Poletí Slovensko do kozmu v roku 2020?
Áno, poletí --- do hája a už skôr...ako v r. 2020.
Podľa:vlákien iba prvá úroveň času |
najnovšie po najstaršie najstaršie po najnovšie |
Satelity-družice sú hoax. Tranzistory, poloviče a počítačové komponenty v nich neprežijú teplotu termosféry. (500 - 5000 °C).
Navyše "obežná dráha" nie je stabilným, ale labilným prostredím. (stabilný, indiferentdný, labilný). Drobná odchýlka poruší rovnováhu síl. A družica buď odletí do vesmíru alebo spadne na Zem.
A počuli ste niekedy, že by niekedy spadol satelit na Zem. Veď nefunkčných "mŕtvych" satelitov je vraj okolo Zeme vyše 3000. Už dávno mala polovica z nich spadnúť na Zem....
boze a satelitne vysielanie ti ide z liscej nory?
ked raketa vynasa satelit nejde takou rychlostou aby satelit vplyvom trenia zhorel, zhori len ked pada plnou rychlostou dole!!!!!!!!!!!!!
- TV prenos známy ako "satelitné vysielanie" nemá so satelitmi/družicami/obežnicami NIČ spoločného. V tomto videu je popísané ako je prenášaný signál z kontinentu na kontinent (od 04:30 a podrobnejšie od 07:45 tohoto videa):
https://www.youtube.com/watch?v=IFd-ttWUm J4
+ Raketa, ktorá "vynáša satelit" nevystúpi na orbit Zeme (v akej výške by ten orbit mal byť?), ale urobí oblúk a skončí v oceáne. Rakety do vesmíru, nesmerujú do vesmíru, ale skončia v oceáne. Je to len nákladný ohňostroj...
Kedy konečne začnú kozmické agentúry monitorovať vplyv družíc na klimatické zmeny? Monitorovanie pestovania poľnohospodárskych plodín nezabezpečí poľnohospodárom, že ich úroda nebude zničená živelnou pohromou. Obchod z emisiami je iba dobrý biznis pre politikov, ktorý nemá nič spoločné z klimatickými zmenami.
Dokážu niekedy vedci priznať, že gravitačný zákon je nesprávny? Vďaka nesprávnemu gravitačnému zákonu vedci nechápu skutočné príčiny klimatických zmien. Vďaka nesprávnemu gravitačnému zákonu vedci nechápu vplyv družíc na hrúbku atmosféry. Vďaka odstredivej sile ktorá vzniká pri obiehaní družíc okolo Zeme a pôsobí proti gravitácii Zeme nedokáže gravitácia Zeme udržať celú atmosféru. Vďaka družiciam je atmosféry Zeme tenšia. Cez tenšiu atmosféru dopadá na zemský povrch viacej slnečného žiarenia, čo je hlavná príčina klimatických zmien. Vďaka rozdielnej hmotnosti stacionárnych družíc rozmiestnených nad ostrovmi v Pacifiku stúpa hladina mora pri každom ostrove inou rýchlosťou.
neviem či si to myslel vážne gravitačnom zákone ale ak máš iný model tak to popíš neplatí Fg=M*m/r^2 ?
Gravitačná sila závisí od počtu častíc (atómov) a nie od hmotnosti. Hoci je na zemskom povrchu (pri rovnakej intenzite gravitačného poľa) hmotnosť priamoúmerná počtu častíc, to ešte neznamená že hmotnosť telesa je všade rovnaká, aj pri inej intenzite gravitačného poľa. Skutočnosť, že atómové hodiny idú na obežnej dráhe rýchlejšie ako na zemskom povrchu je dostatočný dôkaz že hmotnosť častíc je závislá od intenzity gravitačného poľa. Bohužiaľ, vedecký model vesmíru je založení na predpoklade, že hmotnosť častíc je všade rovnaká, bez ohľadu na intenzitu gravitačného poľa.
Gravitácia funguje na rovnakom princípe, na akom funguje priťahovanie kúskov papiera k plastovému pravítku ktoré má elektrický náboj. Gravitačné pole = elektrické pole.
Dobrý fyzikálny zákon nepotrebuje žiadne konštanty! Coulombova konštanta bola vymyslená iba účelovo, aby aj on mal nejakú konštantu. Elektrická sila sa dá vypočítať aj bez konštanty!
hmotnosť je masa v objeme. tá závisí od počtu častíc, jadier atómov a elektrónov, na neutrónovej hviezde nemáš elektróny a od väzbových síl. coulombová konštanta nie je potrebná ako píšeš, coulomb používal konštantu 1. ale vzhľadom na určenie množstva elektrického náboja a zavedenie si sústavy si vzorec vyžadoval konštantu aby sme mohli výsledky merania mať v newtonoch. coulomb nehovoril o konkrétnom veľkom náboji iba o pomere veľkosti náboja, tak vlastne boli konštruované jeho váhy. dôležitá ale je permeabilita. tú bolo problematické zistiť, bez jej hodnoty by maxwellovi nevyšli rovnice. jej meranie a výpočet v tej dobe bol veľmi obtiažny. musela sa permitivita prispôsobiť aj pre definíciu ampéra. museli sme presne vedieť čo je 1C. aj preto sa posunula desatinná čiarka na ampére predtým sa používal ab ampér čo sa rovnalo 10A. môj názor je že gravitácia má spojenie s jadrovými silami. niečo podobné zastávajú aj strunoví fyzici
Hmotnosť nezávisí iba od počtu častíc, ale aj od fyzikálnych polí. Pri zmene intenzity fyzikálneho poľa ( gravitačné pole) má rovnaký počet častíc inú hmotnosť. Dokážeš to niekedy pochopiť? Ešte stále nechápeš, že Millikanov experiment na výpočet elementárneho náboja je podvod? Podrobnejšie vysvetlenie na mojom blogu.
http://agud.blog.pravda.sk/2015/09/27/millik…
Ešte stále netušíš na akom podvode je založená dnešná veda?
Vladimír, tebe kedy dôjde, že tvoje nezmysly sú založené len na tom, že nie si schopný pochopiť fyziku základnej školy?
Žiaci základných škôl nemajú inú možnosť iba uveriť hlúposťam ktoré sa vyučujú na dnešných školách. Ak sa na cirkevných školách vyučuje že vesmír i život na Zemi stvoril Boh, tak tomu musím veriť?
Stvoreniu života bohom môžeš len veriť. Fyzika však nie je otázkou viery, ale experimentovania. Ak experiment nedopadne podľa predpovede fyzikálnej teórie, tak tá teória je zlá, alebo má obmedzenú platnosť. Ako je to napríklad pre klasickú mechaniku. Tá platí len pre rýchlosti, ktoré sú oveľa menšie, ako c.
Takže klameš, alebo si len neschopný. Každý má možnosť overiť si experimentálne to, čo fyzika tvrdí, teda aj žiaci základných škôl. Ty si nikdy žiadny experiment nevykonal? Ak nie, tak je mi to ľúto. Možno nie je neskoro s tým začať. Možno by si sám prišiel na to, aké nezmysly tu vypisuješ. Alebo máš strach, že by si prišiel na to, že kecáš?
Každý experiment sa dá vyhodnotiť viacerými spôsobmi. Môže si v dnešnej dobe niektorý vedec dovoliť vyhodnotiť experiment v rozpore z platnými fyzikálnymi zákonmi? Výsledky všetkých experimentov sú účelovo prispôsobované podvodu ktorého sa dopustil Millikan. Vedci sú podobná sekta ako cirkev, aj oni slepo veria svojim teóriám.
O skutočne už na iné priority nepotrebujeme míňať peniaze, zrovna na let do kozmu? Keď bude rodičovský prídavopk apoň na úrovni Rakúska, keď bude dostavaná nemocnica Rázsochy, keď bude dokončená D1, keď starodôchodocvia nebudú položobráci, keď budú dôstojné sociálne dábky pre postihnutých....potom možno.
Dovtedy je to ekonomický populistický nezmysel!
Inak, je to pravda. To nech robia ropné štáty. My máme dosť rozrobeného a nedokončeného ! A platy sú nízke. Minimálna mzda žalostne nízka. A podnikatelia, škoda mlčať !!! Potrebovali by sme Edisona, Teslu a zopár nositeľov istej ceny ! Alebo nám chýba niečo iné ?
Odporúčame