Výzva Blahovi, Rostasovi a ostatným na novú Chartu 2019 či 2020
Gabo126,
dobre pises, pokial ide o tu chartu, ale vo "filozofovani" o slobode iba opakujes. V r. 1967-1972 som studoval na vysokej skole technickej a v prvych rocnikoch, hlavne vsak po r. 1968 sme mali povinnu aj marxisticku filozofiu. No a to co ty pises o slobode: "Sloboda človeka končí presne tam, kde narazí na hranice slobody druhého človeka", je vlastne marxisticka definicia, tusim pochadzajuca od Lenina, ak si dobre pamatam. Mne sice vobec nevadi, kto to povedal prvy, lebo je to uplna pravda, ale v tvojom podani to nie je original. Len to som ti chcel povedat.
A na zaver len tolko, ze dnes je moderne "filozofovat" o hocicom (teraz nemyslim teba, ale vseobecne), no nie vzdy je to originalne. Ale kedze dnes sa vyucuje tak, ze historia pred r. 1989 akoby neexistovala, a na smartfonoch sa to mladi nedozvedia, takze zacinaju byt "originalni" a tym niekedy aj smiesni.