Ukrajinská Luhanská oblasť vraj padla, Rusko hlási úplné dobytie. Mapy hovoria inak
rusi napriek vysokým cenám ropy inkasujú nemej penňazi ako v januarí ked bola cena ropy na úplnom minime 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Ruské námorné prepravy ropy minulý týždeň
V Primorsku boli naložené 4 tankery namiesto 10 a v Usť-Luge 2 namiesto 8.
▪️Priemerná cena ropy Ural za štyri týždne vzrástla v Primorsku na 73,2 USD a v Novorossijsku na 71,5 USD. Minimá boli 36,3 USD a 34,2 USD. To je +37 USD v porovnaní s januárovými minimami. Napriek rastúcim cenám výrazný pokles dodávok spôsobil prudký pokles objemu exportu.
takže zarobili menej ako na ked mali najmenej ....
a to sa nebavíme že teraz tam už tazko nieco vobec nakladaju....
plus ak k tomu ešte prirátate tot tak to je úplná katastrofa:
Generálny riaditeľ Rosnefti uviedol, že v marci prekročili sadzby za prepravu ruskej ropy do Indie z baltských prístavov 20 dolárov za barel. To je desaťnásobok nákladov na prepravu ropy z Ruska do Európy zo začiatku roka 2022.
🤣🤣🤣🤣