Ak sa niekto dá do spolku s Kiskom, nemôže byť slušným človekom, to sa predsa vylučuje.
Ak sa niekto dá do spolku s Kiskom, nemôže byť slušným človekom, to sa predsa vylučuje.
Nerob z neho blbca. Nedošiel nato teraz, teraz sa ho pýtali.
Aktuality, etrend a sme je zbytočné čítať, vyznačujú sa chorobnou nenávisťou k vláde a širením hoaxov vo forme neoveriteľných "informácií".
Toto je jedna z nich. (Mimochodom, takéto tvrdenia je potrebné dokladať odkazmi na relevantné zdroje.) Rovnakú blbosť som pred pár dňami čítal v inej diskusii - jeden slniečkár rozohnene tvrdil, že v Európr nie sú žiadni americkí vojaci.
Napísať Kapitäl za boľševika nebol určite čin, za ktorý by sa vypočúvalo.
Čo znamená "nový parkovací systém"? Vyzerá to tak, že budú vyberať peniaze bez akejkoľvek protislužby, resp. protislužbou bude, že obyvateľ bude môcť parkovať pri svojom dome, teda ak nájde miesto.
Bolo verejné obstarávanie, nie však na "obrovskú námornú základňu", ale na rekonštrukciu veľkej vojenskej školy v Sevastopole, v rámci "pomoci" Ukrajine. Je však fakt, že pred Majdanom investovali 5 miliárd dolárov na "demokratizáciu" Ukrajiny, napríklad finančnou podporou ultrapravicových skupín. Ešte by som odporučil rozhovor s ukrajinskou exposlankyňou:
Ja som sa v Bratislave viezol autobusmi i električkami odhadom tak 40 tisic razy, a tiež som nič také nevidel.
Zato MZV má chorobne proamerickú orientáciu. Zišlo by sa odstrániť aspoň ten mimoriadne veľký vred na čele.
Takže Američania majú záujem uzatvoriť s nami dohodu o obrane (mimo NATO), pretože máme výhodnú geopolitickú polohu? Aká poloha je geopoliticky výhodná za účelom obrany? Spýta sa už niekto Lajčáka, prečo nestačí byť spojencom USA v rámci NATO, a čo by mala priniesť táto dohoda pozitívne z hľadiska obrany Slovenska oproti členstvu v NATO? Mne to vychádza, že by nás Američania mali brániť, keď nás napadnú štáty NATO.
V zajetí zformoval spolu s dalšími důstojníky skupinu spiklenců s cílem svrhnout Kaddáfího. V roce 1990 byl propuštěn na základě dohody se Spojenými státy a strávil téměř dvě dekády v Langley ve Virginii a získal americké občanství.[2] V roce 1993 během pobytu v USA byl in absentia v Libyi obviněn ze zločinů proti Džamáhíríji a odsouzen k trestu smrti.
Haftar zastával významnou pozici mezi silami, které svrhly Kaddáfího za občanské války v roce 2011. V roce 2014 byl velitelem libyjské armády, když Všeobecný národní kongres odmítl složit mandát.
"Medzinárodne uznávaný" v newspeaku znamená "dosadený a uznávaný USA a jej vazalmi".
https://prima.iprima.cz/novinky/komentar-ter…
Nejprve asi nebude od věci si v hrubých obrysech připomenout nedávnou minulost. V březnu 2011 se Francie a Británie z důvodů, o nichž se dodnes spekuluje a žádná přesvědčivá, natož vyčerpávající odpověď se nenabízí, rozhodly svrhnout libyjský režim Muammara Kaddáfího. A protože to samy nezvládly, přizvaly si na pomoc USA a jejich letectvo. Barack Obama se ale Libyí zabývat nechtěl, a tak celou akci přenechal své ministryni zahraničí Hillary Clintonové.
List Washington Times na počátku roku 2015 zveřejnil sérií článků, jejichž obsah potvrdili američtí generálové. Vyplynulo z nich, že vrcholní představitelé Pentagonu nevěřili Hillary Clintonové natolik, že otevřeli vlastní diplomatické kanály s Kaddáfího režimem ve snaze zastavit eskalaci krize.
Už sme tak raz neodsúhlasili vstup do NATO, ale nepomohlo to.
Většina zemí Evropské unie sice neměla žádné africké kolonie, přesto jsou od minulého úterka současně s těmi několika zeměmi s koloniální minulostí vyzvány Evropským parlamentem, aby otevřely své koloniální archivy a zavedly Měsíc černošské kultury. Pro Česko, Polsko, Maďarsko či Finsko, Litvu a Lotyšsko to je jistě velmi podnětná výzva.
Spencerová písala pred pár dňami: :::jednotky nejsilnějšího libyjského „hráče“, generála Haftára, ovládly město Garján asi 80 kilometrů od Tripolisu a na noc se zastavily asi 60 kilometrů před hlavním městem… za sekulárním Haftárem stojí klíčové státy arabského světa plus Rusko, Západ se pro změnu staví za islamistickou vládu v Tripolisu… do Tripolisu zrovna přiletěl i šéf OSN Guterres, aby prý dojednal konferenci „národního usmíření“, a zatímco mluvil o tom, že libyjský konflikt „nemá vojenské řešení“, velvyslanec OSN vedle něj prý seděl se založenýma rukama, z čehož „naši“ z Tripolisu usuzují, že OSN straní Haftárovi, aby vše už konečně a jednou provždy vyřešil sám… islamistická vláda z Tripolisu už povolala na pomoc své „smluvní“ ( a z evropských peněz placené) ochránce, džihádisty z Misuráty, kteří po svržení Kaddáfího režimu prosluli nejen brutalitou a mučením, ale například i otrokářstvím…:::
Bohužiaľ, náš mainstream nevenoval pozornosť nedávnemu uzneseniu EP, dosť dlhému, ktoré paušalizuje mnoho historických skutočností. Keď sa napríklad hovorí o "európskom kolonializme", tak sa tam akosi dostáva ako vinník aj Slovensko, a tak isto by sme tu mali zaviesť Mesiace černošskej histórie, na národnej úrovni zaviesť Deň spomienky na obete otroctva a transatlantického obchodu s otrokmi, afrických černochov všestranne pozitívne diskriminovať, a podobne. V článku z Lidoviek je odkaz na originál uznesenia.
Ani slovíčko o tom, prečo by sme mali uzatvárať zvláštnu dohodu s USA, keď ich máme sko spojenca v "obrannej" organizácii NATO. Bude niektorý z novinárov schopný spýtať sa ho?
A viete, že predvojnový "hlboko zakorenený antisemitizmus" bol dielom katolíckej cirkvi? Ja len, že ste to tam nespomenuli, pán Geist.
Tie správy sú najmä ich pre domácich blbcov. Ťi to žerú aj s navijakom.
Odporúčame