Predseda dozornej rady českej TI Vladimír Králíček adresoval otvorený list premiérovi, kde napísal, že v organizácii sa podvody ani korupcia nevyskytujú.To som sa zase zasmial,skoro ako pri Anderovi.:)))))))))))
Podľa:vlákien iba prvá úroveň času |
najnovšie po najstaršie najstaršie po najnovšie |
POchybujem, že Transparency International má dobré meno v ČR a čo nie je nemožno poškodiť.
Český poslanec Tomio Okamura tvrdo kritizuje podobné kroky vlády, ktorá vlastnoručne kŕmi nebezpečného „škodcu“. Vyzýva, aby podľa príkladu maďarskej vlády, v krajine prestali dotovať a sponzorovať neziskovky, ktoré iba škodia, zverejnil na svojej facebookovej stránke.
„Hnutie SPD považuje za absolútne neprijateľné, že na Georga Sorosa napojená politická „neziskovka“ Transparency International (TI) dostáva dotácie od štátnych inštitúcií. Jej rozvratnú činnosť musí teda dokonca i nedobrovoľne dotovať každý občan ČR,” uviedol.
“Ak si spomínate, práve podvodníci z TI počas predminulých prezidentských volieb označili za najtransparentnejšiu kampaň Jana Fischera, pretože ho chceli posilniť, a potom po voľbách sa ukázalo, že práve Jan Fischer mal naopak úplne netransparentnú kampaň a odišiel s veľkou hanbou,“ pripomína český politik.
Tato vládou platená „mimovládka“ medzi rokmi 2009 až 2017, napríklad, dostala od ministerstva vnútra a ministerstva zahraničia celkovo bezmála 30 miliónov korún! Takmer deväť miliónov za túto dobu dostala od Sorosovho Open Society Fund. Od Európskej komisie vyše deväť miliónov,” vysvetlil.
“Orbán sa snaží vykopnúť Sorosom spojené neziskovky z Maďarska preč. Mali by sme sa Orbánom inšpirovať. Minimálne by teda nemali štátne inštitúcie platené z Vašich peňazí dotovať politické neziskovky,“ zdôrazňuje Tomio Okamura v závere svojho komentára
...takúto chybu - dotovanie podobných neziskoviek z rozpočtu štátu(vlády, ministerstiev) urobil aj Fico, pretože okrem toho dostávajú peniaze aj od EÚ(znova z nášho rozpočtu, ktoré sa posielajú EÚ) a oligarchov z celého sveta a západných vyslanectiev, ktoré sú na Slovensku, resp. rôznych fondov...
"Útoky Andreja Babiša sú cielenou snahou o poškodzovanie nášho roky budovaného dobrého mena,“ uviedol riaditeľ TI David Ondráčka. "
-----
Pred sudom nedokazatelna vec. Pan Ondracka nech si najde velmi dobrych pravnikov, lebo TI v Cesku asi zanikne
Odporúčame