Ak bol Mendelejev aj špión, tak je to len ďalšia jeho kladná vlastnosť, ktorá mu slúži ku cti.
Podľa:vlákien iba prvá úroveň času |
najnovšie po najstaršie najstaršie po najnovšie |
Aj v Rusku sa rozmahaju slniečkari, čo sa chcú zapáčiť západu a zaslúžiť si "tridsať strieborných"! Rovnaké "vraj" analýzy a diela produkujú na objednávku neustále, len aby sa zapáčili svojim chlebodarcom! Je to živná pôda pre protiruskú propagandu, ktorú potom šíria mainstreamoví presstituti pod heslom "slobody slova" a "demokracie". Ale vždy to je iba obyčajná vlastizrada a rozoštvávanie ľudí, so snahou vyvolať protinárodné a protispoločenské nálady, za čo by si v UssA vyslúžili pobyt v Guantáname!
Je rozdiel či je niekto špiónom alebo poskytne informácie zo svojej cesty. Vtedy sa tak nechodilo často a príchod zo zahraničia bol zdrojom informácii . Pochybujem, že by mal Mendeljev prístup k nejakým informáciam týkajúcim sa obrany konkrétnej krajiny, napr. že by zbieral informácie o armáde. Na takéto veci boli špecialisti.
Problém tvojho pochybovania je v tom, že málokto na Slovensku má také informácie ako šéf ruskej rozviedky. Z môjho pohľadu tu máme vyjadrenie Naryškina, ktoré može a nemusí byť hoax, proti vyjadreniam ostatných, akože odborníkov na danú tému, ktorí môžu a nemusia mať pravdu. Podceňovanie možností druhých tajných služieb sa môže vypomstiť, ako príklad môžeme uviesť útok na dvojičky alebo udalosti na Kryme.
To môže napísať len neznalý veci. Mendelejev bol objaviteľ usporiadania prvkov a zároveň dokázal, že dovtedy stanovené atómové čísla nie sú presné. Vo svojej tabuľke nemal miesto pre vzácne plyny, lebo vtedy ešte nebol známy ani jeden, ale po ich objave sa tam dali bez problémov umiestniť.Sústavu nikomu neukradol, to je isté a je to dokázateľné - Mendelejev predpovedal objavenie ďalších, vtedy ešte neznámych prvkov, umiestnil ich vo svojej tabuľke, vypočítal ich atómové čísla, predpovedal ich vlastnosti a pozdejšie sa ukázalo, že mal pravdu. Ide hlavne o tieto tri nové prvky: eka kremík, pozdejšie objavený a pomenovaný germániom, a tak isto eka-hliník - po objavení pomenovaný gálium a pravdaže eka-bór, po objavení nazvaný skandium. Meyer sa pokúšal zoradiť prvky podľa valencie, nie podľa atómového čísla. Dnes sa používa sústava, ktorá vychádza z Mendelejeva. Prispel k tomu aj objav súvislostí Röentgenových lúčov s atómovým číslom prvkov Henryho Mosleya o 44 rokov po Mendelejevovi.
Odporúčame