristika nabíjania, pretože ako píšu dole klasicky nabiť to je nonsens
Odporúčame