pán minister
ve Vídni funguje rezervační systém, prostřednictvím kterého se dalo už dříve rezervovat na jakékoliv očkování. Nemusela se tedy vymýšlet žádná nová aplikace, a je možné se tam dokonce i předregistrovat.
Každý nad 18 let se tam může zapsat, uvést své osobní údaje a během registrace na vás vyběhne také otázka, jestli jste schopni se během jedné až dvou hodin dostavit a nechat se očkovat. Tím se řeší problém, jak vakcínu maximálně využít – pokud některý ze seniorů na očkování nepřijde, zavolají vám a zeptají se, jestli byste měl možnost přijít.
Nicméně i senioři v Rakousku se hlásí přes tento internetový formulář…
Ano, samozřejmě to za ně může někdo vyplnit a je tu i možnost vyřešit to přes praktického lékaře, na očkování se tedy mohou objednat i u něj.


