Áno, o tom hovorím.
Tak šejk je známym odporcom Iránu. Takže tipujem, že aj nebude stavať skládku pri Abu Dabí, tak Zuza citlivo povníma a spraví, čo povie :-)))
Iste, ale judikát bude úplne jasný aj pre ostatné prípady.
Arogantnosť hráča je jedna vec, pridrbané otázky médií po zbabranom zápase druhá. Čo iné im mal vlastne na to odpovedať?
Odkedy ESĽP rozhodol o ich neprípustnosti, bolo to už aj tak jedno - ako dôkaz boli nepoužiteľné.
Na druhej strane - boli minimálne silnou indíciou k tomu, kde hľadať dôkazy. Ak sa to za tie takmer dve desaťročia nepodarilo, bude fajn, ak sa polícia bude zaoberať niečím zmysluplnejším...
Poslanci možno zmenia rétoriku na pár dní, ale po prvej slovnej prestrelke to vypukne naplno a s ešte väčšou intenzitou, lebo si začnú na oči vyhadzovať staré hriechy a hádať sa, kto za to môže viac. Ako vravievali naši predkovia - starého psa novým kúskom nenaučíš...
"My sme to neboli, hlási Izrael"
No len že oni sa aj tak nikdy k žiadnym útokom v zahraničí nepriznávajú... ;-)
Blanár nemá vplyv na bránenie sa Ukrajiny voči Rusku.
Slovensko zatiaľ nemá dôvod brániť sa voči Rusku. A bude fajn, ak to tak zostane.
Áno, je dôležité, aby nechytil hviezdne maniere. Potrebuje dozrieť správnym spôsobom.
V Iráne aj tak platí to, čo povie Chameneí...
Vidíš, na ňom to prežil. A posledne letel na americkom Bell 212 a neprežil....
Slafkovský má bod na zápas. Presne toľko, ako hviedza Bedard. Bez Slafkovského by sme včera nemali ani bod. V nájazdoch bol jediný, kto dokázal skórovať. Má čerstvých 20 a v nohách 82 zápasov v najlepšej lige sveta. kde musel vzdorovať neprajníkom. Fakt je takým zlyhaním, ako sa traduje?
Ľudský inštinkt je, že zamrzneš. Kým pochopíš, čo sa vlastne stalo, je dávno po streľbe. Tá trvala necelé tri sekundy. Tie bariéry len tak ľahko nerozoberieš, veď aj to je jeden z ich účelov :-). Rozoberajú sa smerom dohora, ochrankár ju mohol preskočiť, lenže zaskočení zostali všetci, pretože doteraz sa dali očakávať nejaké hody paradajkami alebo vajciami, ale nie streľba.
Ale ako píšeš, vyšetrovatelia vyšetria.
Idiot, ktorý to všetko začal, sa ozval...
"Absurdné, Západ sa bojí porážky Ruska, ale nechce ani aby prehrala Ukrajina"
No ono je to presne to, aby sa Ukrajina vzdala časti území výmenou za mier.
Za dva-tri roky si väčšina utečencov dokáže vybudovať zázemie - nájsť prácu, ubytovanie, kamarátstva aj partnerské vzťahy, deckám školy a škôlky. Kto a prečo by sa vracal do horšieho? Skôr sa dá čakať, že ešte za rodinami po vojne príde pár desiatok tisíc chlapov. A s narastajúcim časom sa to bude iba prehlbovať. Ukrajina už počet obyvateľov 30 miliónov asi neprekročí.
Dosť ma prekvapuje, že sa do dronov ešte nepustili napr. Letecké opravovne. A ešte stále je v produktívnom veku dosť ľudí, čo zažili letecké modelárstvo vo Zväzarme. Tam by priestor určite bol.
Drony s AI určite význam budú mať, Rusom sa charkovská ofenzíva podarila hlavne preto, že dokázali pomocou REB úplne vypnúť Ukrajincov. Navyše šíria internetového pásma je limitovaná, čo bráni vyššiemu množstvu naraz použiteľných dronov. Limitujúci je aj dosah operátorov, atď... A určite budú zaujímavé drony loviace drony a drony chrániace drony, atď... Rusi i Ukrajinci budú mať v tomto dosť navrch. Riziko je samozrejme, že sa k tomu môžu a zrejme aj dostanú rizikové režimy.
Ale zase z opačnej strany - ak je dĺžka frontu hoci 1000 km a na každom kilometri chceš mať aspoň 10 dronov, sú to obrovské nároky na operátorov, spojenie, logistiku...
Tie spôsoby ľahkej dopravy sú dosť zaujímavé. Pri opotrebovávacej vojne majú malé skupinky svoje čaro.
Ťažký guľomet. Viac k tomu asi netreba dodať. :-)
Takto - Rusi majú podstatne viac dronov, ale majú obrovský problém, že nevedia meniť frekvencie, takže Ukrajinci ich pomerne jednoducho dokážu rušiť. A Rusi sú zatiaľ dosť nepružní, takže nevedia to efektívne vyriešiť. A problém majú aj pri vlastnom REB, ktorým si rušia aj vlastné drony. :-)
Repasy sovietskej techniky by som nepodceňoval - v teréne sa to dosť dobre opravuje a ono to slúži najmä ako palebná podpora. Okrem toho ich vedia dosť získať aj z iných krajín. Ale áno - dlhodobo je to neudržateľné. Lenže - keďže všetko je sledované dronmi, paradoxne sú úspešné akcie na rýchlych, neobrnených vozidlách - Rusi podnikli pár úspešných výpadov na motorkách a dokonca na golfových vozíkoch., na ktoré sa pomerne ťažko navádza presná paľba.
Rusi prehrať nemôžu - majú obrovskú stretegickú hĺbku a sú a ešte dlho budú schopní zasiahnuť doslova akýkoľvek cieľ kdekoľvek na Ukrajine. Môže nastať remíza, ale proti Ukrajine hrá čas - aj preto, že sa pokúšajú stať súčasťou demokratického sveta.
Odporúčame