evial...plny suhlas!!!
Fico ho plati dobre a on mu zato vylize jeho anál...
Polícia nie je politické teleso
Policajný zbor potrebuje právnu normu, ktorá im bude garantovať kariérny postup, a zároveň bude eliminovať možnosť politického zasahovania do riadenia Policajného zboru. Na obsadzovanie funkcií treba zaviesť výberové konania, ako je to v iných oblastiach.
Útvary inšpekcie, boja proti korupcii a proti organizovanému zločinu treba oddeliť striktne od možných zásahov politickej povahy. Polícia nie je politické, ale odborné teleso. Jej činnosť nemá kontrolovať minister, ale od neho nezávislá inšpekčná služba.
Kým sa tieto zásadné kroky neurobia, nemôžeme hovoriť o ďalších potrebných zmenách - napríklad o preradení dopravnej a poriadkovej polície na mestské polície, zavedení takzvaného časového limitu na zásah a podobne.Chladné dni by mohli prispieť k tomu, aby niekto popremýšľal, či radšej nenaštartovať zmeny teraz a neodkladať ich. Napokon raz ich niekto urobiť bude musieť.
Podľa tohto zákona je možné, ak napríklad Úrad boja proti korupcii by chcel trestne stíhať pre korupciu niekoho z politickej strany, odkiaľ je aj minister vnútra, minister môže odvolať riaditeľa úradu a nahradiť ho poslušným a ústretovým policajtom. A bude po probléme.
Tento systém korupcie a politického riadenia Policajného zboru je v príkrom rozpore s medzinárodnými záväzkami Slovenska, ale zároveň kladie logickú otázku: Načo je komu policajný prezident, ak minister môže kedykoľvek bez konzultácie s ním odvolať funkcionára a prezident sa môže iba prizerať?
Policajný prezident nemá právne žiadne slovo, je nekompetentnou bábkou, riadi zbor iba zdanlivo. V takej situácii by si neporadil ani skutočný Cattani, nieto slovenské vydanie Foresta Gumpa. Takže s nadšením kolegov novinárov skutočne nemôžem súhlasiť.
Európsky kódex policajnej etiky, prijatý Výborom ministrov Rady Európy z roku 2001, či Trestnoprávny dohovor o korupcii z roku 1999, ku ktorému pristúpila aj Slovenská republika, nie sú v dokumente zohľadnené, nieto spomenuté. Buď ich vedenia vnútra a polície nepoznajú, alebo ignorujú.
Zlý zákon
Boj proti korupcii zostane na papieri, pokiaľ vládny dokument v tejto podobe schváli parlament. Nedá sa bojovať proti korupcii, ak boj majú viesť skorumpovaní funkcionári. A oni sa dali skorumpovať už vo chvíli, keď prijali ponúkané funkcie.
Princíp tejto korupcie spočíva v tom, že v súčasnosti zákon dovoľuje ministrovi vnútra odvolať funkcionára Policajného zboru bez udania dôvodu (paragraf 35 zákona č. 73/1998 Z. z. o štátnej službe príslušníkov PZ SR). Táto úprava platí od druhej vlády Mikuláša Dzurindu, keď ju navrhol minister vnútra Vladimír Palko, vtedajší stranícky kolega súčasného ministra vnútra Daniela Lipšica.
Taká je prax a ani so súčasným vedením vnútra a Policajného zboru sa to nemení a nezmení. Svedčí o tom návrh programového vyhlásenia vlády v časti vnútorný poriadok a bezpečnosť. Z textu vidieť, že policajní odborníci, ak takí ešte niekde v zbore sú, na dokumente nespolupracovali.
Nie je tu priestor na analýzu celého dokumentu, preto len stručný komentár: autori nerozumejú policajnej práci, netušia, kde sú príčiny mizerného stavu v boji proti korupcii a organizovanému zločinu. Autori nepoznajú alebo nerešpektujú medzinárodné záväzky.
Dvadsať rokov sme svedkami, ako na riadiace funkcie prichádzajú po každých voľbách noví funkcionári, aby po pár rokoch boli vyhodení, zosadení, preradení, zmizli a na ich miesta nastúpili na základe výsledkov volieb iní. Každý nový minister si privedie toho „svojho" jedine správneho policajného prezidenta a viceprezidentov, riaditeľov úradov atď.
Zvyčajne pochádzajú odkiaľsi z okresov alebo dokonca z prostredia mimo Policajný zbor, bez skúseností s prácou na vyššej úrovni riadenia, s mizerným vzdelaním, bez jazykovej výbavy a kontaktov v zahraničí, zato s jasnou predstavou, ako sa čo najdlhšie udržať vo funkcii.
Treba byť servilný a submisívny voči ministrovi a jeho strane. Neprotirečiť, neškriepiť sa, neoponovať odbornými argumentmi, aj keď minister nerozumie policajnej práci. Česť výnimkám, aj pri tejto praxi sem tam prežívajú na niektorých miestach (aj keď len krátko) schopní a poctiví policajti.
Všimnite si, ako sa vyvíja trend právneho štátu v závislosti od hyenizmu politikov. Spomínate mečiarové besnenie a štát, ktorý pôsobil, ako keby ho riadila Cosa Nostra? Spomínate, ako každý vo svojom meste presne vedel, ktorí policajti sú na výplatnej listene mafie? Spomínate na historky, v ktorých sa hovorilo, že policajné autá eskortujú zlodejov áut so svojim lupom? Spomínate na manipulácie vyšetrovateľov, ich odvolávanie, výmeny, skrátka jeden odporný humus a svinstvo. Priama úmera. Kriminálni politici, potrebujú nutne skorumpovaný represívny aparát a justíciu. Spomeňme si na súdruha Róberta a jeho tlupu. Čo vyrobili z justície. Na najvyšší súd museli chodiť zhrození ambasádori, ako v nejakej banánovej republike!!! Aby sa aspoň trošku obmedzilo vyčíňanie toho Satana v ľudskej koži! Výsledkom sú nehorázne rozsudky, všade špina a bodrel, čo je v nezmenenej forme dodnes. Polícia, prokuratúra a justícia infiltrovaná a prešpikovaná komunistickými prascami a eštebáckymi hyenami.
exblavak...daj si pauzu,ako tak pozeram,uz by si ju potreboval
adman,ty si na to prisiel az teraz?
su to vlastne chudaci,ktori nikdy nemali svoj nazor a su ochotni za par drobnych judasskych grosov vliezt komukolvek do analu...
Ficov ideový paradox
V prvom rade treba povedať, že zotrvanie U.S. Steel-u v Košiciach je veľkou úľavou a dobrou správou pre množstvo obyvateľov Východného Slovenska, ale samozrejme aj pre našu ekonomiku. Na druhej strane je vhodné pripomenúť, slušne povedané, nevhodné vyjadrenia premiéra na konci novembra minulého roka.
„Ja si myslím, že sú rozhodnutí... oni to chcú predať" „Teraz odchádzajú, ako ich máme zastaviť? Čo im mám dať plot okolo fabriky a nepustiť ich?" „Všetko čo im p. Dzurinda a spol. dali, tak využili a odchádzajú."
A teraz sa s tými istými, zlými Američanmi, čo hanebne využili a zbohatli na mozoľoch našich starých otcov, slávnostne postaví pred kamery a oznámi, že na Slovensku zachránil tisíce pracovným miest. Tak tomu by jeden (súdruh) neveril!
nie v lyzicke vody,ale v tom hnoji,ktory nam tu nasa vlada nahromadila !
Je nacase ten chliev vycistit,nemyslis?A je to jedno,ci modre,alebo cervene hovada...
luky...si na práškoch,chlape,co?
len to neprežen...
keby len mavatka...oni maju uz nachystane a namazane aj analne otvory...
Duremar,sa divíš ? To je u oviec sudruha Fica bežné...
Výlet do Pittsburghu hviezdnej zostavy Fico, Kažimír, Žiga a Raši je nevydarené divadlo, ktorým chce Smer prekryť svoje vlastné zlyhanie spred štyroch rokov. Práve premiér Fico a jeho chránenec na regulačnom úrade ÚRSO totiž spôsobili problémy, ktoré dohnali U.S. Steel k úvahám o odchode zo Slovenska.
Práve oni, Robert Fico a Jozef Holjenčík (predseda ÚRSO - Úrad pre reguláciu sieťových odvetví) majú na svedomí zákon č 309/2009 o obnoviteľných zdrojoch energie a vyhlášku 225/2011 (podpísanú vlastnou rukou p. Holjenčíka), ktorými uvalili na výrobcov elektriny pre vlastnú spotrebu (akým je aj U.S. Steel) nezmyselnú povinnosť platiť 100%-né systémové poplatky za distribúciu elektriny, hoci distribučné služby pri vlastnej výrobe a spotrebe vôbec nevyužívajú. Podľa niektorých odhadov to U.S. Steel stojí vyše 20 miliónov eur ročne.
Ekonomicky je to podobný nezmysel, ako keby daňováci začali ľuďom vyrubovať DPH na paradajky dopestované pre vlastnú spotrebu vo vlastnej záhradke.
flymm,nase sudnictvo je uz v takom hnoji,ze tu pomoze iba bager
dufam,ze to lietadlo nespadne...to by bola tragedia...myslim cenu lietadla
Robert Kaliňák: Cítim sa dobre, lebo obstarávame veľmi poctivo .
Ty gašparko,toto hovor tym tvojim ovciam...
Odporúčame