Na základe Budapeštianskeho memoranda mohli signatári USA a UK pomôcť Ukrajine už teraz, ale nechceli. Podobne Francúzi.
Ako člen NATO by UA dostala to, čo by jednotlivé štáty uznali za vhodné. Nevidím nič, čo by mali poskytnúť navyše. Nevidím dôvod, prečo by mali chcieť ísť do vojny, ak nechcú teraz.
Ano, chcú. A ostatní im v tom veľmi brániť nechcú, len do miery, pokiaľ je to pre nich výhodné.


