To naozaj ešte niekto verí, že diaľnica je recept na znižovanie nezamestnanosti? A že prečo voľby vyhrávajú stále zlodeji, keď máme toľko tupých voličov.
To naozaj ešte niekto verí, že diaľnica je recept na znižovanie nezamestnanosti? A že prečo voľby vyhrávajú stále zlodeji, keď máme toľko tupých voličov.
....Diaľnica by mala byť otvorená na konci budúceho roka....
Vidím že článok zasa písal skutočný odborník čo sa v problematike vyzná (to je irónia).
Pôvodný termín otvorenia diaľnice bol december 2019, ale už niekoľko mesiacov je známe, že tento termín NEBUDE DODRŽANÝ a je to niečo viac ako mesiac, keď NDS podala návrh na zmenu termínu dokončenia na 03/2021.
Národná diaľničná spoločnosť (NDS) svoju žiadosť odôvodňuje tým, že na výstavbu diaľnice D3 Čadca, Bukov – Svrčinovec bol zdĺhavý priebeh súťaže, odovzdanie staveniska a oznámenie dátumu začatia prác stanovený na 15. 12. 2016 sa posunuli a preto nie je možné stavbu ukončiť a uviesť do užívania do 12/2019. Žiada preto zmenu, a to ukončenie stavby do marca 2021.
A budeš takto nadšene tlieskať aj vtedy, keď niekto rozhodne že zrušia aj teba? Alebo si transgenderový gay a máš pocit že sa ťa takéto veci netýkajú?
Aký kritický článok. Ale keď EÚ PRIKÁZALA americkému výrobcovi nemenováného operačného systému že NESMIE užívateľovi vnucovať svoj internetový prehliadač, ale musí mu dať možnosť výberu, tak podobné články nevyšli. Naopak, bolo to prezentované ako ochrana spotrebiteľa. Aký je rozdiel medzi týmto ruským zákonom, ktorý prikazuje výrobcom aby dali spotrebiteľovi možnosť výberu a predmetným nariadením EÚ, ktorý priakzuje jednej firme, aby dala spotrebiteľovi možnosť výberu? Teda okrem toho, že Rusi to zobrali celkovo a možnosť voľby nariadili pre každé zariadenie. Aj tak to skončí tým, že "ruskú" alternatívu bude vyrábať ruská pobočka zahraničného výrobcu a ruská alternatíva bude len preloženie angličtiny (čínštiny, či japonštiny) do azbuky (čo už vlastne všetci globálni výrobcovia majú).
...V zaostalom Rusku ešte stále nechápu....
Skôr to nechápu zaostalí hejteri, ktorí v živote neinštalovali, alebo nepoužívali žiaden software (a medzi tých hejterov radím aj autorov článku), alebo moderné multimediálne zariadenia, kam patria aj telefóny a televízory. V súčasnej dobe totiž neexistuje GLOBÁLNY produkt, ktorý by vo svojich nastaveniach neumožnil nastaviť ruštinu ako používaný jazyk. Nič iné tento zákon nerieši. Takže žiaden v rusku vyvinutý facebook, alebo windows ten zákon neprikazuje, prikazuje že na zariadení určenom pre RUSKÝ trh musí byť dostupná ruská lokalizácia. To že napr. obdobný zákon platí vo Francúzsku už rusofóbovia NERIEŠIA!
Dôležitá´je skutočne posledná veta... Síce majú 10 miliónov užívateľov, ale koľko z nich bude službu používať aj po tých siedmych bezplatných dňoch, či potom, ako im skončí služba ako bonus k inej službe?
Prepustiť ťa môžu, len tam nemú uviesť ako dôvod vek.
Aj ja to považujem za povýšenectvo, ale súhlasím ním, že treba študovať. V tom článku to ďalej neriešia, ale je tam uvedený fakt, že práca PO dovŕšení dôchodkového veku sa hodnotí OSOBITNE. Ak niekto dovŕši dôchodkový vek a nepožiada o priznanie starobného dôchodku, tak ho
Sociálna poisťovňa ho eviduje ako nepobereteľa starobného dôchodku a platiteľa poistného. Keď potom požiada o dôchodok, tak osobitne vypočíta aký dôchodok by mu prináležal ku dňu nároku, potom osobitne vypočíta ZVÝŠENIE za odpracovanú dobu PO vzniku nároku a nakoniec to celé vynásobí percentuálnym zvýšením podľa počtu odpracovaných dní (0,5% za každých 30 dní). Príklad: Niekto odpracuje napr. 10 mesiacov a až potom požiada o dôchodok (ale nežiada ho spätne). Ku dňu nároku mu vypočítajú 350€, valorizácia napr. 9€, 15€ zvýšenie za odpracovanú dobu po dovŕšení dôchodkového veku (tých 10 mesiacov) - spolu 374€. A percentuálne zvýšia o 5% (10 mesiacov po 0,5%), takže priznajú 392,7€.
A ty sa nauč pochopiť čítaný text a potom komentuj. To že príjem v roku dovŕšenia dôchodkového veku už neovplyvňuje výšku osobného mzdového bodu je totiž napísané v článku, takže nechápem kam mieri tvoj komentár. Ja som smeroval na snahu časti ľudí, čo aj posledný mesiac pred odchodom do dôchodku makajú nadčasy v snahe mať čo najvyšší príjem, veď sa z neho počíta dôchodok. Pochopím to u niekoho, komu vyjde dôchodkový vek v januári, či februári, že ešte v decembri maká ako fretka, pretože to sa mu na OMB prejaví. Ale ak niekomu vychádza dôchodkový vek v druhej polovici roka, tak sa naozaj už od januára nemusí o nič snažiť a stačí mu prežiť.
A tie poplatky boli za POSKYTNUTIE ZDRAVOTNEJ STAROSTLIVOSTI???? Možno si to už zle pamätám, ale nebol ten poplatok náhodou ZA NÁVŠTEVU AMBULANCIE? Takže nikto nechcel peniaze za pozretie do krku, zmeranie teploty, pichnutie injekcie.... To je totiž zdravotná starostlivosť a za to sa ten poplatok nevyberal.
A ako dokážeš grázlikovi že skutočne sedel za volantom a jazdil po meste aj napriek zákazu? Tvrdenie proti tvrdeniu a policajti by boli za šikanistov. Naviac policajt je povinný zakročiť ak zistí, že sa pácha protiprávna činnosť - ak by nezakročili, tak by boli zasa za nevhodné slovo, že ho viedli a nezasiahli. Dám ti príklad - prídeš domov a zistíš vykopnuté dvere a z bytu hluk (bývaš na prízemí). Zavoláš policajtov, tí prídu, nakuknú cez okno, spoznajú miestneho vandala ktorý sa s partiou zabáva a rozbíja tvoj byt. So slovami "veď vieme kto to je" nasadnú do auta a idú preč s tým, že si ho vyzdvihnú potom, keď skončí.
To zarazilo aj mňa. Naviac aký je to ochranca, keď pred ním kocúr zdrhol 1900 km a skrýval sa 5 rokov?
A čo je úlohou verejnoprávnej televízie? Prehadzovať verejné financie do vreciek prisatých pijavíc???? Štvrťmilióna € za jedno štúdio a pár hercov????? A ďalší štvrťmiliona vecného vkladu bolo čo? To akože RTVS venovala tej s.r.o. čo to vyrábala celé štúdio na veky vekov???? Podobné divadelné predstavenie dokáže vyrobiť hociktoré ochotnícke divadlo doslova na kolene a nie za pol milióna eur.
Čo z toho vyplýva? Že posledný rok to netreba v zamestnaní preháňať...
hase11 - asi máš veľa peňazí, alebo si prechrápal základnú školskú dochádzku... Skús hádať odkiaľ zoberie firma peniaze na dodatočnú daň????? Jednoducho ZDRAŽIE svoje výrobky a nakoniec to zaplatí každý v tomto štáte. A aby jej to ľudia kupovali, tak ešte zvy´ši objem reklamy - nakoniec viac zaplatíš a ešte budeš mať viac reklamy. Pritom stačí maličkosť - zakázať cokies (alebo ich pomocou automatickej aplikáćie mazať) a máš pokoj, lenže na to by si musel aj používať to čo vypĺňa tvoju lebku.
Danko zasa dokazuje, že kašle na ľudí, ale obhajuje len záujmy úzkej skupiny sponzorov. Určite viac ľudí v SR používa služby firiem, ktoré chce dodatočne zdaniť ako fajčí... Naviac by postihlo aj ľudí, ktorí sú na týchto gigantoch závislí (anpr. tak, že využívajú ich služby pre svoju prácu) na rozdiel od fajčiarov, ktorí fajčia dobrovoľne a radi si za svoj zlozvyk priplatia, ak s fajčením neseknú.
Samozrejme že som odborník. Kde ste prišiel na to, že NEVIEM o fakte, že vtedajšie motory boli troška iné ako tie dnešné???? Ja len upozorňujem na fakt, že sa vraciame k tomu, čo tu už bolo - alebo si myslíte že autá schopné tankovať E5, E10 a súčasne aj E-85 používajú identické motory (nielen konštrukčne, ale aj z hľadiska elektroniky) ako tie, čo zvládnu tankovať len E5 a E10???? A to nehorím o autách na čistý etanol.
A ušetrí 10 kubíkov. Ale budeme šetriť, nech to stojí, čo to stojí.
P.S.: a o 20 rokov sa zistí, že čiastočky tej látky nie sú zachytiteľné ČOV a voľne sa šíria prostredím a spôsobujú genetické zmeny živočíchov...
Vráťte sa do základnej školy na hodiny telocviku...
Teda okrem Favoritu, ten zvláda aj Natural E5, ale E10 už nezvláda.
Odporúčame