Ministerka kultúry , ktorá nečíta deťom je ďalšia slovenská špecialita . Hlúpa , hlúpa , hlúpa .
Podľa:vlákien iba prvá úroveň času |
najnovšie po najstaršie najstaršie po najnovšie |
Ministerka kultúry , ktorá nečíta deťom je ďalšia slovenská špecialita . Hlúpa , hlúpa , hlúpa .
....prepáčte , skutočne netuším koľko máte rokov, ale ja som napísal a vydal 11 kníh ,viete pochopiť a rozoznať rozdiel medi digitálnou knihou a tou čo máte v rukách a chápete ,čo je to knižnica?
ked vám vypadne zdroj vašej digitálnej knižnice -elektrina čo máte v ruke? čítačku-podložku pod skriňu? to je absurdné ,čo to tu obhajujete...
Mňa fascinuje, ako sa títo "invalidi, degenerovaní morálnym úpadkom technickej civilizácie" (prebraté od E. Bondyho a I. Hoffmanna), bohorovne vyjadrujú k veciam, ktorým nerozumejú... A "obrovsky" (rečou Krajčiho a Matoviča() mi ale vadí, keď ako ministerka kultúry sa nehanbí povedať, že nečíta rozprávky alebo neuznáva knižnice... To je ako keď sa premiér prizná, že sa vždy poteší, keď niekoho na.erie, a robí to voči vlastným občanom, ktorým má slúžiť a starať sa o ich blaho! Kedysi patrilo k dobrej výchove aspoň keď človek vedel, čo nemá povedať, ak nevedel povedať niečo brilantne inteligentné... Otrasná doba, žiadne ideály, odvážne ciele, pokrok a blahobyt pre čo najviac ľudí!
Som už starý.
Za mladi, tak od 12-13 rokov som čítával aspoň 2-3 knihy týždenne, prakticky až do vojenčiny.
Zo slovenčiny vždy za 1. Nepamätal som si všetky tie gramatické poučky, ALE oko ma nepustilo urobiť hrubku, ypsilon. Pri diktáte mi, ak som sa ihneď nerozhodol, stačilo si rýchlo na piják napísať slovo s s i aj y a vždy som si vybral to správne.
A oko ma nezradzuje do dnes.
Preto ma i vytáčajú hrubé gramatické chyby u novinárov, typu : mal ste na mysli, niektorý ľudia, .....
Mali by ste urýchlene navštíviť lekára špecialistu na hlavu , evidentne ju máte prázdnu .
Analýza bola vedená možno z dôvodu nejakej časti metodiky zahraničných inšitútov (nejaká analýza asi finančnej efektívnosti), asi aj z krajín spomínaných ako fungujúcich, čo by mali ich kompetentní potvrdiť, nielen dnešné grafy. Rozvoj knižníc a opora v zákonoch za storočie majú i vnútorné súvislosti a nefinanč. dynamiku a už obsahujú činnosti, ktoré netreba nahradzovať zvonka (do likvidácie organizačnej štruktry aspoň). Žijeme ale v kapitalizme a podozrievavejší čitateľ si to môže predstaviť osobne: niekto nerešpektuje moje hranice a úmysene vyvoláva odpor a je teda "zvonka", ďalej chce šetriť čiže potenciálne spôsobiť obrovské straty, a keďže mení štruktúru, odteraz bude rovnocenou súčasťou. Spoločnosť je asi tak nastavená, že ak by aj nešlo o pokus s metódou, možno začatou politicky oddnes dávno, takmer zaručený úspech môže mať šikovný likvidátor, podporovateľ niečoho iného z toho istého "koláča" alebo dádávateľ hoci 9 počítačov do zlúčenej okresnej knižnice... Zbytočné stresovanie.
..pane ,vy ste sa naučili zopár cudzích slov,to je fajn a fandím Vám,ale čo ste vlastne chceli povedať svojim, podivným príspevkom / v reakcii na ten článok/ to mi absolútne uniká a asi nielen mne...
Myslel som analýzu, na základe ktorej intenzívnejšie akože treba reštrukturalizáciu spomínanú v tom článku. Jej upresnenie s autorkou analýzy existuje v nejakej zvukovej nahrávke, kde v dialógu s moderátorkou vysvetlila metódu a teda možno pochopiť aj jej konkrétne obmedzenia. V tom rozhovore neišlo nejako brutálne o podrobnú znalosť funngovania knižničného sveta či historických súvislostí pokiaľ možno z textu toho posúdiť, a ani moderátorka myslím nebola aspoň tak prvoplánovo ich najhorúcejším aktuálnym fanúšikom - ale aspoň kládla otázky.
....každý kto má základné znalosti o tom ako funguje kultúra unás vie že závisí vo veľkej miere od štátnych dotácii,čo nie je inak aj v iných štátoch Eu.Knižnice sú pri dnešných cenách kníh,ktoré sú už luxusným tovarom ako bežným produktom dennej spotreby absolútne nezastupiteľným prvkom nielen vo vzdelávaní detí a maloletých ale veľmi pomáha aj tým skôr narodeným.Všetko samozrejme záleží aj na tom kto ich vedie a kto v nich pracuje. Podľa mňa je psou povinnosťou ministerstva kultúry zabezpečiť aby tie knižnice,ktoré ešte dodnes existujú prežili aj do daľších rokov, fungovali a dostávali aj nové knižné prírastky. Ešte za socíku existoval zákon,ktorý vydavateľom prikazoval z každého vydaného titulu poslať istý počet kníh aj do knižníc.nevidím na tom zákone nič zlé,pokiaľ by sa tie knihy posielali do knižníc opäť..povedzme 50-100 ks aspoň do tých okresných. Úlohou ministerky kultúry je hlavne podporovať a chrániť a motivovať pôvodnú slovenskú kultúru a jej tvorcov a nie ju ničiť
Tie povinné výtlačky majú inde rôzne šikovne ošetrené - dotácia al. preplatenie poštovného a podobne (prekvapivo ich spomína aj tá analýza s dlným názvom). Návrh pre situáciu u nás v tom však počítal so skromnejšou možnosťou - znížiť ešte viac počet povinných výtlačkov, predĺžiť lehotu na ich posielanie (zrejme aby sa za odmenu zasa ochotnejšie posielali) - to sa týka zákona - a ako kompenzáciu prideliť knižniciam nejaké prostriedky na nákup vraj možno (aj) vhodnejších kníh (čo sa mi vidí min. nesystémové) - čo však už asi nemusí byť tak celkom v zákone, a teda ide perspektívne o holuba na streche. Pri zvážení nákladov na distribútorov, obch. siete či poštovné je sa asi nad čím zamyslieť a netreba vidieť náklady hneď podľa maloobchodnej ceny (:-))).
Veronika, je skutočne smutné, a pre slovenskú kultúru doslova devastačné, že máme za ministerku, kultúry úplne nekompetentnú osobu, ktorá nemá ani šajnu o tom, aký význam má kniha pre rozvoj dieťaťa, tínedžera,či vôbec človeka a musia jej to vysvetľovať knihovníci. Táto osoba už viacerými svojimi krokmi dokázala, že ani netuší o čom je koncepčné riadenie svojho rezortu,nerozumie nielen literatúre,divadlu, filmu, ale kultúre en block a je len radovou , poslušnou, dosadenou "figúrkou" svoje strany-OĽANO, ktorej jedinou kvalifikáciou na jej funkciu sú 3 roky na pozícii učiteľky slovenského jazyka v ZDŠ a pôsobenie v detskom časopise Fifík. Osobne sa ako autor, spisovateľ a publicista hanbím za to ,že takýto, pochybný, stranícky káder rozhoduje o existencie , či skôr cielenej likvidácii , pôvodnej, slovenskej kultúry na Slovensku čo je doterajšie kroky len potvrdzujú
Andy Turan
Odporúčame