Keby...
"Gröhling reagoval na vystúpenie Igora Matoviča v rozprave, ktorého označil za trójskeho koňa Smeru"
Tak, a ide sa k podstate. Je úplne jedno, či Šimečka bude alebo nebude podpredsedom, podstatné je rozdeliť konzervatívnu a liberálnu opozíciu.
Podstatné je, ako dopadne dovolanie. Preto mohol aj Truban nečakane rozhodnúť tak, ako rozhodol.
Iste. Každý má svoje priority.
Štát nemá suplovať súkromné nadácie. A mimo-vládky majú byť napojené na financie mimo vlád. Namiesto šaškární okolo odvolávačiek mohli prijať zákon, ktorý zakáže štátu a podnikom s účasťou štátu sponzoring. Ak niekomu chýbajú zdroje, fundraisingových portálov a la donio je hŕba. Ak sú progresívci takí čestní, ako sa tvária, mohli to navrhnúť...
"Pôvodne som ani nemala na túto schôdzu prísť, pretože mám malé dvojtýždňové bábo, ale nedalo mi to, lebo toto odvolávanie je jedna veľká fraška"
Tak logika hovorí, že ak je to len jedna fraška, tak sa na ňu zvysoka vyondiem, nie?
"V obci si nemôžu dovoliť prevádzkovať ani futbalový klub, ani organizovať kultúrne podujatia."
No tak namiesto futbalu budú svietiť a nadrbávky budú organizovať súkromníci...
EÚ, alebo minimálne členovia Schengenu, to mali mať už dávno. A tých na nafukovačkách bez povolenia posielať jednoducho späť.
Ešte raz - kde vyhlásil, že Krym sa musí vrátiť Ukrajine?
"Zelenskyj má plán víťazstva. Bude mať taký silný 'psychologický' dopad, že Rusko prinúti rokovať, tvrdí"
Nerobí mu poradcu matovič, ktorý je na SK nejak nápadne ticho? :-))))
Ukrajinci pekne odrbali Rumunov. Aby to nebolo neobývané skalisko, postavili tam budovu pošty, kde vrtuľníkom denne vozili jedného neboráka :-)
Kováčika odsúdil zatiaľ jeden súd a uvidí sa ešte, lebo je tam mimoriadny opravný prostriedok. Ale Kováčik nemal so SMERom nič, to bolo o Takáčovcoch a dajme tomu spoločný nepriateľ. Inak bol nominantom KDH a prechádzal parlamentom ústavnou väčšinou.
Po korupcii treba ísť, po všetkej, súhlasím. Len sa obávam, že na tom nik z politikov nemá reálny záujem...
Samozrejme, že Ukrainci mali na Kryme námornú základňu. Volala sa Південна військово-морська база a mala sídlo v meste Novoozerne v západnej časti Krymu.
"Erdogan: Krym sa musí vrátiť Ukrajine."
A kde to vlastne povedal? Lebo v článku sa píše o neochvejnej podpore územnej celistvosti, suverenity a nezávislosti Ukrajiny a o tom, že návrat Krymu Ukrajine je požiadavkou medzinárodného práva. A o želaní, aby sa vojna skončila spravodlivým a trvalým mierom založeným na územnej celistvosti, suverenite a nezávislosti Ukrajiny.
Problém je v tom, že sa to celé spolitizovalo. Časť ÚŠP a NAKA viedla veľmi účelovo a teatrálne stíhania, druhá časť spektra sa po nástupe k moci účelovo bránila. Nepochybujem o tom, že tam bol aj úmysel pomôcť svojim.
Pozri si zoznam najväčších káuz, záhadne sa po nich nešlo (napr. mýtny tender so škodou 700 miliónov, IT zákazky, tendre na železniciach, ...), ale šlo sa po ľuďoch blízkych Ficovi a Kaliňákovi - Brhel (Imrecze a spol.), Výboh, Bödör (Gašpar) zväčša kvôli 50-tisícovým úplatkom, kde bol cieľ opatreniami na hrane zákona ich zlomiť a donútiť k výpovedi proti nim. Absolútne sa nešlo po podozrivých oligarchoch ako Poór, Kmotrík, Fiľo, Rehák, J&T, Široký..., ktorí mali k Ficovi a Kalimu ďalej...
Hej, ten je komický. Pár sudcov a advokátov, pár štátnych úradníkov. Ešte aj ten nešťastný Kováčik je kádehák. Celý naratív bol SMER a nie reálne riešenie korupcie. Inak by museli ísť napríklad po mýtnom tendri a podobne, čo sa im veľmi nechcelo :-)
Podľa mňa áno. Odosobnime sa od toho, že sa to týka možno 5 politikov, 5 sponzorov SMERu a možno 20 ich politických nominantov, z ktorých by to väčšina na súde aj tak uhrala. Ten čas je pridlhý, akurát sa tak posúvajú spisy z miesta na miesto, lebo vyšetrovatelia pomedzi to riešia kopu ďalších vecí.
Už som to písal inde, samotný proces trestného stíhania je preformalizovaný a pridlhý, už dávno mal byť novelizovaný trestný poriadok, ideálne v zhode naprieč celým politickým spektrom.
P.S. Áno, konajú aj v svoj prospech, to je nepopierateľné
Pozri, ak niekto niečo urobil, treba ho odsúdiť. Ak sa to naťahuje 4 roky, niekde je problém a treba ho riešiť. Ak niekto zobral úplatok a niekto o tom svedčí, čo ďalšie k tomu treba celé mesiace a roky? Toto predsa nie je žiadne zložité vyšetrovanie.
Premlčacia lehota má význam, lebo ak jednoduchým prípadom OČTK nepohnú roky, tak načo to má zaberať kapacity? Potom sa nestíhajú ďalšie veci a nabaľuje sa to. Nehľadiac na to, že po rokoch už aj kvalita svedectiev nutne upadá... V praxi - niekto niekomu strčil do ruky obálku a prizná sa. Polícia to preverí. Buď to dokáže alebo nie. Čo ďalšie ešte môže nájsť o 5 rokov?
Aktivita má smerovať hlavne k znemožneniu obštrukcií a zúženiu vecí, ktoré sa dajú formálne namietať, lebo takto to dokážu advokáti s prstom v zadku naťahovať roky.
DPH na vstupe sa zamestnávateľom odpočítava, takže sa nezmení nič.
Nákupy neplatiteľov DPH z domácej produkcie majú zanedbateľný vplyv na objem výroby našej proexportne orientovanej ekonomiky, a tým aj na zamestnanosť. Tá je skôr ohrozovaná príplatkami a neustálym rastom minimálnej mzdy a odvodov. Ale keďže je akútny nedostatok pracovných síl vo všetkých odvetviach, ani tam vplyv nebude.
Odporúčame