Porozmýšľajme my radšej, načo sú nám takýto novinári, ktorí nás huckajú proti systému s jasne viditeľným zámerom rozbiť ho. Takáto otázka je rozhodne aktuálnejšia, ako vŕtanie do fungujúceho parlamentu. Komu to prospieva? Kto to platí?
Podľa:vlákien iba prvá úroveň času |
najnovšie po najstaršie najstaršie po najnovšie |
Poslanec je ústavotvorný a zákonodarný. Bez neho by akosi platné zákony neexistovali, nemal by ich kto schváliť. Za jedno poslanecké obdobie možno 5000 - 10000 zákonov. Do zabehaných volených funkcií sa dnes každý s...e, bez toho, aby vedel, čo robí. Rôzni neznalkovia sa pokúšajú rozbiť štruktúry štátu, lebo sa dali ovplyvniť dnes už na verejnosti sa veľmi nevytŕčajúcim Gorilám a slniečkárom. Naše deti si to odmakajú, ako otroci tých mocnejších zahraničiarov, nijako inak sa to skončiť nemôže. Rozbíjať štát, ktorý Gorily nechceli, je úloha už dopredu zaplatená, ktorá sa musí robiť aj teraz, keď už modré strany sú mimo parlamentu.
Však Béla sám sa v stave opitosti preriekol že "teraz môže všetko". V preklade pre nechápavých - vstúpte do politiky a ste v momente nad zákonom.
Treba ľuďom pripomenúť ako to fungovalo za socializmu: POSLANCI PARLAMENTU MALI IBA PREPLATENÚ MZDU POČAS KTOREJ ZASADALI. Žiadne iné výhody,
To len pod výhovorkou "slobody a neovplyvňovania" si poslanci NR SR sami sebe stanovili vysoko nadštadardné platy a rôzne výhody-poslanecká imunita (donedávna bola takmer na všetko).
Hradní zbojníci klamú ľuďom do očí:
- sľubovali zníženie počtu poslancov na 100
- x-verzií sprísnenia majetkových priznaní poslancov NR SR
- krížovo si zamestnávajú svojich rodinných príslušníkov ako asistentov
- majú časť zložky príjmu nezdanenú
- sú volení na dobu určitú, ale vyplácajú si odstupné platy..
A stále im je málo, nenažranosť nepustí.
Pamätáte si ako Zmajkovičová chcela zakázať billboardy a neskôr návrh stiahla? No jej vlastní straníci zo SMERu jej vysvetlili kto ju živí (väčšinu reklamného biznisu patrí J&T).
Biznis v zdravotníctve, vynikajúco sa darí komu?No Pente.Zaujímavé,inú konkurenciu v zdravotníctve nevidno lebo poslanci chránia biznis mafiánov.
Dopl:
- x-verzií sprísnenia majetkových priznaní poslancov NR SR - výsledok rovnaký, nič konkrétne sa o majektu politka nedozviete
Sľubovali účinné trestanie zlodejín na obstarávaniach, ale sme asi jediná krajona na svete kde sú čistí politici lebo odsúdený nebol nik.
Sľubovali nový stavebný zákon, aby sa nedali legalizovať čierne stavby, výsledok 0, len neschopnosť a výhovorky.
Sľubovali efektivitu - napr. reforma ESO - NEZANIKOL JEDEN JEDINÝ ÚRAD, len pribudli nové strediská ESO s novými pracovníkmi.
Reforma samospráv od Nižňanského= prudký nárast samosprávnych úradov, obce tak malé že sa väčšina príjmov obce minie na platy a energie úradníkov, občan chudák sa nevie dopátrať kto zodpovedá za cestu/chodník, ale samosprávam to vyhovuje, môžu sa vyhovárať.
A štát? Ten sa vyhovorí že ZMOS to nechce meniť (veď prečo by sami sebe pílili výnosný konár)? A tak míňame stovky miliónov € do luftu, my na to máme:-(
Ale máme sa super, tvrdí Ficiak, pritom stačí ísť do Rakúska ako to má fungovať.
Najsilnejšia poslanecká imunita bola za socializmu. Vtedy poslanci vedeli vládnuť, vedeli, že oni sú zákonodarci. Ako sa dostali k moci nejakí ojedinelí zelenoodetí lietajúci muži s vypchávkami, tak toto všetko sa stratilo v nekonečne.
evita03-tak ty sa zastávaš Mečiarovských amnestií. Týmto si sa tak diskvalifikovala, že s tebou odmietam ďalej argumentovať. Komunikovať s človekom čo ochraňuje mafiánske praktiky a Mečiarovsku privatizáciu (kúopele za korunu a pod.) je totiž zbytočné, si dutá.
Mafiánske praktiky Dzurindu a Mikloša zas neuznávam ja. Mečiar privatizoval podľa zákona, nerozpredával strategické podniky do zahraničia. Zručenie amnestií je najväčšia zbojníckosť, aká sa na Slovensku stala a iste sa to ešte bude musieť dať do poriadku. Keď sa ti na mne niečo nepáči, tak nereaguj. Dutý si nepochybne ty, ale to zem vyťahá.
Je nepochopiteľné, že na tento článok v priebehu takmer pol hodiny nik nereagoval!
Ja si viem veľmi jednoducho prestaviť kontrolu pracovného zaneprázdnenia poslanca, ale to by musel parlament byť skutočne parlamentom a nie zašívárňou aj v priebehu riadneho rokovacieho obdobia.
Ak v Bruseli stačí na "oddych" od šarády "zodpovedných rokovaní" mesiac, tak nerozumiem prečo na Slovensku to nie je podobne a eurokra ve Monike len toľko, aby radšej vážila slová, lebo ja si viem predstaviť aj metódu, podľa ktorej činnosť zástupcov Slovenska v Bruseli by sa hodnotila podľa kritérií a ten, kto tie kritériá poruší, je okamžite z postu europoslanca odvolaný, a to by ste potom videli tie aktivity!!!!!
Ja si ozaj neviem predstaviť, že by niekto odvolal poslanca, ktorého sme si zvolili v riadnych voľbách! Ak si niečo takého vie niekto predstaviť, tak to je úrovňou hlbšie, ako v diktatúre - lebo ani v diktatúre sa nikto neodvážil odvolať zástupcu voličov! A treba kuknúť do ústavy, čo "robí" poslanec a komu sa za to zodpovedá, tiež aj kedy sa za to zodpovedá. To je azda prijatelnejšie, ako trepať dve na tri o niečom, čomu nerozumieme.
Odporúčame