Viem si predstaviť ,že v hladujúcom Leningrade mohli byť odstupňované dávky podľa dôležitosti príjemcu pre zachovanie jeho síl na obranu.No tento snímok podľa popisu podľa mňa je len pokus o zneuctenie tých 800000 ľudí zomretých od hladu.Režiséra by mali poslať sa "rekreovať "na Sibír a vytvoriť mu podobné podmieky ako mali tí v Leningrade.


