Pol milióna ľudí do roboty. Toľko bude Slovensko potrebovať navyše
Zabudni mali sme ešte časť po prevrate za socíku zamestnaných romov na družstvách ,kde si našli primerané zamestnanie vzhľadom na ich kvalifikáciu najmä v živočíšnej výrobe. Nezmyselné útoky na družstvá najmä od Čarnogurského Miklóša,nám nielen znížilo výrobu mäsa,mlieka a zánik hospodárskych dvorov,ale i vytvorilo ďaších nezamestnateľných občanov v iných rezortoch ,ktorých odvtedy dotujeme. Na obnovenie ŽV a vytvorenie takých pre nich zamestnavateľských miest a tým i na sebestačnosť vo výrobe mäsa mlieka vzhľadom na zničenie hospodárskych dvorov nebude mať ďalšie desaťročie na investície na výstavbu nových kapacít.No a v priemysle,zabudni žeby si majiteľia Korejci,Francúzi,Nemci atd,robili vo svojich podnikoch problém pre zamestnávanie našich rómov.Najmä ,keď majú možnosť na siahnutie pre nich prijateľnejších Ukrajincov a Srbov alebo presťahovať výrobu do Rumunska.