To na základe akých zákonov môže EÚ prideľovať nových obyvateľov do suverénnych štátov a sankcionovať štáty, ktoré to odmietnu?
To na základe akých zákonov môže EÚ prideľovať nových obyvateľov do suverénnych štátov a sankcionovať štáty, ktoré to odmietnu?
A Slovensko prečo nebolo menované? Sem sa nebudú valiť utečenci z Ukrajiny?
Mal slúchadlo natlačené na ucho, tak odpovede novinári nepočuli.
Nemohli čakať , že cez inú krajinu EÚ sa privalí toľko utečencov .
Migrantov si treba podeliť spravodlivo. Kvótami to nejde. Jediné spravodlivé riešenie je spýtať sa každého migranta, do ktorého štátu si praje ísť, a tam ho poslať. Cez kvóty by sa veľké množstvo z nich cítilo veľmi ukrivdených, pociťovali by to ako obrovskú nespravedlnosť, keby dostali umiestnenku niekde povedzme na Slovensko, čo by bolo v priamom rozpore s požiadavkou spravodlivosti riešenia.
A kde je link na tých 35€ denne? Kto by tomu uveril, keď v oveľa bohatšom Nemecku dostávajú čakatelia na azyl v táboroch ubytovanie, stravu a 5€ denne na dospelú osobu. Keď čakajú mimo tábor, dostanú 232€ na mesiac, ale o ubytovanie a stravu sa musia postarať sami.
Rozhodne nepožadovalo. Bolo ochotné v prípade potreby povolit prejazdy vlakov s migrantami cez svoje územie bez kontroly.
A z politikov EÚ sa žiadny necíti byť zodpovedný za absolútne zlyhanie imigračnej politiky. Ba naopak, ešte sú na seba hrdí, ako skvele dokážu do Excelu naťukať percentuálne kvóty a on im hneď vypočíta konkrétne čísla pre jednotlivé štáty. Skvelá vec, stačí zmeniť číselko, včera 40000, dnes 160000, zajtra 600000, a pozajtra je strašne ďaleko. Akým spôsobom je možné odvolať vrcholného politika EÚ? Včera bolo neskoro...
Včera migranti, vzdelanejší, než sme si mysleli, v prvom autobuse, ktorý ich viezol do Hegyeshalomu, neskoro v noci, decentne dohovárali šoférovi, že keď to nebude Hegyeshalom, tak ho zabijú.
Nešír hlúposti. V Nemecku čakajúci na azyl v tábore má ubytovanie a stravu zadarmo, vreckové 5€ dospelý a 3€ dieťa.
To je úplná hlúposť. V Nemecku tí, čo bývajú v táboroch, majú ubytovanie a stravu zdarma a 5€ na dospelú osobu a 3€ na dieťa.
Jediné spravodlivé rozdelenie bude, keď sa spýtajú každého migranta, do ktorej krajiny chce ísť. Ostatné spôsoby by všetci migranti, ktorí riskovali aj životy svojich rodín, považovali celkom logicky za veľmi nespravodlivé.
Zatiaľ sme všetkým sýrskym kresťanom, ktorí požiadali o azyl na Slovensku, bez výnimky vyhoveli.Tak čo sa Javůrek sťažuje?
Ale to nie je pravda. Tí všetci prešli cez Grécko, Macedónsko, Srbsko, kým sa dostali do Maďarska. Vojnoví utečenci podľa ženevskej konvencie majú požiadať o azyl v prvom bezpečnom štáte. A nikde sa nehovorí, že to musí byť štát EÚ.
Zle som si to pamätal. Matka sa háda s policajtmi, potom vstane otec a strhne ju na koľajnice. Neskôr sa otec začne tĺcť kameňom do hlavy.
Na to "líhanie na koľajnice" je potrebné vidieť celé video. Ktovie, prečo je začiatok v televíziách odstrihnutý. Začalo to tým, že otec kričí na policajtov kúsok od koľajníc, matka stojí s dieťaťom v ruke kúštik ďalej. Zrazu otec schytí matku s dieťaťom, zjavne prekvapenú, zvalí ju na pražce a ľahne si na nich.
Mali by ho trestne stíhať. Ak utekal pred vojnou zo Sýrie, mal požiadať o azyl v Turecku. Z Turecks utekal za lepším zivotom do Kanady, a zabil tým celú rodinu. Mimochodom, Kobani bombardovali Turci, naši spojenci v NATO.
Keď už, tak to boli povinní spraviť Gréci. Keby to zvládli, v Maďarsku by neboli žiadni imigranti.
Maďarsko celkom určite nebola prvá krajina EÚ, do ktorej sa dostali. 99% prišlo cez Grécko . Keďže tam nepožiadali o azyl, porušili zákony EÚ, a mali by byť z EÚ vyhostení, včítane zákazu ďalšieho vstupu.
Odporúčame