Jedinú ako tak vhodnú prácu pre nich,vzhľadom na ich kvalifikáciu pod heslom Miklos party "veď si dovezieme" sme zlikvidovali obmedzením živočíšnej výroby po družstvách.Hospodárske dvory zarástli burinou objekty sa pováľali po 90 rokoch aj tá malá časť Rómov stratila zamestnanie začali žiť na úkor štátu.Teraz zas chce niekto vymyslieť niečo v rozpore z ich mentalitou ,vie sa niekto sa predstaviť vo funkcii majstra na nejakej automobilovej linky ak by tam pracovala časť Rómov.


