Ukrajina mala mnoho vnútorných problémov, ale „Keby si bral fakty muselo by ti byť od začiatku úplne jasné“ že situáciu brutálne zneužili russáci. Nech sa páči zopár faktov
– premiérom DĽR sa stal rus riadený z Moskvy (Alexandr Borodaj),
– ministrom obrany DĽR zase Igor Strelkov - rus riadený FSB z Moskvy, ktorý riadil dodávky zbraní z Russka (Fico by povedal - aby živil konflikt v susednom štáte a predlžoval vraždenie rusov aj ukajincov).
Pripravovali to už pred rokom 2014 – tu je priznanie Strelkovej pravej ruky Jevgenij Skripnik po tom čo zatkli Strelkova pretože vie toho príliš veľa
h t t p s : / / x . com/PStyle0ne1/status/1746519457759973824
Ukrajin a doteraz ani len nedostala pozvánku do NATO. Bola to len Russka gubernia, ktorá sa rozhodla pre „suverénnu zahraničnú politiku“ (tak to nazval Fico). Putinovi došlo, že prichádza o moc a vplyv, tak sa rozhodol konať a odvtedy tam vraždí.