Keď som bol chlapec, tak som mal plnú knižnicu jeho, Hornáčkových, Kršákových, či Mrázových kníh.
Keď som bol chlapec, tak som mal plnú knižnicu jeho, Hornáčkových, Kršákových, či Mrázových kníh.
patrico - veď to je ten problém. Oni (kluby) vedia, čo je pre NICH najlepšie. Lenže slovenský hokej nie je len tucet najlepších klubov...
Nešli by, aj keby mohli. Na Slovensku sú vývesný štít maďarského nacionalizmu, v Maďarsku by boli nikto. Veď za Dunajom si z nich robia srandu. Nepovažujú ich za pravých Maďarov, ale len za akýchsi bastardov.
Vilagi sa sťažuje na rasizmus :-). Takže to skandovanie "cigányok" na adresu Slovan je čo ?
"Ak sa po ihrisku naháňa 40 ľudí - hráči, usporiadatelia... treba prijať opatrenia" - Otvorene priznali, že záver nezvládli a žiadajú pre seba prísny trest. Priznám sa, toľko sebakritiky od dacu som nečakal
Klobúk dole.
Snáď ostane aj Čakvetadze.
Nebolo to správne,ale zas nerobme z komára somára. Primitívne gesto urobil brankár Argentíny po finále MS,alebo Simeone a Ronaldo pred pár rokmi po vzájomných zápasoch. Ale Weiss ? Preboha,veď to bolo finále ligy a rozhodol ho hráč,ktorému neustále dávajú najavo,že ho z duše nenávidia .Lineker by divákov ignoroval, Effenberg ukázal prostredník , Weiss dal najavo, že "ja som pán". To je futbal,nie kostol alebo Slovenské národné divadlo.
VAR nie je zlá vec, len jeho používanie je zlé. Rozhodcovi by mal byť pustený vždy len jeden záber z každej kamery. Veď vie, na čo sa má sústrediť, tak buď porušenie pravidiel vidí alebo nie. A nie, aby hodinu skúmal, či náhodou obranca nedýchol na útočníka, alebo či sa lopta nedotkla lemu rukáva.
Znovu - všetci riešia weissa. Lenže nik nerieši moment pred jeho penaltou. Guľa si zobral time out ako v hokeji, keď museli čakať s penaltou, lebo bol brankár na porade pri lavičke ? Nik nevidel, ako weissa provokovali -počnúc brankárom, čo chcel asi kopačkou vykopať na penaltovom bode studňu, až po - tuším - Pinta a Ramadana, čo skákali ako zmyslov zbavení ?Weiss sa na počudovanie vtedy zachoval veľmi profesionálne. Po góle opäť - najskôr ten vynervovaný usporiadateľ, potom ďalší rozzúrení hráči dacu, a nakoniec poháre z hľadiska. A nezabudnime - weiss nespravil žiadne urážlivé gesto, len si vyzliekol dres a ukázal ho divákom. To isté spravil - tak isto v poslednej minúte - svojho času Messi v Madride, a nik ho za to nejako zvlášť neodsudzoval.
Nie je to hlúposť. Prečo to teraz nerobia ? Veď tzv nastrelená ruka, keď je od tela, sa píska aj teraz (viď Káčerova v 90 min). Nepíska sa vtedy, keď sa lopta dotkne ruky po odraze od samotného hráča (napr, keby Káčerovi odskočila pri spracovávaní). Pravidlá majú byť čo najjednoduchšie. V opačnom prípade sa stáva, keď si rovnakú situáciu vyložia dvaja rozhodcovia každý po svojom, a obaja si svoju pravdu obhája.
Mladý Weiss určite nie je gentleman typu Linekera, ale teraz sa by som sa ho zastal. Veď si zoberte tú situáciu - zápas o titul, plný emócií. Žiadny hráč v našej lige si od divákov nevypočul toľko nadávok, ako on. A kopať penaltu v poslednej minúte nie je sranda. Vyzliekol si dres, ukázal ho divákom. Neukázal im zadok, neukázal prostredník, žiadne vulgárne gesto. Inak - zaujímavé, že nik nekomentoval správanie usporiadateľa v oranžovej veste hneď po góle
Dac môže byť rád, že im nekontumujú zápas
Pri posudzovaní hry rukou sa na rozhodcov často nadáva, lenže takmer vždy majú pravdu. Problém nie je v rozhodcoch, ale pravidlách. Tie sú tak komplikované, že sa v nich nevyznajú diváci, tréneri ani hráči. Keby bolo po mojom, tak by som zaviedol jediné - hra rukou je vždy zakázaná. Žadna pri tele /od tela, zväčšenie objemu tela, inak sa posudzuje ruka obrancu, inak útočníka,a podobné komplikácie...
Tak čo ťa núti, aby si žil v tomto - pre teba cudzom - štáte ? Hranice sú otvorené. Zbal si batoh a odpáľ do pi*e za Dunaj. Nikomu tu chýbať nebudeš
Dac mal pred mesiacom náskok šesť bodov. Hral na Slovane, v druhom polčase sa ujal vedenia... Teraz stráca päť bodov. Nech sa nikto nehnevá, ale za to nemôže rozhodca, SFZ, Kmotrik, ani mimozemšťania. To je maslo na hlave mužstva a trénera. Tak Guľa by namiesto vyplakavania mal rozmýšľať nad vlastnou neschopnosťou.
Guľa sa naozaj nemá na čo sťažovať. Ak boli sporné momenty, tak väčšinu Glova rozhodol v prospech dacu. A herne, aj na šance, bol Slovan lepší.
Dacu mal ubudnúť ešte jeden gól - roh, po ktorom vyrovnali na 2:2,nemal byť. Aspoň 5 krát som si to pozrel spomalene, a dotyk Trnovskeho som nevidel
Ruka to bola. Ale ako som písal inde - tie pravidlá sú čudné. V druhej minúte po centri Čakvetadzeho padla lopta na ruku Krstovica, navyše ju mal ďaleko od tela. Penalta nebola. Potom tá čudná ruka de marca, a teraz táto Lovatova.
Zápas ako remeň. Výborná atmosféra, dráma do konca, emócie, veľa šancí, Slovan, ani keď sa zápas zle preň nevyvíjal dobre, nestratil hlavu. Navyše vyhralo herne lepšie mužstvo. Ako hovorím - všetko dobré, až na to hodnotenie toho *** Guľu.
Tak to má byť -skvelý zápas, a titul pre Slovan.
Green-KONEČNE!!!
Odporúčame