Maďarskí politici sú nesmierne rozhorčení a pobúrení. Ako hovoria, "az alapvető emberi és kisebbségi jogokat sértő törvény", teda že "je to zákon, ktorý porušuje základné ľudské a menšinové práva". Riešenie by videli, keby sa nejako netýkal maďarčiny, napríklad keby tie jazyky menšín, ktoré sú oficiálnymi jazykmi EÚ (=nie sú ruština), boli vyňaté z pôsobenia zákona. Zrejme v tom prípade by ten zákon neporušoval základné ľudské a menšinové práva, čo vlastne znamená, že menšinu mnohonásobne väčšiu, ako je maďarská, za ľudí nepovažujú. A to je to, čo nesmierne rozhorčuje a poburuje mňa.

