Veľkú pozornosť vyvolalo aj rozhodnutie Mareka Krajčího o využití Sputnika. Špeciálne veta o tom, že za jeho poskytnutie ako neregistrovanej vakcíny budú niesť zodpovednosť lekári. Na ospravedlnenie sa používal argument, že v takomto režime sa bežne dávajú experimentálne lieky. Lenže akosi sa zabudlo dodať, že tu nejde o niekoľko kusov pacientov, ale o dva milióny kúpených dávok. Ťažko si predstaviť, že sa za takýchto okolností lekári húfne nechajú do akcie Sputnik zatiahnuť. Slovenská lekárska komora vedená kontroverzným Mariánom Kollárom nákup ocenila, naopak, Peter Visolajský označil Krajčího zvalenie zodpovednosti na lekárov za alibizmus.
Čítaj viac: https://dennikn.sk/2293474/newsfilter-otazka…


