je to presné, agresívna menšina budí dojem, že väčšina si myslí to isté, lebo všetky média jej patria... A my čo? Tak si pripravme transparenty a pravidelne sa stretávajme niekde na korze na Hviezdoslavovom, alebo každý kde je ho najviac vidno!
Podľa:vlákien iba prvá úroveň času |
najnovšie po najstaršie najstaršie po najnovšie |
S ekonomickym neoliberalizmom nesuhlasim, ale s tym spolocenskym v istych oblastiach ano. Registrovane partnerstva 2 osob rovnakeho pohlavia funguju napr. v Cekej republike a ziadna Apokalipsa tam nenastala. Takze autorke clanku by prospelo menej primitivnych predsudkov a viac zdraveho rozumu a otvorenej mysle bez predsudkov.
Liberalizmus je vlada bohatych a to nie su ludia ziviaci sa z platu alias viac ako 95% ludi Slovenska. Ktory liberalny politik haji tuto naprostu vacsinu ludi Slovenska?
Pre liberalistov je napr. neprijatelny Blaha. Co robi Blaha menovite zle pre tu naprostu vacsinu ludi Slovenska ?.
Slovenska naprosta vacsina je v sucasnosti rozdrobena a to sa bohatym paci. Plati rozdeluj a panuj a na tom liberalizmus peknymi recami o demokracii, slobode, moralke si zaklada. No plati to len kym nie je ohrozena ich vlada a potom nevaha sklznut az k fasizmu a k potlacaniu protestov ak by chudoba chcela viac podielu na vytvorenej hodnote..
kratke zhrnutie
___
1. MICHAL TRUBAN - predseda Progresívneho Slovenska, ktorý sa v minulosti preslávil tvrdením, že volebné právo by mali mať iba bohatí. A robotníci, ktorí si nevedia nájsť prácu, sú podľa neho leniví. Bol členom SaS a otvorene sa hlási k liberalizmu. Arogantné zbohatlícke monštrum.
2. JOZEF MIHÁL - bývalý minister práce Radičovej vlády za SaS, ktorý sa preslávil tým, že chcel zrušiť príplatky pri narodení dieťaťa, ktoré zaviedla Ficova vláda. Ako minister plánoval radikálne osekať rodičovské príplatky, v čom ho musela zastaviť Radičová. Po Kaníkovi druhý najväčší sociálny netvor v galaxii. Dnes v strane Spolu.
3. RICHARD SULÍK - jeden z najextrémnejších neoliberálov na Slovensku, ktorý sa už dnes otvorene vyhráža osekávaním verejných výdavkov a sociálnych programov, no zato veselo obhajuje znižovanie daní pre korporácie a boháčov. Pre takých, ako sú Kočner či Haščák. Nečudo, že tak rád chodil na raňajky s Kočnerom. Sulík je žolíkom pracháčov. Je lídrom SaS.
Prirátajte si k tomu MIROSLAVA BEBLAVÉHO z SDKÚ (dnes Spolu), ktorý asistoval Kaníkovi pri protiústavnom odoberaní invalidných dôchodkov. V čase jeho pôsobenia sa odohrala aj kauza Gorila, ktorá sa spája s jeho materskou SDKÚ. Chalan je zo zbohatlíckej rodiny privatizérov a tvrdo vždy kopal za neoliberálnu pravicu.
A potom, samozrejme, MARTIN POLIAČIK. Kedysi ideológ SaS, dnes v Progresívnom Slovensku. Okrem toho, že sa verejne chválil užívaním heroínu a pervitínu, je známy tiež podporou tvrdej neoliberálnej pravicovej politiky. Zhruba ako Sulík.
TOTO SÚ NOVÉ TVÁRE? TOTO JE STRED?
Milí priatelia, toto je tá alternatíva. Tie nové tváre. Ten sladký "stred".
Štyria z piatich boli pri Dzruindovej či Radičovej pravicovej vláde a asistovali pri obludných protiľudových opatreniach. Toľko k "novým tváram".
A všetko ťažkí pravičiari a neoliberáli. Chcú osekávať štát, kopať do chudobných a pomáhať bohatým korporáciám. Toľko k tomu "progresívnemu stredu".
ROZOBERÚ SOCIÁLNY ŠTÁT NA ŠRÓBIKY
Zaujimave. +++ Liberalizmus je pricinou extremizmu co mozno dokazuju volebne vysledky v mnohych EU krajinach.A ko profesionalny cynik verim iba v to ze nakoniec nic netrva vecne a cim viac sa veci menia tym zostavaju tie iste.Jedinu vyhradu(s ospravedlnenim) voci vasemu clanku vydim tych "normalne zmyslajucich ludi" Co dava otazku kto nakoniec pani Caputovu zvolil? A co bol dovod ich rozhodnutia a ich kriteria.Moje je jednoduche .Malebny damsky zadok a moj hlas je garantovany :-).Ok znie to sice velmi jednoducho ale nakoniec rola prezidenta v parlamentarnej demokracii je z velkej cast formalna.....
od krku vyssie po maskovani
je to pekna plavovlasa blondynka,
co viac ovce potrebuju k tomu,
aby ju volili :o)
Viete stary kamo.Ja som tu vedeny ako nepriatel naroda Sovenskeho(nepravda)... Potrebuje narod Slovensky dalsi prde...y ksicht neakoho hochstaplera? Nemali ste ich nakoniec dost:-))...Osobne si vyvesim portret vasej vazenej prezidentky v spalni.Ked pre nic ine tak pre motivaciu.Mozno tie modre saty su dovodom? Alebo som z manzelkou uz prilis dlho:-)))
caputova je cisto marketingovy produkt asi ako nova vodicka na rast vlasov :o) co jej napisu vie povedat aj bez papiera a presvedcivo, nie ako Kiska, ktory aj ked cital z papiera, vzdychal ako zduta koza. cize sa sorossovym chlapcom hodi ovela lepsie do kramu, aby fungovala ako ich hovorkyna. kludne si ju mozes dat na stenu do spalne, koniec koncov je to sukmenovkyna, ani nebudes hresit s nejakou gojimkou :o) je to nova ziva panenka maria !! aaron shaviv sa vyzna v takychto veciach, je to odbornik :o)
Zial je to vysledok korupcie spomenutych akterov zahranicnym kapitalom cez "ngo" v kontexte ich programov. A robili a robia to za tvrde peniaze. Protislovenskou ceresnickou sa stihol este korunovat vyznavac ceskeho "cechoslovakizmu" t.j. ceskeho nacizmu v praxi pan Kiska. Matriozky deticiek NKVDakov na kolotoci financovanom ale uz amikmi. Soros ma tiez us-obcianstvo. Korupcia ako vstupenka do politiky! Takych treba vykopnut pri volbach na skladku...
úbohá frustrovaná osôbka s marketingovým menom Slavena, to písanie Ti vôbec nejde, skús upratovať alebo žehliť
Vidim, ze pani je frustrovana z toho ze vo volbach spolu so Sergejom dokazali oslovat iba minimum volicov. Draha pani, vy zijete v 18om storoci, ked frcalo narodne obrodenie. O 20 rokov vam na tieto nezmysli nesadne ani zasrana mucha.
Liberalizmus a suvisiacu slobodu slova a nazorov treba asi naozaj zrusit.
Ved predsa nie je normalne aby osobka ako tato Slavena mohla verejne uverejnovat svoje bludy a fantazmagorie v slovenskom denniku... Zmerat jej teplotu tlak, zobrat otlacky, hodit do kazajky a odviest na hranicu UA a RF.
Tam jej bude fajn...
spomenuty a kritizovany "Liberalizmus" v texte nema zo slobodou slova nic spolocneho.
Prave ste stihnli aj demonstrovat v riadkoch, ze v realite nie ste "liberal" ani demokrat, ale zastanca totality a jej likvidacnych metod. Vyrobili ste si nepriatelku a prve co vas naopadlo, je zlikvidovat ju. Mate podla autorky psychicky defekt nenavisti...
Slavena a akú poruchu máš ty,ked vypisuješ takéto sprostosti,hm?Takéto drísty vypisujú vačšinou takí chudáci,čo už melú z posledného..
Mne pripada velmi zabavne, ked prave liberalizmus moze za to, ze je tu sloboda slova vdaka ktorej potom pani blogerka moze sirit svoje nezmysly! :D
JE zabavne, ako sa mila blogerka snazi dokazovat, co je to vlastne rodina! Ona sa sama rozhodla, ze rodina je zena a muz! :D Uz nie deti! Uz nie stari rodicia, uz nie surodenci! To proste podla expertky blogerky uz rodina nie je! :D
Cize ak som ja chlap a mam brata, tak sme dvaja muzi a tym padom uz nie sme rodina! Preto sa zabavam, ked niekto taky ako tato pani blogerka stouto svojou pokrutenou logikou pise o psychickej poruche! Jej hlupost uz nie je psychicka porucha? :D
Prepáč, ale ja nerozumiem čo ti liberál zakazuje? ako ťa liberál ohrozuje? naše krásne Slovensko. Aké patetické. ale čo si tým vlastne chcela povadať? Akí máme byť vlastne? Čo máme spraviť pred svetom, ktorý je čím ďalej tým viac otvorenejší?
Som liberal a s titulkom nesuhlasim, ale je pravda, ze sucasny modny Neomarxismus, resp.Slnieckarstvo, je prilis radikalna odnoz liberalizmu, ktora vysla z univerzitnej intelektualnej pody a da sa uplanit iba tam, nie v realnom zivote, lebo v realnom zivote sa javi ako nebezpecny anarchizmus, ktory bura, ale nic nestavia.
Hipisacka a greenpisacka Caputova je teraz iste medialna hviezda, ale mam obavy, ze jej hviezda po case zhori ako meteor.
ono zalezi na tom, co si clovek predstavuje pod liberalizmom, lebo vyznamy tychto slov sa dost casto menia. Na nete sa da najst aj toto:
"Dnešný liberalizmus
Vo vyspelých krajinách, ako napríklad vo Švajčiarsku, sa presadila táto definícia liberalizmu:
Sloboda a zodpovednosť – pre každého bez rozdielu. Sloboda a zodpovednosť ako ekonomická, tak politická, tak sociálna."
Myslim, ze na tom nie je nic zle. Moja osobna skratena definicia je jednoducha: opak konzervativizmu. a ano, povazujem sa za liberala a odmietam, aby ma niekto oznacoval za slnieckara. Clovek, ktory v tom nevidi rozdiel, je u mna hlupak.
Správne! Ja som tiež liberál, ale riadim sa rozumom a ctím si aj tradície. Bez spätosti s našimi predkami by to bolo ako snaha stromov rásť bez koreňov.
Je mi ľúto tých diskutérov, ktorí si myslia, že sloboda a demokracia znamená beztrestne zverejňovať svoje (úbohé) názory. Čím menej vedia o svete a živote, tým hlasnejšie a častejšie to dávajú najavo. Ak sa rozumní budú iba nečinne prizerať, o pár rokov budú veľmi prekvapení, keď sa ich deti či vnúčatá budú presvedčení, že zem je plochá, 2x2=7, na Mesiaci človek ešte nebol atď.
Odporúčame