Dokedy ešte budete veriť politikom a médiam, že za deficit sociálnej poisťovne môžu starobní dôchodcovia? Oni si svoje dôchodky odpracovali! Podľa info zo SP si priemerný dôchodca minie svoje odvody na 60 - 70%, vole! Kde sa podelo zvyšných 30%? Tak kde je pravda? Pravda je taká, že hlavným príjmom SP nie sú odvody obyčajných pracujúcich, ale príspevky zo štátneho rozpočtu - teda právnických osôb = podnikov, ktoré tvoria ekonomickú bázu štátu. Jednoducho povedané: solventnosť sociálneho systému priamo závisí od ekonomickej sily štátu! A nie od počtu dôchodcov - toto môže tvrdiť len demagóg alebo nevzdelanec!


