To som ani nevedel, že sme mali na výber. Myslel som si, že RVHP aj Varšavská zmluva skončili dávno predtým, ako sme vstúpili do EÚ a NATO. Referendum o vstupe do NATO bolo neplatné, prišlo na neho iba cca 9% voličov. Napriek tomu v ňom sme, a naši partneri z NATO majú na svedomí milióny mŕtvych v Iraku, Lýbii, Sýrii i v iných štátoch, náš partner v NATO vraždí Kurdov doma i v zahraničí, iný náš partner z NATO dodáva zbrane za stámiliardy dolárov do Saudom, ktorý vyvražďujú susedný Jemen a spôsobili tam najväčšiu humanitárnu katastrofu (v celosvetovom meradle) za posledných 50 rokov, ako hovorí správa OSN.
Ja by som sa za taký svetonázor hanbil.


