Prečo farma firmy nedávajú záruku na svoje covid "vakcíny"?
Prečo farma firmy nedávajú záruku na svoje covid "vakcíny"?
Kultúra "skládkovania odpadu" mi pripadá ako keď cigáni vyhadzujú svoj odpad vedľa svojich barákov. Moderným trendom je recyklovanie a energetické spracovanie odpadu! Pozitívnym príkladom je viedenská spaľovňa - kto nevie že tam je spaľovňa ani na to nepríde - https://www.wienenergie.at/privat/erleben/st…
No a čo, nech si Maďari vysielajú čo chcú. My sa z toho nenajeme a ani sa nám nezvýši životná úroveň!
Myslím si, že Smer a Hlas už nikdy nepostaví žiadnu vládu.
V prvom rade musí štát šetriť na sebe! V 1. etape znížiť počet úradníkov vo verejnej správe o 50%, výsledkom bude pokles úradníkov o 210 000, čo je úspora min. 2,5 mld. eur ročne. Napr. na MŽP SR sú nejakí vedúci odborov, ktorí majú plat na úrovni 4000 eur a nevedia za čo, lebo dokopy nič nerobia. V 2. etape znížiť platy ministrov, štátnych tajomníkov, generálnych riaditeľov sekcií, poslancov NR SR, riaditeľov štátnych úradov a inštitúcií... Predpokladaná úspora 1,5 mld. ročne. A už nie je potrebná žiadna konsolidácia!
To 1000-eurový dôchodok je vysoký, vole? Kde ty žiješ, nevidíš aké sú vysoké životné náklady?
Žiaľ nehraje sa na optiku ale na góly!
To je len časť z toho ako môže štát na sebe šporiť!
V tomto štáte nie sú dôchodky základným výdavkom štátneho rozpočtu! V každom prípade je potrebné prikročiť ku skutočnej konsolidácii verejných financií: hľadať úspory na strane štátu - výrazne znížiť počet štátnych zamestnancov a tým zostávajúcim znížiť platy, zvýšiť dôslednosť pri výbere daní, najmä DPH, obmedziť alebo zastaviť v súčasnosti nepotrebné investície (nákupy zbraní, áut, ...), zrušiť financovanie politických strán zo štátneho rozpočtu, udeľovať štátne dotácie prísne selektívne na základe plánovaných dopadov najmä na životnú úroveň ľudí, zrušiť vyplácanie sociálnych dávok ľuďom, ktorí nepracujú, nikdy nepracovali a môžu pracovať, znížiť výdavky na ministrov, poslancov a ich aparáty, ...
Až na to, že to nie bratislavské nárečie, ale slová, ktoré sa bežne používajú na východe!
Hlavne že tých 30% nemá daňové dlžoby!
Greendeal v praxi, pánové!
Vidím, že to poznáte z vlastnej skúsenosti! Vy ste krachli pre vysoké marže?
Logika hovorí, že ak by tá transsankčná daň stála za niečo, tak by ju mali všetky vyspelé ekonomiky. Prečo nezavediete, Vaše blahorodie minister Kamenický, napr. DPH v tom štýle, že ju platí obchodník, resp. podnikateľ a NIE KONEČNÝ spotrebiteľ tak ako je to v USA! Mimochodom v USA sú regionálne sadzby DPH a dane z príjmov a pohybujú sa od 6 do 10% (DPH). Dane z príjmov sú na podobnej úrovni v závislosti od výšky príjmu.
Tu vôbec nejde o závisť a nenávisť, vole! Tu ide o konsolidáciu verejných financií, ak ti to niečo hovorí!
"Obdivujem" takýchto týpkov, ktorí dokážu predpovedať klímu do konca 21. storočia! Som len obyčajný geológ, ale zemetrasenia sa neodvážim predpovedať, hoci za určitých finančných podmienok by to bolo možné, však pán Nejedlík?
Dokedy ešte budeme "stavať" kopce odpadu? Budúce generácia sa budú diviť, že sme len primitívne hromadili odpad a nič s ním nerobili! Spaľovne sú jedným z racionálnych riešení, po recyklácii.
... a dotyčných umiestniť v CPZ!
V tom JRD asi nebudú vnadiská, že p. Stohlová? Ak budú vnadiská odstránené, tak takýchto družstiev a obcí bude oveľa viac!
Keby nebol Matovič tak dodnes vyhadzuješ PET-fľaše do odpadu, vole! Fico to nezvládol ani za 20 rokov svojej vlády!
Odporúčame