Asi by bolo treba aj upresniť, že reč je výlučne o riaditeľovi firmy a nie o hocijakom šéfovi.
Na Slovensku však ten pomer určite nie je 278:1, tak ako v USA.
.
Podľa:vlákien iba prvá úroveň času |
najnovšie po najstaršie najstaršie po najnovšie |
A preco si Krempaska nezalozi firmu a neda zamestnancom rovnaky plat ako bude mat ona sama ? Namiesto toho vyziera statny rozpocet v mimovladke ...
V tom americkom inštitúte zase raz vymysleli teplú vodu. Musí to byť spolok dutých hláv keď im trvalo štyridsať rokov aby prišli s objavom takéhoto trendu v odmeňovaní za odvedenú prácu.
Však je verejným tajomstvom že vrcholový manažment v štátnych podnikoch berie horibilné odmeny aj v prípade že spoločnosť ktorú riadia ide od desiatich k piatim, nehovoriac o tom aké sú keď sa im ju darí držať v zelených číslach či nebodaj vytvoriť prebytok či zisk, podľa štatútu spoločnosti. No a samozrejmosťou je že sa praktiky z verejného sektora zvyknú naplno odzrkadliť aj v priestore súkromnom.
Keď dzurinda ukradol VSŽ pre ameriku, riaditeľ si zvýšil plat z 200 000.- SK na 200 000.- $.
Tento trend je na celom západnom kapitalizme stará vec. Po skončení studenej vojny to skočilo ešte viac, stredná trieda a študovaná je pre Globálne elity nepotrebná, viď. islami3@cia eurooopy.
Tento trend nemá pokojné riešenie. To je proste tvár kapitalizmu.Vaši tatkovia si to pre vás vyštrngali a vy to môžete 17 novembra pekne osláviť. Ale tie platy to je najmenej, toho vyštrnganého bahna je celá kopa. Riešenie? Pozri vpravo príspevku na ikonku. :-)
Mate vystrngany kapitalizmus, ktory sa riadi zasadou: Ja a mne ! A po "vitazstve" demnokracie pred
30 rokmi sa zastavil aj rozvoj ludskych prav na Zapade, lebo sa prestali bat, ze sa to prevali aj u nich
a zacali vladnuci konat podla novelizovaneho hesla: Ja a len mne !!!
Prijmy bankarov stupli v 2009 niekolkonasobne, ale lud je zdierany nadalej, vitajte v temnokracii...
bankar, ktory sposobi banke (teda zakaznikom) straty stamiliony $, dostane odchodovu odmenu - zlateho padaka miliony $
riaditel firmy, ktory sposobi firme straty, pokuty za nebezpecne vyrobky, stratu trhov, dostane zlateho padaka v milionoch
tito skrachovanci co uz dokazali svoju neschopnost, potom dostanu vplyvne fleky priamo vo vlade alebo ako poradcovia vlady, prezidenta, ale im zriadia rozne dolezite komisie.
to pisem o hornom amikove ale plati to vsade
nuz 1965 bol zlom, bol to vrchol proserity pracujuceho cloveka na zapade.
statistiky uvadzaju presnejsie rok 1966.
v tom roku mal zamestnanec na zapade (zapadna europa, amikovo a kolonie britskeho imperia
(australia, NZ, Kanada) najviac penazi z vypalty po zaplateni dani, povinnych odvodov , poistiek atd a co si za tie ciste peniaze mohol kupit (tam sa ratalo ubutovanie, autio, strava, saty, dovolenky...)
odvtedy to klesalo, bez ohladu na to ze burza mala vrcholy a krachy, ze skutocny vrchol bol 2000 ze boli dalsie umelo vyvolane burzove vrcholy a krachy a ze v sucastnosti najme amicke burzy su az hore nad ozonovou dierou.
pracujuci clovek isiel od roku 1966 dolu vodou
tazke na zisteni v clanku niet absolutne nic prekvapujuceho.
nasinec to neovlada, lebo u nas za zeleznou oponou sa vsetko prave od toho casu vsetko zlepsovalo, takze u nas vrchol bol 1989 a odvtedy slo vsetko dolu vodou, ovsem o to rychlejsie aby sme pokles zapadneho pracujeceho dobehli
Pokiaľ ide o platy šéfov v štátnych firmách ,tak je iste na zamyslenie odkiaľ berie štát na ich aj vyše DESAŤ tisícové platy a to tak isto ako aj na platy skoro DVANÁSŤ krát vyššie ako je priemerný dôchodok a PAŤ krát vyšší ako je priemerní mzda v NH!!! Pokiaľ ide o rozdiely v sôktomnom sektore ,tak tam spokojnosť nekdy nebude ,lebo predovšetkým tiež podnikatelia v bývalom východnom sektore sa nechcú spravodlivejšie podieľať na prerozdeľovaní zisku ich firiem ! Ale tu treba dodať ,že sa lepšie pozerá zamestnancovi na zamestnávateľa s platom 2 500-3 000 eur na mesiac na západe ,ako nášmu s minimálnou mzdou na svojho šéfa ,ktorý sa vozí na Bavoráku ,alebo Bently za STO tisíc eur!!!
Západné štáty boli po 2,sv , nútené uchýliť sa k štátnemu kapitalizmu pretože na
východe im existovala síce nedokonalá ,no predsa len konkurencia a tá ich nútila k istým sociálnym benefitom .
Po 89-tom však svet obsadili globálne sily .vznikla obrovská nerovnováha keď 2 % ľudí vlastní 95 % všetkého bohatstva planéty ,no čo e podstatné zrušili sa národné hospodárske politiky a svet sa stal pre nizkopríjmových a strednú triedu nestabilným prostredím
Problémy ktoré sa desaťročia kumulovali v dôsledku globalizácie ako znižovanie nákladov ,zvyšovanie produktivity ,stagnujúce mzdy ,vužívanie lacnej pracovnej sily sa neodstránili a výsledkom je mizivý dopyt lebo stredná trieda už nemá za čo kupovať .
Svet stojí tam kde bol v r. 1914 po prvej vlne globalizácie a od zjednotenia Dojčlandu (1870-1914)kedy bol voľný pohyb kapitálu sa ten už nemá kde rozširovať .
Dochádza k tomu že neoliberalizmus sa prepadol do štádia feudalizmu .
Odporúčame