Počul som, že vraj všetky základné melódie už vychytal Mozart... Ale dajú sa urobiť ešte mnohé variácie...
Počul som, že vraj všetky základné melódie už vychytal Mozart... Ale dajú sa urobiť ešte mnohé variácie...
Tiež som si to všimol. Súčasné pesničky dávajú v súkromných rádiách, tam ale treba počúvať aj moderátorov.
Milý Štrkáč, ty nikdy nesklameš. Vďaka za doplnenie článku.
Moc ďakujem, už som ju doplnil do článku.
Veď aj ja tak vravím... Viktor Coj. Vďaka za link na YouTube.
Moc ďakujem za plusky. Trochu mi teraz pripomínajú kríže na vojenskom cintoríne...
Po slovensky som bohužiaľ túto pesničku ešte nepočul. Vlastne, v rádiu som Lili Marleen nikdy nepočul. Ani nemeckú ani anglickú verziu. Kto vie prečo...?
Áno, na Ukrajine žije veľa národností. Tak, ako na Slovensku. Územie dnešného Slovenska patrilo kedysi k Československu.
my Slováci nemáme kráľov iba včelie kráľovné...
krátky účes má šmrnc... každá baba s krátkym účesom je kráľovná krásy...
"a Winnetú vigvamban van"
To je naozaj tak, ako píšeš. Niekedy je dosť veľký rozdiel aj medzi piesňou na videoklipe a jej verziou na koncerte. Niektorý naši speváci to mali podobne ako Neckář. Napr. Pavol Hammel. Mal pár piesní v strednom prúde ktoré dokola dávali v rádiu. Medulienka, Učiteľka tanca. Ale to čo má na platniach je nejaký okrajový žáner. Skladby z LP Na druhom programe sna a Zelená pošta som v rádiu nepočul
Mne sa v tomto článku páči, samozrejme, všetko ale najmä asi najviac, predsa len, Leonard Cohen
Pardon, ten stream v priamom prenose mi asi 10 min. na začiatku nefungoval.
Vďaka za pripomenutie jediného slabšieho miesta v mojom minulom článku :) Bohyne by som si mal viac všímať. Pekný deň...
Áno, stačí sa spýtať. Aj sanskrit - písmo a jazyk - má pôvod v našom starom klinovom písme a v našej peknej ľúbozvučnej praslovančine. Slovanov však bolo na území Indie málo. Preto zaviedli kasty. Aby sa nesmiešali. To sa ele, zdá sa, veľmi neosvedčilo. Boli to vtedy ale úplne iné časti. Iná klíma vládla v tom priestore. Myslím, akože počasie. Strednou Áziou pretekala mohutná rieka. Vlievala sa do Aralského jazera. To bo spojené s Kaspickym a Čiernym morom. Lode zo stredomoria mohli plávať pod Karakurum a Himaláje. Nie je teda vôbec pravda, že Babylonsku ríšu a Egypt založili Maďari.
Odporúčame