Nabudúce napíšte ako to bolo s tými ondatrami,čo sa tu chovali pre veľmi dobré mäso....
Podľa:vlákien iba prvá úroveň času |
najnovšie po najstaršie najstaršie po najnovšie |
To neboli ondatry , naozaj , nie ! Boli tu ich "rodné " sestry nutrie ! Ináč nutria sa považuje za lahôdku v celej Južnej Amerike . znovu 200-300 milionov ludí je blbých a žerie potkanov a jeden slovák je najmúdrejší ?
hranol, ak sa ti to maso tak paci, mal by si sa stat prvym stachanovcom na Slovensku v pestovani nutrie na maso!!!Dufam, ze ti bude tvoje dochovane maso chutit!!!
Môj ty kvet, to sú argumenty. Že sa za Mary Tery niečo skúmalo, naozaj neznamená, že to nejde. Za Mary Tery vzniklo napr. terajšie lesníctvo tak, ako ho poznáme, teda ako reálne "poroučení větru dešti" a to, že sa to tak orbiť nemá, vedia na všetkých prírodovedeckých fakultách všade na svete, len na TUZVO, ex-VŠLD, sa tie poznatky ešte nedostali. Treba si uvedomiť, že za Mary Tery ešte existovali alchymisti (hoci už tak 2 storočia sa občas zablysla aj seriózna veda).
Druhá vec, medzi Marou Terou a 1950 sa klíma zmenila a dosť (a konkrétne po vojne už boli 2 dosť suché a horúce roky, aj keď oproti dnešku to bol s výnimkou 1947 len čajíek).
Tretia vec, na Slovensku v 50tom nejakí "poľnohospodárski odborníci", to ako kto? Tá sedliacka chrapač, ktorej moji predkovia (turčianski zemania) vlastne darovali pozemky, keď sa išli venovať radšej technike a vede ako dážďovkám? Keď sa tí "milí chlapci" v sekunde, ako dostali darovací dekrét, zmenili na lakomých achjajov ukájajúcich ...
... si na zamestnancoch svoje klokotajúce komplexíky horšie ako za poddanstva? Kde fakticky fungovalo otroctvo za bývanie a stravu? Vidlač, ktorá žiadnu školu nevidela? To, že sedliak mal nejakú primitívnu empíriu (ktorá tak v 50 % neklapla, o čom sa už nehovorí), je niečo úplne iné ako slovo odborník".
A ako tu už bolo povedané, ako sú na SVK podmienky na maláriu (eliminovaná rozsiahlou leteckou akciou v 46om), tak sú aj na ryžu a to hlavne ak zarátame globálne oteplenie. Áno, sme v istom zmysle "hraniční", ale správne tu padlo to Hokkaidó, správne sa spomenuli isté "rozpory s kontingentami" a ešte treba spomenúť kopu neefektívnej ručnej práce, ale aj to už čankajškovci zo značnej časti vyriešili.
Ak sa podarilo úplným lamerom 6 t z hektára, tak ak si uvedomíme, že dnešné top výnosy sú 8-10 t/ha, vôbec to nebolo zlé.
Tú neefektívnu ručnú prácu žiadny čankajškovci nevyriešili .
P. Bol sol v čase zberu ryže v Korei. Sú tam polia veľké kde všetko robia také malé smiešne kombajny , ale sú tam malé polia /0,5-1,0 ha / kde sa všetko robí klasikou , ručne , celé rodiny zbierajú ryžu , pred seba a príbuzenstvo. Klasickí dedinskí farmári. A že by sa mali zle sa nedá povedať. Ale vidieť , že celá dedina maká ako fretky , ako som videl naposledy u babky na prázdninách v 50. rokoch pri preddružstevnej /!/ žatve a mladbe .
Tak v Japonsku ručnú prácu na zavlažovaných poliach neuvidíš, všetko je mechanizované, aj miniatúrne políčka sa obrábajú strojovo. Štát roľníkov bohato dotuje, oni sú síce dosť zadĺžení - práve kvôli nákupu techniky a chýba im "hotovosť", ale drina to dnes už vôbec nie je. Problém je, že mládež dnes vôbec nechce žiť na vidieku a ak aj niektorý syn prevezme hospodárstvo po rodičoch, veľmi ťažko si nájde ženu, ktorá bude ochotná prísť, resp. zostať na dedine - žije sa často v jednej domácnosti so svokrovcami, je nuda a pod. takže muži zostávajú nútene slobodní, alebo si berú cudzinky, napríklad aj z Rumunska, Turecka a pod., ktoré však potom často utečú do miest :) Priemerní vek obyv. jap. vidieka - čo je viac-menej podobné, ako ľudí, živiacich sa poľnohospodárstvom (lebo takí sú aj v mestách) sa z roka na rok zvyšuje, teraz to je 66,3 rokov...
synku, aj v našich podmiekach taká min. rozloha, čo ťa fakt uživí, je niekoľko ha až 10+ ha, takže to, čo si v tej Kórei videl, bola chrapač, čo by lepšie urobila, keby sa na pôdu vykašľala a išla do priemyslu
otročina naozaj nemá význam, sám by si si volil inak
odborník na všetko? Tak v Japonsku, s japonskými výnosmi ryže uživí štvorčlennú rodiny - teda pokiaľ ide len o ryžu - zavlažované políčko o rozlohe ani nie 500 štvorcových metrov. Skoro ako výmera stavebnej parcely za socíku v obytnej štvrti pod jeden radový rodinný dom na predmestí Prahy :)))) Japonec zje v priemere 61kg ryže ročne (2007 - teraz už možno o kilo-dva menej) Z 1000m štvorcových máš dnes priemerný výnos 500 kg ryže. Takže pre jednu osobu je treba 122štvorcových metrov zavlažovaného poľa. Väčšia TRETINKA väčšieho FUTBALOVÉHO IHRISKA :))) Vieš si to predstaviť? Mnohí dôchodcovia - bývalí zamestnanci veľkých firiem, alebo štátni so slušnými dôchodkami odchádzajú dnes na vidiek, kde si obnovia kúsok pôvodne zavlažovaného políčka a vypestujú si svoju ryžu - pre širšiu rodinu - deti, vnukov - v pohode sami - to je dnes obľúbený "chlapský" koníček... Časté je, že manželka zostáva a užíva si dôchodok, neprítomnosť a plody práce manžela v meste :)))
Bráni mi v tom ficoland,ten kto robí toho prenasledujú a zoberú mu takmer všetko,nič nemusím prenajímať,zdedil som 12,5 ha,vyzivilo dedá,jeho ženu,sestru,otca,mamu a 11 detí.pridavky nebolí,akurát na šedá nejaký lístok mama dostávala...
Bez fotky emčo
4264928 dnes
09:27 Reagovať | Nahlásiť | Ignorovať | Dobrý príspevok
0
V prvom rade ti v tom bráni lenivosť dnešnej mladej generácie!
Na japonskom Hokkaide, ktoré je síce o chlp južnejšie, než Slovensko, ale má vďaka vplyvom mora, morských prúdov a sezónnych vetrovsa oveľa drsnejšie prírodné podmienky sa dnes pestuje najžiadanejšia ryža v celom Japonsku. Nie je vystavená v takej miere škodcom ani chorobám, ako v historických častiach Japonska, preto sa pestuje podstatne ekologickejšie a zdravišie, s ďaleko menším množstvom chémie, než v ostatnom Japonsku. Hokkaidská ryža je vopred všetka "vypredaná" (zazmluvnená) ešte skôr, než sa vysadia priesady do zavlažovaných polí. Veľký dopyt je po nej dnes na čínskom trhu. O pijaviciach v ryžových poliach som tu nepočula, bežne chodia deti zo základných škôl vyskúšať si na zavlažované pole sadenie priesad.
Ešte pred postoročím nikto neveril, že sa na Hokkaide dá pestovať ryža. Pestovala sa len na suchých poliach a NIKTO JU NECHCEL. A tiež sa nad ňou iste všetci "uškŕňali" :))))
)
Autorka tvrdí, že pokusy s pestovaním ryže boli s podporou štátu. Pamätníci však neraz tvrdili, že pokusy boli úspešné a museli s nimi skončiť preto, že sa im vypestovaná ryža nerátala do predpísaných kontingentov a preto museli prejsť na sortiment, prikázaný zhora a ryža to nebola.
Ale veď si prenajmi zopár lánov a začni pestovať ryžu. Dnes ti v tom niekto bráni? Neverím. Či ty len tárať na internete a ospevovať súdruhov?
Bráni mi v tom ficoland,ten kto robí toho prenasledujú a zoberú mu takmer všetko,nič nemusím prenajímať,zdedil som 12,5 ha,vyzivilo dedá,jeho ženu,sestru,otca,mamu a 11 detí.pridavky nebolí,akurát na šedá nejaký lístok mama dostávala...
Ficoland sa na teba vykašle.
Vypisuješ nezmysly - ale vôbec nie si zaujímavý!
Odporúčame