Dáva, nižšia sadzba je nezmysel. Ľudí naštve čokoľvek, čo urobí tá politická partia, s ktorou nesúhlasia.
Dáva, nižšia sadzba je nezmysel. Ľudí naštve čokoľvek, čo urobí tá politická partia, s ktorou nesúhlasia.
Náročnú literatúru vydávajú úplne iné vydavateľstvá, ako komerčné. A budú ju vydávať aj naďalej, lebo záujemcom o náročnú literatúru tých pár centov chýbať nebude.
Druhá vec - braková literatúra je často zaťažená licenčnými poplatkami, čo ju neúmerne predražuje. Príkladom sú detské knihy, do ktorých sa ani siahnuť nedá, a tak sa snažíš učiť decká básničky, ktoré sa ani trochu nerýmujú, ale hlavne, že sú tam labky a superhrdinovia...
Skúška správnosti - nová daň prinesie do rozpočtu dodatočných zhruba 13 mil. EUR, čiže cca 2 eurá na obyvateľa, takže 50 centov mesačne na priemernú rodinu. Viac samozrejme zaťaží tých, čo kupujú viac drahších kníh, čo tí najchudobnejší nie sú.
Ďalšia vec - netreba nevyhnutne čítať novinky, staršie knihy sa dajú kúpiť v akcii. A ak niekomu fakt bude vadiť DPH, čo mu bráni kúpiť si slovenské knihy cez české donášky?
Milí zelení,
na cenu kníh má viac ako DPH vplyv cena papiera, však?
Od roku 2021 rapídne rastie. Prečo? Lebo energie a potreba zbavovať sa vraj neekologického jadra a dokonca plynu a nahrádzanie plastov papierom, napríklad nezmyslov ako slamky a podobne. Nechcem diskutovať o (ne)správnosti týchto opatrení, ale po zdražení energií sa trh nezrútil, naopak, rastie. Takže zase raz dvojaký meter...
On nepíše o tom, koľko sme venovali, ale o koľko narástli náklady.
Veľmi rozumný názor.
A policajti pôjdu to auto rýchlo hľadať niekde vo vnútrozemí? :-)
Ako asi tak stotožní AI nejakého migranta zo subsaharskej Afriky? Keby aj náhodou sedel za sklom a nie napchatý v dodávke alebo kamióne...
Namiesto ochrany vonkajšej hranice Schengenu si zatvárame hranicu vovnútri. To nevymyslíš - to je EÚ.
"Používať knihy na politické ciele? Zvrátené, hovorí odborníčka."
Presne tak. Však milí múdrejšia časť národa...
"Ohrozený je celý literárny vesmír. "
Tak téma sa už fakt viac nafúknuť nedá :-))))
Keď sa chce, tak sa zrazu dá.
A preto logicky postavili aj tie mosty.
"Podľa Sikorského to bola hypotetická otázka"
Ach jaj, už sa zase nemôže hovoriť pravda...
Chudák maco - všade samá ryba, mrož a tuleň - a keď si prišiel na zeleninku, tak ho odbachli.
Vyobjímajú psíčka a bude zase fajn.
Tých divých koní je tam dokonca viac ako ľudí.
A kto z nich je oligarcha?!
Peklo neskončí, ešte tam majú dvojičku toho mosta, ktorý bude teraz oveľa zaťaženejší, keďže pár mesiacov/rokov pôjde všetka doprava tade. A cez mesto majú už dlhšie zavretý ďalší most - prvú z dvojičiek opravili, tanto tam pár rokov stojí zavretý. Zohrnať prachy a kapacity na tri mosty bez skolabovania dorpavy bude slušná fuška. A smerom na Brezno je ďalší, a tam ešte aj stavajú diaľnicu. Hodne štestí! :-)
Musím povedať, že príjemne prekvapili. Čakal som, že budú získavať búracie povolenie v lepšom prípade tak tri mesiace, do toho pindanie kadejakých pamiatkárov, zelených a kopy mudrlantov. Zdá sa, že časť problému vyriešia fakt v na slovenské pomery rýchlom čase.
Odporúčame