Co to znamena?
Aj vychodne Nemecko sa volalo "demokraticka" republika.
Co to znamena?
Aj vychodne Nemecko sa volalo "demokraticka" republika.
Alebo ti, co boli v Rusku par dni a robia zo seba expertov.
Ako slovenski experti na ameriku.
Otazka je, ci ekonomicky slaba krajina s poctom obyvatelov pod 150 milionov moze byt v dnesnych casoch velmocou.
Komunisticka "Medzinarodna delba prace" bolo predsa to iste. Vy tu snivate o akejsi sebestacnosti, ale v dnesnom svete sa to neda.
Bratislava je hlavnym mestom vsetkych. Aj vychodniarov. Bratislava mala v case ked vznikla CSR len asi 80 000 obyvatelov, co znamena ze vyse 80 % dnesnych obcanov Bratislavy su pristahovalci, alebo potomkovia pristahovalcov.
Nic si nepomozes moja draha. Svet je prepojeny. Preto my v amerike sledujeme co sa deje v EU a vy sledujete co deje tu. Lebo sa nas to dotyka.
Je to vsetko lokalitou. Ekonomicky najlepsie su na tom vychodoeuropske krajiny, ktore maju hranice so zapadom. Aj Bratislava profituje z toho. Je to dolezitejsi faktor, ako fakt, ze je hlavnym mestom. Nebolo by to ine keby hlavnym mestom bola napr. BB.
Bolo to 70 000 x lepsie ako ked Janukovyc rozhodol sam.
Chcel som tym povedat, ze demokracia v krajine ako je Libya nie je mozna a ze odstranenie Kaddaffiho bola chyba.
Raz mi jeden expert na blizky vychod povedal, ze vsetky rozpory v tejto oblasti sa daju pochopit, ked namiesto beznej mapy sa pozries na mapu kmenov.
Krym predtym patril Byzancii. Potom prisla Zlata horda v roku 1230 a s nou aj Tatari, ktori sa tam usadili v roku 1230. Ked mongoli idisli, Tatarsky chanat existoval od roku 1449 az do roku 1783 (ako vazal Osmanskej rise), kedy sa Krym dostal do podrucia Ruskeho imperia.
Pol sveta nie ze sympatizovalo s Nemeckom ale bojovalo na jeho strane.
Lenze za tym sa uz davno urobila hruba ciara a je to minulostou.
A preco by mali vediet scitat? Ved maju zle skoly, su vsetci hlupi a ani nevedia kde je Slovensko.
:-))))
600 000 rusov emigrovalo do USA od roku 1990.
Len prva generacia. Potom sa rozplynu. Ako ine narodnosti.
"Lud" Libye neexistuje.
Existuje 5 kmenov, z korych jeden je ten, z ktoreho pochadzal Kaddaffi. A tie zvysne 4 ho chceli zvrhnut. Libya nebola demokracia. Bola drzana pokope silou.
Japonsko, Nemecko, Juzna Korea.....
Preco sa ludi nespytali predtym, nez zdvihli zbrane? 6000 ludi mohlo byt nazive.
To su take iste republiky ako stat, ktory vytvoril ten cech medzi Chorvatskom a Srbskom.
Odporúčame