NnN1 a veríte, že miestne obyvateľstvo na späť dobytých územiach ich bude vítať s nadšením?
NnN1 a veríte, že miestne obyvateľstvo na späť dobytých územiach ich bude vítať s nadšením?
Stanko1 váš "civilizovaný svet" prehliada genocídu palestíckeho obyvateľstva v Gaze, takže rozhodne až tak civilizovaný nie je.
1%, 2%, 3%, 4% a 5% z HDP je vhodné porovnať s príjmami štátneho rozpočtu v roku 2023 boli - 23,78 mld. €. Takú sumu je nemožné vziať z iných kapitol ŠR a tak je to možné len na úkor zadlžovania. Zadĺžené štáty sú najviac lojalne voči svojim veriteľom. A možno o to v budúcnosti ide...
Keď sa pozriem na titulnú fotku: https://www.youtube.com/watch?v=gqN47xd446E
tory predovšetkým Zelenský mal naplniť sľuby, ktoré vyriekol ako kandidát na prezidenta.
Vôbec to nie je zábavné. Je to len výsledok urputnej obrany Ukrajincov. Frontová línia v každom vojenskom koflikte (ak sa posúva tak pomaly) vyzerá rovnako. Paralela je v Gaze, ktorá je zničená Izraelskými obrannými silami. Výsledok je obdobný, len to izraelské vedenie bojových operácií má mnohonásobne viac civilných obetí.
ABVilliam pri porovnávaní záleží akú štatistickú metodiku zvolíte. V súčasnosti sa mi javí ako objektívnejšia porovnanie HDP podľa parity kúpnej sily a nie podľa nominálnej hodnoty. Pri tej nominálne dosahuje HDP na obyvateľa RF 1/6 (15 000 USD) a USA (89 000 USD), avšak pri parite kúpnej sily je to 1/2 (RF 47 000 : USA 92 000).
Súčasťou povoľovacieho konania by mala byť povinnosť aby investor trvalo býval v tejto vzdialenosti (1 km) spoločne s rodinou a širším príbuzenstvom :-)
"Lokalita podľa mesta vyhovuje aj vzhľadom na hlukovú stenu pri diaľnici" - autorka článku by mi mohla vysvetliť ako protihluková stena pri diaľnici (cca 4 metre) dokáže obmedziť (odraziť) hluk, ktorý je vo výške 20 až 220 m.
Autor článku Andrej Matišák a v diskusii Zaax...
jan101 nebuďte naivný. Každa vojna má za cieľ elimináciu protivníka. K tomu sa využívajú všetky možnosti, prostriedky a spôsoby. "Rytierska" vojna neexistuje.
matador99 : Zakarpatská oblasť nikdy nebola súčasťou Slovenska. Možno by to chcelo viac študovať a netliachať z nevedomosti nepravdy.
Pravidelné sily Ruskej armády na území UKR v tom období nasadené neboli. Rusi tam boli, avšak ako kontraktori/žoldnieri.
Vojenský tribunál Červenej/Sovietskej armády v Badene, síce vynášal tvrdé tresty nad civilnými osobami, avšak nad občanmi žijúcimi v sovietskej okupačnej zóne v Rakúsku. Počas pôsobenia Červenej armády na Slovensku (do jesene 1945) bolo odvlečených do ZSSR asi 10 000 osôb, predovšetkým kolaborantov s nacistami do pracovných táborov.
(Samozrejme za prispenia slovenských udavačov s medzi nich dostali i ľudia, ktorých nevina sa neskôr preukázala). Nie sú známe prípady odvlečenia Slovákov do Badenu.
UKR chýbajú predovšetkým ľudské zdroje. Namiesto tliachania za klávesnicou sa s radosťou môžete zapojiť.
ABViliam : Na doplnenie: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/dubaj…
Operátor bojového dronu je protivníkom vnímaný rovnako ako odstreľovač (sniper). Bohužiaľ málokedy s nimi v prípade zajatia zaobchádzajú v súlade s vojnovým právom.
dd6zB4eF : https://www.facebook.com/watch/?v=6696846489…
ad2: Stála misia OBSE na UKR správne píšete "monitorovala" a "zdokumentovala", čo nie je to isté ako súdila. Policajt tiež dokumentuje nehodu ale vinníka určuje iný orgán.
"Predstava, že Američania prídu do Európy krvácať je naivná." - naivita mnohých je v nesprávnej interpretácii čl. 5 Zmluvy NATO, kde sa síce píše aj o použití OS, avšak nie primárne: ".... že bezodkladne podnikne sama a v súlade s ostatnými stranami takú akciu, akú bude považovať za potrebnú..." So zapojením USA do ozbrojených konfliktov v Európe v minulom storočí existuje reálna skúsenosť. Do 1. svetovej vojny sa zapojili dňa 6. apríla 1917, keď vyhlásili vojnu Nemecku. Vo väčšom množstve začali prichádzať do Európy v roku 1918 a zapojli sa záverečných bojov vojny. V 2. svetovej vojne sa do vojny zapojili 11. 12. 1941, keď im vojnu vyhlásilo aj Nemecko a Taliansko. Vojensky sa zapojili v novembri 1942 počas operácie Torch = vylodenie v Severnej Afrike. Na území Európy a až vylodením na Sicílii v júli 1943 (po skončení bojov - Kursk).
Rusko (resp. každá krajina) k vedeniu vojenského konfliktu potrebuje peniaze, ľudské a materiálne zdroje. Po vojne na UKR, nebude mať Rusko nič v takom množstve, aby si dovolilo viesť ďalší konflikt a už vôbec nie s akoukoľvek krajinou NATO.
Odporúčame