Veda a náboženstvo sa dopĺňajú!
O tom akože citovanom výroku Einsteina pochybujem. Einstein znruba rok pred smrťou napísal list priateľovi, v ktorom je jeho názor na náboženstvo:
:::Slovo Boh pre mňa nie je ničím iným, ako vyjadrením a výsledkom ľudskej slabosti, Biblia je zbierkou počestných, ale značne primitívnych legiend. Žiadny, ani ten najsubtílnejší výklad na tom (pre mňa) nemôže čokoľvek zmeniť. Tieto zjemnelé výklady sú už svojou povahou veľmi rôznorodé, a s pôvodným textom nemajú prakticky nič spoločného. Pre mňa je nefalšované židovské náboženstvo podobne, ako aj všetky ostatné náboženstvá, stelesnením primitívnych povier. :::