Po roku 1989 arizátorov nahradili privatizéri a sme tam kde sme boli. Tak doporučujem autorke urobiť pokračovanie s nadpisom " Ako štát pomohol okradnúť sám seba o fabriky, obchody a aj o posledný fúrik".
Podľa:vlákien iba prvá úroveň času |
najnovšie po najstaršie najstaršie po najnovšie |
Ruské lietadlo spadlo dnes do Čierneho mora.....Debata bola kapitalistickou totalitou hneď uzatvorená a nie je možné prispievať ani vyjadriť sústrasť !
A urobíme to – v mieste a čase, o ktorom sami rozhodneme,“ vyhrážal sa americký prezident Barack Obama vo svojom prejave, pred 45 týždňami...........
V 1989 bola v prosperujúcej ČSSR zorganizovaná taká rabovačka fabrík lúzou, že vykradli z fabrík ešte aj písacie stoly a Cigáni s nimi kúrili v chatrčiach ! Z fabrík zostali len ruiny a dnes na to chodia sa školské zájazdy dívať !
Takto sme dopadli po 1989....štát prišiel o všetko aj o rodinné striebro !
Po roku 1989 prišli sem bandy aj zo západu aj z radov vnútorného nepriateľa boli rozkradnuté fabriky. Ani brána na plote nezostala aj tú Cigáni do šrotu odviezli. Rabovačku začali nazývať "privatizáciou"....Skláreň Utekáč padla prvá. Rozkradol ju Pravý sektor .....
Po roku 1989 tu vznikla banda parazitov...ktorí odmietajú pracovať a štát ich musí živiť. Politická lúza ešte aj do Ústavy dala, že do práce sa nikto nesmie nútiť !
Tento článok je tendenčným klamstvom najvyššieho stupňa určený na vymývanie mozgov mladých ľudí. Po roku 1945 boli znárodnené podniky kolaborantom, továrnikom a pod., ktorí okrádali chudobu a tak zbohatli. Nie je pravda ani o živnostníkoch. Po roku 1950 mohli živnostníci buď stúpiť do príslušného družstva alebo prestať podnikať. Ich majetok nebol dotknutý rovnako ako nebol odobratý majetok roľníkov, ktorí stúpili do poľnohospodárskeho družstva.
Po roku 1989 vznikla totálna nezamestnanosť. Taká ako ľudia vtedy už nepoznali. Fabriky padali jedna za druhou a ľudia sa ocitli na ulici...chodili ako nepríčetní. Na toto nebol v socializme nik pripravený. Nebolo deťom dať čo jesť, nebolo na vzdelanie,a veru niektorí to nevydržali a skántrili sa. Brali si životy ! Kapitalizmus tu nik veru nechcel. Lebo všetci ľudia sa za socializmu mali dobre a biedu , nezamestnanosť, bezdomovcov - to nikto vtedy nepoznal.
Do roku 1989 sme boli ekonomicky vyspelý štát. V každej dedine bola fabrika a keď nie , tak tam bolo JRD. Každý človek mal prácu, podľa Ústavy. Každý kto chcel stavať rodinný dom, tak mu štát pridelil stavebný pozemok o výmere 6 árov v cene za 4 Kčs za 1 m2. A dostal ešte 8 000 Kčs príspevok na stavbu a príspevok na Cenové vyrovnanie ( za materiál ktorý počas stavby zdražel). Takto sa riešila bytová otázka. A ten ktorý nechcel stavať tak dostal vo fabrike zadarmo podnikový byt s podmienkou že v tejto fabrike odrobí aspoň 10 rokov. Pekné čo ? Kto Vám dnes čo dá len tak na podporu bývania ?
Áno bolo to tak, fabriky aj obchody boli doslova konfiškované, ale naďalej pracovali. Neskôr boli do fabrík vložené investície, podniky sa rozrástli a v roku 1989 sa nedali zrovnať s tým čím boli v padesiatych rokoch. Nehovorím o novovybudovaných. Bolo obdobie kedy sa komunistom darilo, vtedy mali šancu sa s týmito ľuďmi vyrovnať. Ale neurobili to, boli si príliš sebavedomí. Žial po roku 1989 s uchopením vlády demokratov došlo k totálnemu kolapsu ekonomiky a ľudia z princípu všeľudového vlastníctva prišli o všetko presne podľa nadpisu tohot článku. naše fabriky boli vytunelované alebo prešli do rúk nadnárodných monopolov. Toto nebolo len našou špecifikou, ale odohralo sa to rovnako v celej RVHP podľa princípu riadeného chaosu.
PRAVDA - Zo slávneho denníka ÚV KSS sa stal nočník, ktorý provokuje a pľuje na našu históriu socializmu, keď sa naši ľudia mali tak dobre ako nikdy predtým !
V 1989 socialistické štátne zriadenie bolo lúzou obraté o všetky fabriky.....
Mne len nejde do hlavy ak podľa historika bola ČSSR jedna z najdôslednejších v znárodňovaní, prečo potom v mojom meste bolo za komunistov asi cca. 8-9 živností? 2 železiarstva, 3 zmrzliny, asi (nie som si istý) 3 krčmy a 1 holičstvo a po revolúcii to ostalo tým istým ľuďom. Jednoducho neverím, že živnosti neboli aj v iných mestách. Niečo mi tu nepasuje medzi článkom a realitou.
Faktom je že dnes sa ludia cítia menej slobodný ako za komančov,strácajú posledné sociálne práva a zákonník práce sa silne orezáva na africkú úroveň.Ak sa odstráni aj minimálna mzda ,spoločne zo zamestnávaním cez agentúru či prácov na dohodu nastane kompletne doba neslobody .Ano ludia sú dnes menej slobodný ako za komančov ,masy ľudí pracujú za minimálnu mzdu a sú radi že vôbec majú prácu .Musia doslova mukľovať a držať hubu ,nedajbože ak si niekto zničí zdravie pri práci....na druhý deň je bez prostriedkov na ulici .Už si nepotrebný .Bezpečnosť práce je mizerná ,zodpovednosť sa hádže na najnižšieho ,na pracovníka ktorý nemôže nič ovplivniť,ak je riziko priveľmi silné nastúpi živnostník,veď jeho smrť sa dokonca ani neeviduje.Už sa iba spomína na vymoženosti socializmu.....keď podniky stavali pre svojich zamestnancov byty ,keď ste sa v prípade choroby vypísali na marodku a liečili ste sa. Dnes chodíme do práce chorý ,keď marodujete a z vedenia sa vám vyhrážajú.
Hm.. stat obral ludi o fabriky.
Mozno, ale fabriky zostali na Slovensku.
Kto obral ludi o fabriky teraz?
A kde zostali?
o fabriky ludi obrali demokrati. znarodnili viac nez 75% objemu priemyslu a sluzib, o.i. bankovnictvo, poistovnictvo, vsetky podniky nad 150 zamestnancov, kompletne bane atd. ti co teraz placu len nad tou necelou stvrtinou znarodnenou komunistami a demokraticke znarodnenie nespominaju, su bud uplne sprosti alebo to su podliaci
Aj keď to bola zjavná zlodejina, v skutočnosti išlo o prerozdelenie súkromného majetku v prospech celej spoločnosti. Spoločnosť mala podľa práva tento majetok pôvodných majiteľov postupne odkúpiť. Toto sa však z rôznych príčin aj politických nekonalo a dnes sa tento fakt odporcami socializmu zneužíva.Privatizácia je proces opačný, rovnako mu prislúcha charakter zlodejský a rovnako sa ním porušuje právo občana.
Odporúčame