Ako sa im to vráti? Slovenský podnikateľ nabehne do poľska, tam lacno nakúpi a u nás to predá za draho. Jasne že sa mu potom nepáči, keď príde poľský podnikateľ a predáva to za svoju lacnú cenu - veď ho oberá o zisk.
Ako sa im to vráti? Slovenský podnikateľ nabehne do poľska, tam lacno nakúpi a u nás to predá za draho. Jasne že sa mu potom nepáči, keď príde poľský podnikateľ a predáva to za svoju lacnú cenu - veď ho oberá o zisk.
A ekonóm Baláž zo SAV žije kde? Už pekných pár rokov bezplatná zdravotná starostlivosť v tomto štáte neexistuje. Každý úkon u lekára je platený - stačí si pozrieť výpis z účtu zdravotného poistenia. A poistenie si platí každý, buď odvodmi z ceny práce, dobrovoľným poistneím, alebo ho za určitých podmeinok uhrádza štát. A kto nemá krtičku poistenca, nie je vo väčšine prípadov ošetrený (okrem život ohrozujúcich stavov). Tak by som prosil nekecať o bezpletnej zdravotnej starostlivosti, keď každý kto pracuje si ju v skutočnosti platí z peňazí, ktoré zarobil.
ČT-mix už neexistuje. Je iba ČT1HD - množstvo obsahu naviac už nie je natívne HD ako mal mix, ale prepočet z SD. Prima nevysiela v HD nič - je to len prepočet z SD, ktorý dokáže spraviť každý HD STB, alebo televízor (kvalita je závislá na použitom hardvéri). Nova a Markíza stále väčšinu obsahu nevysiela v natívnom HD, ale prepočítava (viď koľko programov denne má v logu HD).
Zrušiť zdravotné poisťovne ako také. Za minulý rok som tam odviedol 3500€ na poistnom, spätne mi na zdravotnej starostlivosti vrátili 95€, plus ďalších 40€ som si musel doplatiť. Ak by mal každý pistenec svoj účet s kartičkou (ako k bankovému účtu - mohli by to viesť banky, alebo komerčné poisťovne ako bežný bankový produkt), z ktorého by automaticky u lekára prevádzal peniaze za výkon, tak nie sú potrebné manažmenty poisťovní a ani poisťovne. Je to veľmi zjednodušené, ale určite by sa v tomto systéme dal vyriešiť aj spôsob, ako riešiť platby aj u ľudí, ktorých poistné nedosahuje výšku úhrad za zdravotnú starostlivosť (napríklad prevodom prostriedkov medzi príbuznými, alebo tvorbou rezervných fondov zrážkou napr. 10% plateného poistného do rezervného fondu). Neboli by problémy s úhradami nemocniciam, pretože nemocnice (lekári) by mali okamžite po ošetrení prevedené peniaze a pod. Naviac by odpadli financie na prevádzku poisťovní a ich infraštruktúry (nechať len revíznych lekárov).
Z Iraku nakoniec zutekali s dlhým nosom (krajina je vo väčšom chaose ako počas vlády Saddáma a naviac sa stala hniezfom protiamerických teroristov), z Afganistanu začínajú utekať teraz (a naviac tí proti ktorým pred 10 romi bojovali sa tam asi dostanú k moci legálnymi voľbami hneď potom, ako sa USA stiahnu) a Líbya tiež nevyzerá na nejaké extra víťazstvo.Proti Iránu si nemôžu dovoliť zauútočiť, pretože nedokážu ochrániť ropu pre čínu a Japonsko, ktorá prúdi Perszkým zálivom a ktorá by sa stala obeťou útoku USA. Ekonimika je v sračkách a ľudia potrebujú nejakú náhražku aby sa nebúrili - zostáva im len Sýria.
A naviac ani ten analóg neumožňoval jeden program nahrávať a na iný sa dívať - jeden tuner = jeden program. A teda ak ten DVD prehrávač nemal vlastný analógový tuner, tak si bol odkázaný len na to, čo máš nastavené v telke - a to tá telka ešte musela podporovať aj výstup (a na iné si sa mohol pozerať len vtedy, ak tá telka mala 2 analógové tunery - teda mala funkciu PIP, s tým že jeden tuner zobrazoval obraz na obrazovke a druhý posielal iný kanál na záznam).
25???? No tá karta sprístupňuje "zadarmo" len 10 českých a 6 slovenských programov. Tie ostatné idú zadarmo aj bez karty - nie sú kódované.....
Veľký Krtíš (s okolím) je v dosahu Muxu 2 z vysielača Sitno, Blatný Vrch a aj Detva Samozrejme príjem nie je možný na izbovú anténu a určité oblasti aj tak zostanú pravdepodobne v rádiovom tieni (ale len minimum oblastí je v takom teréne, kde nie je rádiová viditeľnosť ani na jeden vysielač).
Vidím že o digitálnom príjme nevieš nič. Naviac nechápem načo potrebuješ nahrávať na DVD, keď každý normálny STB má funkciu PVR (a je jedno či ide o DVB-S, alebo DVB-T) a nahráva priamo na USB (alebo HDD), rovno v HD kvalite, takže netreba žiadne externé DVD nahrávače. A ak máš dvojtunerový STB, tak môžeš nahrávať súčasne 2 programy a na tretí sa pozerať. Samozrejme pri jednotunerovom musí byť dodržané to, že program ktorý pozeráš je na rovnakej frekvencii ako ten, ktorý nahrávaš..
A to kto povedal že nemáme tanky? A čo také je v Trebišove? Ani jeden tank z výzbroje z roku 2009 nebol Galkom predaný.
Súhlas - "milionárksa dań" ale pocíti ju každý kto má to šťastie a jeho pŕijem prevýši cca pol milióna bývalých korún. Naozaj "milionárskaˇ" daň. Ale najhoršie je že tí, čo mali plné huby ochrany strednej vrstvy za 2 roky pri moci neurobili nič, aby to zmenili.
Ako to že za nič - a čo tie vajcia, zhnité paradajky, delobuchy (a ďalšie, aj horšie veci), ktoré po ňom hádžu slušní protestujúci občania, keď si on robí iba svoju prácu?
A čo týmto chce Zuzana Zimenová z Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika povedať - "Všade sa totiž učí inak a nemožno porovnávať výsledky z nejakej vidieckej školy so známkami školákov z veľkého mesta." ?
To chce povedať že na vidieku sa učí iná chémia, alebo iná angličtina ako v meste? Alebo tam preberajú iných spisovateľov a učia inú gramatiku? Alebo tým chce povedať že na vidieku sú deti intelignetnejšie ako vo veľkom meste (alebo naopak?).
Čítajte viac: http://spravy.pravda.sk/priemer-znamok-1-5-pre-pri jatie-na-gymnazium-jedni-su-za-druhi-proti-1d0-/sk _domace.asp?c=A120403_092958_sk_domace_p23#ixzz1qx nhYC8b
Keby štát neprispel tak OK. Ale problém je v tom, že štát prispieva na žiaka rovnako, či chodí do súkromnej, cirkevnej, alebo štátnej školy. Naviac súkromné mnohokrát ešte vyberajú školné od rodičov žiaka, takže majú oproti štátnym lepšie financovanie.
A kto by chránil vládu pred občanmi, ak by zrušil výsluhové dôchodky a nekompenzoval to iným spôsobom? Naviac ide o dosť veľkú skupinu voličov (cca 65-70 tisíc aktívnych policajtov, vojakov, hasičov plus ďalších cca 25-30 tisíc výsluhových dôchodcov a k tomu pár deisatok tisíc rodinných príslušníkov), čo by určite pocítil vo voľbách.
Super naivita - pokiaľ o tom nevieš, tak Falung Gong má svojich priaznivcov aj v SR - http://www.falungong.sk/ . Opakujem - boal to nepovolena´demonštrácia a nikto z bezpečnostných zložiek nevedel, či tam nie sú aj nejakí teroristi. Tým obhája hocijaký krvavý zásah.
Aké predražené mýtne? Veď platia. Ak by to bolo drahé, tak nejazdia. Skús si zistiť koľko prepravných firiem skrachovalo kvôli tomu, že musia platiť mýtne? A skús si zistiť kto protesty organizoval.
Z ich vlády mám oprávnený strach - a mali by mať strach všetci, ktorí zarábajú viac ako je slovenský priemer. Pretože všetci títo budú platiť ako sprostí, aby mal Smer dosť peňazí na sociálne dávky.
Každá diplomatická návšteva je zabezpečovaná aj krajinou odkiaľ návšteva pochádza. Čo myslíš že by sa stalo slovenským občanom, ktorí by chceli podobne protestovať proti prezidentovi USA keď bol v SR? Alebo proti prezidentovi Ruska? A rovnako zabezpečujú aj naši agenti návštevy našich predstaviteľov v zahraničí.
Protestujúci porušili slovenské zákony, naviac mohli byť hrozbou pre prezidenta ČĽR - od roku 2001 sa všetko dá riešiť ako hrozba terorizmu, takže aj podobné demonštrácie môžu byť teroristickou hrozbou. A ak to fanatickí ochrancovia ľudských práv nechápu, nech sa kľudne nechajú postrieľať.
Zasiahli rovnako ako by zasiahli agenti USA pri návšteve prezidenta USA, alebo naši, keď je niekde na návšteve náš prezident.
Skôr ako niečo šplechneš, tak si naštuduj fakty. Inak to bude výkrik urazeného modráka.
- add. čínski agenti - demonštrácia priaznivcov hnutia Falun Gong bola nepovolená. Takže tí pokojní "slovenskí" demonštranti v skutočnosti napadli čínskych "agentov", ktorí sa len bránili. Polícia robila presne to, čo mala - zasiahla proti nepovolenej demonštrácii spolu s čínskou ochrankou.
- add štrajk vodičov - ak niekto verejne porušuje zákon a obmedzuje ostatnych obyvateľov tohto štátu, ako to predvádzali podplatení kamionisti, tak čo iné mala polícia robiť? Mlátiť ľudí, ktpri sa kvôli blôokácii ciest nemohli dosztať do práce?
- add výbušnina - ako môže za osobné zlyhanie osoby minister? Taký Mikooš by sa za daňový úrad musel asi naraz obesiť, utopiť a zastrreliť.
A mohol by som pokračovať. Teda nie že by som Kaliňáka a celý Smer obhajoval. Už teraz mám strach z ich vlády.
Choď do roboty v rifliach, alebo v montérkach. Inak tá sprostosť, ktorá určuje že manažér má byť v obleku, alebo banková úradníčka v nejakom kostýme je nezmysel. Môžem mať oblek za 20 000€, ale lepšieho manažéra zo mňa neurobí, rovnakú prácu musí zvládnuť aj v rifliach.
Odporúčame