Pri autokratickom režime je úplne jedno, čo vidia Bielorusi, záleží na tom, ako sa rozhodne Lukašenka. Ak im US zrušia sankcie a otvoria trhy, odbyt sa nájde. A hlavne Bielorusko je orientované na ťažký priemysel, ktorý potrebuje investície.
Pri autokratickom režime je úplne jedno, čo vidia Bielorusi, záleží na tom, ako sa rozhodne Lukašenka. Ak im US zrušia sankcie a otvoria trhy, odbyt sa nájde. A hlavne Bielorusko je orientované na ťažký priemysel, ktorý potrebuje investície.
To je v poriadku, prioritne potrebujeme riešiť Ukrajinu, a potom Izrael s Iránom a neskôr Tchaiwan s Južným Sudánom a Tigrajom.
Samozrejme, že sa neočakáva. Je pomerne známe, že Putin sa s Lukašenkom neznáša a je to čisto pragmatické spojenectvo. Skôr ide o to, že po Ukrajine sa podobná kuca-paca dá očakávať aj v Bielorusku, a US využívajú okno príležitostí, aby sa tam dostali skôr, ako sa tam naplno usadí Čína. Určite je zaujímavý Belaz, traktory v MTZ, ptaš, rašelina, ... A keďže Čína prepravuje kontajnery cez Bielorusko, prečo by ich Amíci kus nepodpichli, keď sa dá...
V neposlednom rade - ochrana východného krídla NATO, keď pri Americkej hoci len čisto civilnej prítomnosti (jasne, aj s poradcami a agentúrami typu Blackwater) v Bielorusku by Rusi mohli definitívne zabudnúť na Suwalský koridor a pravobrežná Ukrajina by bola chránená z troch strán.
Sme, bohužiaľ, absolútne závislí od amerických platobných kariet, GPS, operačných systémov počítačov i telefónov, internetových vyhľadávačov, sociálnych sietí, filmov, fast foodov, dve tretiny zbraní a polovica civilných lietadiel. Vo zvyšku sme závislí od Ázie, ale ideme sa tváriť, že EÚ je nejakým dôležitým svetovým hráčom, namiesto aby sme si pozametali pred vlastným prahom.
V base si to dúfam užije. Zaslúžene.
"Kučerka verí, že dokáže svoju nevinu: Vediem riadny rodinný život. Žiada domáce väzenie"
Hm, a prečo žiada domáce väzenie, ak verí, že dokáže svoju nevinu? 🙃🙃🙃
Dohodnuté divadielko. Cena ropy dosť prudko klesla.
Ďalšia z vecí, ktoré sa v rámci konsolidácie dajú v pohode vypustiť.
Portugalsko je ešte ďalej.
No, provokujú, provokujú. Až si jedného dňa tí traja sadnú, a Rusi dostanú Ukrajinu, Čína Taiwan a US Grónsko. A svet ani necekne.
Chce byť americkým poskokom, ako jeho tatko. Hlavne že v januári nahovoril Trumpa, aby s Iránom nepodpísal jadrovú dohodu...
A susedný Irak obdobne. Výsledkom je v oboch prípadoch, že po ich vyhnaní prišli k moci džihádistickí extrémisti. Čo bol, koniec-koncov, aj prípad Iránu v 1979...
Je úplne jedno, čo mu bolo. Zrámoval ľudí a je za to v plnej miere zodpovedný. Pokiaľ je epileptik, ide ešte aj o úmyselný trestný čin, keďže podľa cestného zákona vodič nesmie viesť vozidlo, ak jeho schopnosť viesť vozidlo je znížená chorobou. Je to presne to isté, ako ožratý Dědeček...,
Migaľ je nezorientovateľný.
Vraj "dobiehania priemernej životnej úrovne v Európskej únii "... Keby skutočnosť nebola tristná, aj by to pobavilo. 😜😜😜
V krátkodobom horizonte Irán prehral, teraz diplomati potrebujú vytvoriť červený ústupový koberec, aby nestratili tvár.
V strednodobom bude platiť to, čo u všetkých islamistov - vy máte hodinky, my máme čas. Ono neodpúšťajú. Nazhromaždia drony a spolu s pochybnými spojencami budú robiť Židom to, čo Rusom robia Ukrajinci. A to bude iný bašável...
Asi tak... 😢
Záleská nemusí byť zlá sudkyňa, ale je politicky angažovaná, resp. nejaví sa ako nezávislá. O stupeň nižšie, kde sa nerozhodujú politické veci, by jej to svedčalo, ako sa dnes vraví.
Rozhodovať pol roka o námietke je dosť dlho, ale to nech si medzi sebou utrasú sudcovia.
Možno by sa investigatívci mali pozrieť na to, koľko veci Harkabusovi ešte ako prokurátorovi prešlo u Záleskej a koľko neprešlo.
Odporúčame